Keresés

Aktív témák

  • ixtom

    tag

    válasz Loituma69 #22422 üzenetére

    "Láttál te már tápot szétszedve?" :DDD Hát ez jó volt. :C

    Amúgy már én is cseréltem ventit egy tápban halkítás miatt, csak az más kategória volt :D (Vargáné 300W p4 táp :P, Tua cerka, rezonálós Samu sp2014n, Gef MX440)
    A táp kb. 6 éve viszi a konfigot. 2006-ban cseréltem a ventit Zalman F1-re + ellenállás (nem forrasztottam, csak összetekertem a vezetékeket meg leragasztottam őket). Nincs vele semmi gond (kopp, kopp :) )

    Most már persze nem csinálnék ilyesmit, gondoltam is hogy lecserélem a tápot, mert történhet bármi, de inkább hagyom. (otthoni netezős gép, annyit nem ér az egész :) )

  • ixtom

    tag

    válasz Loituma69 #22451 üzenetére

    Nono, a gumit ne keverjük ide. Van alapja a téligumi használat "istenítésének" lásd pl Autobild téligumi-tesztek. Az, hogy Neked nem volt koccanásod sem az hasonlít az én "nem döglött meg a Vargáné-s tápom" dologhoz: szerencse, nem pedig jó példa.

    Itt a szakik elmondják, hogy miért is rossz ez és ez, de úgyis Te döntesz. Mint a téligumi, ott is dönthetsz a nyári mellett, de akkor vállalod hogy még körültekintőbben kell vezetned. (persze alpból így kell vezetni :DDD )
    Szerintem saját felelősségére az ember azt csinál amit akar, de vállalja a következményeit.

    Ja és az előző hsz első smiley-jával didyman tápszerészségére utaltam... :P

  • ixtom

    tag

    válasz nyunyu #34843 üzenetére

    "PRO fekete, a MODU szürke"
    idézet innen
    Bár most nem látok különbséget, mert laptop előtt ülök (TN pffuuujj) :P

    mod:

    Pala: Csatlakozom Dyno-hoz, szerintem is táphiba. Nekem nagyon hasonló dolgokat produkált a Seasonic S12II 430-as tápom. Hidegen nem akart rendesen indulni a gép, később kiderült, hogy a tuning is gyengébben ment, mint másik táppal.
    Először azt hittem az alaplap ilyen (Giga P35), mert Kriza-nak is ugyanilyen gondja volt. Eleinte csak duplaindulást tapasztaltam, de később lett még egy vinyó a gépben és akkor már csak 4-5-re akart indulni...

    [ Szerkesztve ]

  • ixtom

    tag

    válasz nyunyu #34846 üzenetére

    Corsair-stol Logout cikkre gondolsz? Szerintem ott nem feltétlen tervezési hiba miatt lehetett kuka a táp. Tesztek szerint jobban is pörög az a venti, nem is értem hogy tudott úgy "megfőni". Én inkább a hőérzékelő szenzor hibájára gyanakszom vagy valami azzal nem stimmelt alapból (nem feltétlen tervezési hiba, inkább gyártási). Feltételezem hogy a hőfokot "nézi" a táp és nem a terhelést. :P
    Abban viszont igaza van, hogy manapság már nem gyártanak majdnem szerver minőségű tápokat.
    Pl. didyman tapasztalatai alalpján (másik tápos topikban) a Rubycon kondik a legjobbak (és talán a legdrágábbak). Ilyen kondenzátorral szerelt tápokat meg nem nagyon láttam/olvastam a táptesztek során (legutóbb talán az Antec Signature szériában volt, de ott pl. egy, két hónappal későbbi, másik review-ban már a két legnagyobb kondi közül csak az egyik volt Rubycon :U

    Ja gondolhatod milyen szívás most itthon egy ilyen TN-t "nézegetni", ahelyett a nagy dög helyett ami az aláírásomban van (bár az egy kicsit karcos :B )

Aktív témák