Keresés

Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz jediweb #1490 üzenetére

    Az 1-es hsz-ben látsz pár jellemző teljesítmény-felvételt, a kártyádhoz legközelebb talán a 1950XTX áll bár az többet fogyaszt...mint láthatod a teljes teljesítmény felvétel kb a fele annak amit ír a kártya használatija, és ebben ügye már a komplett rendszer fogyasztása is benne van :)
    Egyébként se az adatlapodon, se a hsz-edben nem látom milyen tápod van. Az hogy hány W-os meg hogy ''ööö jó minőségű ööö'' önmagában nem mérvadó mivel ebből nem derül ki az ágak, jellemzően a 12V terhelhetősége, a minőséget ne is említsük. Ha a játékok egy adott driver verzióval tökéletesen mennek, akkor aligha lehet problémás a táp. Ha régi ''alaplapba'' új videókártyát teszel, akár egy alaplapi bios frissítés sem árt, mint ahogy az alaplap drivereinek frissítése sem...új videókártya esetén pedig ajnánlott legyalulni az előző kártya driverének maradványait a megfelelő célprogrammal.

  • Ebit

    addikt

    válasz jediweb #1490 üzenetére

    Az 1950 pro rovatban is megtalálod a kérdésekre a választ.
    Táp tekintetétében, érdemes egy 400 w-feletti minőségi tápot használni,tekintettel, hogy te Agp-s verziót használsz, kis feszekre is szükséged van.
    / A gyárói ajánlások általában túlzóak, finoman szólva felelősség elháritóak/

    Driver vonatkozásában, nem feltétlenül a legújabb a legjobb a vga-d számára, irtad, hogy a 7.7-el jelenleg nincs gondod, én viszont mindenképpen, alcsonyabb verziószámú, pl 7.4 Control panelos változatot javasolnék.

  • Ebit

    addikt

    válasz jediweb #1495 üzenetére

    Szerintem még érdemes lenne egy másik táppal is megprobálni, lehet keresztterhelési probléma is./ Ismerősnél is gond volt a Tagan esetében, és a kisebb chieftec táp vigan vitte a szintén Agp-s 1950 pro-t/.

    Viszont az Ati vga-k meglehetősen háklisak a beállitásokra, én javaslom a gyártó oldaláról letölteni, a legutolsó verziót a HIS driveréből./általában ezekbe a tuning opciókat is integrálták/.

    Az viszont egyértelmú, hogy akár manuálisan, ki kell gyilkolni az előző vga drivert.

  • mikk2000

    őstag

    válasz jediweb #1495 üzenetére

    A driver (ati) le lett szedve catalyst uninstall eredeti szoftver-el.

    Driver Cleaner-t ajánlják a leírásának megfelelően használni (csökentett mód, cab cleaner stb). Win újrainstall elkerülhető ha valaki fenntart magának egy próbapartíciót, így a meglevő rendszer nem bántódik.

    A fesz értékeket a default-ról kicsit lejebb vettem (anno - bios) nos most ezekkel kellene próbálkozni? ( a max bios szerinti def értékekig?)

    Mit csináltál? Általában sosem szükséges feszültségeket csökkenteni, vagy valakinek nagyon sok ideje van tesztelni hogy a csökkentett feszekkel is rendben megy-e a gép.
    Azt hiszem, ideje egy load setup default-ot nyomnod, persze előtte jegyezd meg amiket annó beállítgattál (boot sorrend stb).

    A alaplap bios talán az utolsó
    Talán... :) Nézd meg magad. [link]

    A táp egyébként Tagan 420 W
    Azt azért tudni kell hogy a nem minőségi táp köszönőviszonyban sincs azzal a teljesítménnyel, mint ami rá van írva, erről a márkáról én még nem hallottam, persze attól még lehet kiváló táp is.

    Kihagytad azt amit írtam, pedig nagyon fontos, az alaplapi driverek frissítését.
    Via chipes lapod van, amihez 2007-es driver is van. Lévén hogy a drivercsomag az AGP-t is tartalmazza ööö új VGA kártyánál talán nem árt.

    Mit tegyek nézessem meg hardveressel
    Ha van rá mód sosem árt kipróbálni más gépben is a kártyát, mert lehet hardver hibás is, előfordul.

    Rádugtad egyébként a kártyára a 12V-os tápcsatit? (Persze lehet hogy anélkül be sem indul, de sosem lehet tudni).

    Még annyi, hogy ha volt fenn valami VGA tweak program azokat mindenképp uninstalláld, mert lehet hogy erőltetetten a régi VGA-dhoz való beállításokat erőlteti az új kártyádra.

Aktív témák