Új hozzászólás Aktív témák

  • pagonyinhu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nővérem számára keresnék 40-50K környékén gépet. Az Ő elvárásai között csak annyi szerepel, hogy csináljon szép képet, legyen kicsi és legyen benne a keretben. Erről ennyit... :)

    Nem nagyon értek hozzá, amire eddig jutottam: Canon PowerShot SX120 IS, Canon Ixus 105, Panasonic DMC-FS11 és talán Panasonic Lumix DMC-FX60 (bár ez már kicsit túlszaladt)

    Nagy különbséget nem látok a gépek között, a Canon PowerShot SX120 IS negatívumaként a gyenge filmfelvételi képességeit emelik ki (szerintem ez a tesómat nem érdekelné) valamint azt, hogy nagyon érzékeny a fény beesési szögére (flare effektus). Az optika 36 - 360 mm, viszont pozitívum, hogy 10x-es továbbá 2 ceruza vagy AA akku is mehet bele.
    A Canon Ixus 105-ös optikája 28-112mm, de csak 4x-es optikai zoom-mal és nem működik ceruzáról (nem tudom, hogy ez mennyire hátrány).
    A Panákról nem sok érdemi információt sikerült szereznem, azt olvastam, hogy minőségi kis gépek.

    Egy teljesen átlagos felhasználónak (túrák, kirándulások, mindennapi élet) ezek közül melyik felelne meg a legjobban? Még milyen modellek jöhetnének szóba?

    Köszönöm a válaszokat előre is!
    Üdv!

    Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia!

Új hozzászólás Aktív témák