Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    Helló!

    Szeretném megosztani a tapasztalataimat egy Samsung digimax Pro815 géppel kapcsolatban.
    Ma volt nálunk egy vendég, egy ilyen géppel, és megengedte, hogy csináljak vele pár képet. Összesen 67 képet készítettem, és azt kell mondanom, hogy nagyon jó kis gép ez a samó. Fogása kiváló, nekem pont beleillik a kezembe, és szerencsére dög nehéz, ami a képstabilizátor hiányát némileg kompenzálja. A CCD-je 2/3colos, ami elég nagy. (Ha jól tudom, akkor a KonicaMinolta A2/A200 által is használt Sony CCD érzékelőt kapta ez a gép is.) A képzaj jóval nagyobb a vetélytársaknál, de részletesebb is a kép. Ha valaki ért a Paint Shop Pro-hoz, akkor szebbé tudja tenni a samó képeit, mint a Pana FZ-30-al készült képeket. Az utólagosan szűrt 8MP-es képek szerintem kb. olyanok, mint a Fuji s9600 képei. (ha nem nézzük azt a +1 MPixelt)
    A gép obija elég jó, bár a színi hiba folyamatosan jelen van, még akkor is, amikor más gépeknél nincs, viszont a legrosszabb esetben is elég elviselhető mértékű.
    Összesen két nagy bajom volt a géppel: sebesség (exp. késleltetés nagyon nagy), és a maximális ISO érték 400. Stabilizátor nélküli gépen ez kevés szerintem.
    Az exp késleltetés miatt alig bírtam a macskámat lefényképezni vele, amire eddig nem volt példa más gépnél. :((
    A videót akartam még kipróbálni, de arra már nem volt időm. :( A beállításai elsőre furák voltak nekem, de a tulaj szerint egy-két nap után nagyon jól kezelhető.

    Nos, röviden ennyi.
    ISO 800, vagy 1600 hiányzik belőle, és sokkal gyorsabbnak kéne lennie.
    Minden más általam kipróbált funkció nagyon tetszett.
    (a bazi nagy lcd helyett egy fele ekkora kihajtható sokkal jobb lett volna)

    Üdv.: Bici


    ui.: [link] <- Ha ehhez hozzá tud szólni valaki, akkor tegye meg nyugodtan! :D

    [Szerkesztve]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák