Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Telda #51496 üzenetére

    Vannak kis gépek is komoly tudással, pl. a panasonic gm1 vagy olympus e-pl5, e-pl6, e-pl7, sőt a csúcskompaktokat is ugyanúgy testre lehet szabni, mint a d3200-at, csak utóbbiakban általában kisebb a szenzor, és nem cserélhető az optika.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Telda #51496 üzenetére

    Ahogy jjeahh is írta beállítások terén egy MILC vagy csúcskompakt is simán kínál ugyanolyan szabadságot. Mindnek van előnye és hátránya is ez nyilván egyértelmű. Én azt tanácsolom találd ki pontosan mire szeretnéd használni és mennyi pénzt szánsz rá a jövőben. Én is vásárlás után szembesültem azzal, hogy kéne egy tok (7k), egy pótakku (22k), egy állvány (22k), kijelzővédő fólia (2k), memóriakártya (6k), usb3 kártyaolvasó (5k)... Ez ugye kb 60k pluszköltség. Egy MILC vagy DSLR nél ugye egy második obi célszerű, valami frankó tok se árt.. Szóval van járulékos költség is bőven. :D

    Személy szerint anno DSLR szerelmes voltam aztán MILC aztán végül csúcskompaktot vettem, mert zsebrevágható, mert mindig nálam van, mert 1" szenzorral jó minőségű képeket csinál és mert nem érdekel a profi fotózás, hogy több objektívvel rohangáljak stb. Úgy érzem a csúcskompaktoknál már elég vállalható a képminőség és beállítások terén se maradnak el a profibb társaiktól. Nehéz a kérdés úgyhogy szánj rá időt szerintem mindenképp. :)

    orkati: Leírás alapján egy hangyányival fényerősebb ami azt jelenti, hogy sötétbe egy kicsit jobb képeket csinál. Egyik oldalon 2 év gari, a másikon meg kicsit fényerősebb optika + tok. Szerintem majdnem mindegy melyiket veszed, próbálj olvasni még róluk, hogy pl. működési sebességben van e különbség vagy bármi másban.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák