Új hozzászólás Aktív témák

  • gabrielarky

    tag

    Sziasztok!

    Ismét én, kicsit jobban körvonalazódott a dolog tegnap óta bennem. Azon még filózom, hogy i2500k vagy 2550K legyen, ugyan az IGP-t buknám, de alapból 100MHZ-el gyorsabb, ebből gondolva kicsit többet is lehet rajta húzni (magasabb a vége) mint a másiknak. Tuningból még amatőr vagyok, finoman szeretném húzni indulásként :)

    proci: Intel Core i5 - 2550K VAGY 2500K
    alaplap: Gigabyte Z68AP-D3-B3 - 28.067 Ft
    memória: Corsair 8GB Vengance CMZ8GX3M2A1600C8
    ház: Cooler Master Centurion 5 II RC 502-KKn1
    táp CORSAIR Enthusiast Series TX650W v2
    VGA: MSI Radeon 4890 OC 1GB
    Monitor: Dell U2410 (1920x1200)
    HDD: 1 db SATA WD 500GB
    2DB WD CAVIAR GREEN 2 TB!

    Kérdésem a következő. Egy nagyon rendes fórumozó (Berguson) írt nekem privátba, miután tegnap nem jött senkitől válasz, hogy szerinte ne a Corsair 600W Gaminget válasszam, hanem a fentebb leírt Corsair TX650W v2 -t, mert jobb a minősítése. (vagy inkább FSP 600W Aurum Gold-ot).

    Kérdés, hogy szerintetek a fenti teljes konfignak fullos terhelés mellett (játék és majd Adobe After Effects render) elég-e a 650W táp ennyi winyó mellett is, vagy mivel pl. iPon-nál szinte nincs is árkülönbség, a jövőre gondolva (VGA csere, nem akarok dupla VGA-t de majd egy felső középkategóriás 7xxx befigyelne egy fél év múlva, illetve esetleg plusz egy SSD winyó) vegyem meg inkább a TX750-et? Az erősebb táp nem jár nagyobb zajjal, vagy mivel kevésbé van kihasználva, nem is teker annyira?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

Új hozzászólás Aktív témák