Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Vasinger! #59412 üzenetére

    Azért drive-ot linkelek, hogy a módosítatlan képet lásd.
    Amúgy az előző hsz.-emben ott van a lényeg. Ha fotózni mész vigyél gépet! Ha nyaralni, elég egy jobb mobil.

    Jól járni nem tudsz. Kölcsönzést én még nem próbáltam, de a komolyabb gépet megvéve, majd eladva, szinte biztos van bukó...

    Valódi HDR azért nem esik ki a gépből. Több képből kell utólag megcsinálni, ráadásul leginkább állványról készítettekből. Amire Te gondolhatsz az a dinamika. Olyan ez mint a valódi makro és a közelfényképezés közötti különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • kiskami

    tag

    válasz Vasinger! #59412 üzenetére

    Irreális elvárásaid vannak. Olyan gyorsan változik a piac, hogy 0 bukóval jelenleg kb. csak a Leica komolyabb modelljeit lehet tartani és eladni évek múltán. Általában olyan modellek tartják jobban az árukat, amik "legendássá" tudnak válni adott kategóriában. Ezek általában a csúcshoz közeliek.

    Automata és scene üzemmódok már 15 éve is voltak a gépekben, de a tesztek viszonylag röviden szoktak kitérni a jóságukra, mert komolyabb minőséget produkáló gépeknél a hozzáértők által használt funkciók vannak előtérben. Jpg mellett a raw képet is lerakatva a géppel, utólag általában meg lehet menteni képeket, ha nem nagyon ment félre az expó. Milceknél ezt mondjuk már lehet látni a fotózáskor is, úgyhogy van korrigálási lehetőség. Ehhez persze jobban bele kell merülni a fotózás csodálatos tudományába. :D

    A gépméret - képminőség optimum (számomra) jelenleg valahol az m43 - belépő milc apsc gépek környékén van. Én a helyedben nézném a Pana m43 gépeit, ill. pl. mivel a én a Fujifilmet ismerem, ezért a Fujifilm X-A/E/T sorozat tagjait. Ezeknek nagyon jó a kitobijuk, nem kell üvegre még egyszer annyit költeni.

    Mondjuk nekem az X-T20-am pont határeset méretben, amit még szívesen viszek erre-arra - a képminőség meg bombasztikus. :K Igaz én szeretek foglalkozni a képekkel utólag is (de nem túlzásba vinni).

Új hozzászólás Aktív témák