Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Dtomi #571 üzenetére

    Igen, az S5500-at én ezért (is) szeretem: nincs látható zajszűrése, utólag úgy szűröm ahogy jónak látom. Az S5600-ba beletettek egy nagyobb CCD-t a DOF és a fényerő rovására, és megnövelték a pixelszámot, nehogy csökkenjen a zajosodás, ezzel gyakorlatilag teljesen értelmét vesztette a CCD méretnövekedése. És most már sok laikus hallotta azt a betűkombinációt is, hogy ISO tehát azt is növelni kellet. És mivel már a maximális 400-on is nagyon zajos volt, a további növeléshez kellett egy zajszűrés is, nehogy az átlag paraszt hanyattessen a képzajtól auto ISO-n. De persze érthető: mikor egyszer a metrót fotóztam, odajött egy lelkes érdeklődő és a második kérdése az volt, hogy hány megapixeles a gépem...és bizony kevesellte a 4-et. Nem csoda hát, hogy az utódja 5 megapixeles. Sőt. Szinte az a csoda, hogy csak 5. Azt növelik, amit az átlag hülye fő paraméternek gondol mert a fejébe verték a kocafotó-magazinok és megnézi a tesztoldalakon a megapixelt, a zoomot meg most már az ISO-t. Az objektív rajzolatát meg a részletgazdagságot meg úgysem érti. És sajna ebben a kategóriában már az átlag hülye a fő célközönség, őt kell kiszolgálni. Nemrég még ez nem így volt. Az adaptertubust is rögzítették pedig az S5500-ról még leszedhető volt. De szerintem az S5600 még mindig jónak számít az árkategóriájában, 55000 Ft-ért aligha kapsz lényegesen jobbat. Csak kár, hogy ennyit romlott az elődhöz képest.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák