Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lgabster

    csendes tag

    válasz greg83 #43272 üzenetére

    A kérdés, hogy mire használnád, és mik az igényeid?
    Videofelvétel, nagylátószög, sorozatkép, zoom-olhatóság, méret!
    Másrészt ha megteheted, ajánlom, hogy menj be egy MediaMarkt, vagy egyéb szaküzletbe, és vedd kezedbe a gépeket. Melyik kényelmes neked, mi áll kézre, melyik a leglogikusabb felépítésű számodra (pont ezért nem vennék SX260-as Canont, mert a gombjai nekem nagyon kényelmetlenek, vagy ).Ha van rá lehetőség, próbáld ki a menüjét. (nekem pl. az Olympusok menüje nem a leglogikusabb).

    Személy szerint a Panasonic-ot ajánlanám a listádról. A családi fényképezőnk és a barátnőm gépe is Pana. Nagyon megbízható, és minden helyzetben gyorsan lehet vele jó képeket készíteni, másrészt a rengeteg beállításnak köszönhetően művészképekkel is elszöszölhetsz.

    De azt ajánlom, hogy gondold át, mi fontos neked egy fényképezőben, és aszerint válassz.
    A technikai nyers adatokat megnézheted egy rakás tesztből (tesztképekkel együtt is), amiket összehasonlíthatsz, de az ergonómiát akkor érzed, ha kézbe veszed... :)

    Saját szempontjaim fényképezőgép vásárláskor:
    - Mivel én sokat túrázok, és falat mászok, ezért alap a nagy látószög és a nagy zoom tartomány.
    - Az sem utolsó szempont nekem, hogy fél kézzel kezelhető és elérhető legyen minden funkció.
    - Gyorsan meg lehessen örökíteni vele egy jelenetet (ehhez hozzá tartozik, hogy ne legyen hatalmas kialakítás, és pár másodperc alatt elő lehessen kapni az övre fűzött tokjából)
    - Kis súly és strapabíróság

    Aki korán kel, egész nap álmos!

Új hozzászólás Aktív témák