Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Chaser #129343 üzenetére

    "én úgy láttam h cwt egyezik, de nem ugyanaz a cwt van az rmx-ben"

    Ha hinni lehet a teszteknek, akkor az RM (mivel 2019-es modell) a 2018-as RMx platformra épül.

    "tesztoldalakon nem igazán tudtam elmenni, van ahol a ventit fdb-nek írták, van ahol riffle-nek"

    Melyik oldalakat nézted? Lehet, hogy keverik a típusokat.

    Az RM ventije egy folyadékcsapágyas "Hong Hua"; a tesztek nem voltak elragadtatva tőle. Ám szerencséjére a legtöbb gépben alig, vagy nem forog, köszönhetően a tápegységnek.

    Az RMx ventijéről viszont ódákat zengenek. Igaz, csúszócsapágyas, viszont a tesztelők szerint az egyik legjobb.

    Elég szignifikáns különbséget adott a konkurens tápegységeknek (BeQuiet! Straight Power, SF Leadex Platinum, stb.) a zajszint tesztelésekor. ha jól emlékszem olyan ~16-70 dB körül megállt a maximuma. Nagyjából 20-30%-kkal halkabb volt, mint a második helyezett.

    Mondjuk a ventilátor olyan dolog, hogy a minőségére úgyis az idő ad választ. (Én például Coolink SWiF2-t minden további nélkül bármikor vennék. Elmondani sem tudom, hányezer üzemórát és hány évet követően hangtalanul teszi a dolgát a gépemben.)

    Az biztos, hogy az RM vs. RMx ventik összehasonlításában minden teszt és fórumbeszélgetés azt emelte ki, hogy "jobb egy prémium golyóscsapágyas/csúszócsapágyas venti, mint egy olcsó folyadékcsapágyas".

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák