Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    válasz zsiz #99384 üzenetére

    Az itteni sirámokat olvasva, ritka az a kínai ócó kütyümárka, amelyiknél a felhasználók kb. ¼-nél nem jönnek elő minőségi nyavalyák. Ócó húcnak híg a leve. :D
    Másrészt, az ócót kereső fogyasztóknak köszönhetően a kici kínaiak a selejtes, de nem teljesen rossz alkatrészeket nem dobják mindjárt a kukába („H” hiba), hanem ide-oda besuvasztják, tehát nincs olyan nagy anyaghasználat, így a környezet is védve van valamelyest – bár ez azért kétséges, mert a minőségi darabok tovább tartanának.

    Amúgy, szerénységem szerint, még az a legjobb telefon az ócók között, amelynél a hardver okés, és csak a szoftver hiányosságait („Sz” hiba) kell a felhasználónak elhárítania (magyarán: a gyártó/forgalmazó munkáját te végzed el a romolással, és ezért ócó a cucc).

    A legrosszabb az a telefon, amelynél a „H” és az „Sz” hiba is fennáll.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • Bici

    félisten

    válasz zsiz #99384 üzenetére

    Az X5 és az X6 körül az X5 lenne inkább megfelelő PRO verzióban,

    Az X6-ról azt mondják, hogy eléggé idegesítő a kijelzője, néha nem érzékel, stb, illetve rossz az összeszerelési minősége.
    Az X5 PRO-ról azt mondják, hogy egész használható telefon, sokan dícsérik, legalábbis eleinte.
    Sok kollégám csapott le rá a tezstek megjelenése után, de valamiért azóta mindegyik megvált tőle.
    Nem tudok konkrétumokat, de ez fix, hogy 2-3 hónap után szoftveres gondokba ütköztek, fagyás, újraindulás, lassulás, stb. Persze, ők eléggé kemény kiképzést adtak neki.

    Nekem egyszer volt a kezemben X6 PRO, harmadik próbálkozásra fel is tudtam venni a hívást, mert épp be volt lassulva valami háttérben futó cucc miatt...

    Cusom romok kínai telókon: Cyanogenmod, vagy AOSP alapú (nem gyári alapú) ROM-ok általában nem mennek a gyári kernelen, márpedig a kínai MTK procis telókon nagyon ritkán lehetséges kernelt cserélni, mert a MediaTek nem adja ki a forráskódját a proci kernel driverének, vagy legalábbis nagyon sokáig nem adta ki. Így marad a gyár ROM-ok masszírozása, ami elég szűk lehetőségeket ad.

    Újabb Andrid verzó szinte kizárt ezekre a telefonokra, biztonsági frissítésekről meg jobb nem is álmodozni.
    Biztos vannak kivételek, de szerintem nem a 20-30 közötti kategóriában.

    Az a gond, hogy az elvárásaid gyenge hardver esetén is márkásabb készüléket kívánnak.

    mod: Ha ragasztkodsz a 20k+fa árhoz, akkor érdemes felkészülnöd arra, hogy nem fog 2 évig menni a teló, és/vagy nem lesz túl nagy öröm hazsnálni valami olyan baki miatt, ami nem derül ki az adatlapról.

    Szerintem olcsó telefonra 2-3 év alatt többet fogsz költeni, mint egy normális minőségűre, mert fé lévente cserélni kell majd. De ez csak az én véleményem, lehet, hogy kifogsz egy olcsó és jó márkát/pldányt, de én nem kockáztatnám a pénzem.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák