Keresés

Aktív témák

  • kaller1

    veterán

    válasz M3nt0R #114 üzenetére

    A 3230 felejtős...Én a 6630-ra szavaznék,és inkább 20k max az árkülönbség...:)

    .::> <::.

  • Remington

    őstag

    válasz M3nt0R #114 üzenetére

    Sztem mindenképp 6630-at vegyél ha van rá keret, az a legjobb(220 MHz procc, 3G, Symbian 8.0, 1.3 MP, normális mp3) A 3230-at felejtsd el! De ha neked nem ér meg ennyit a 6630 akkor a 6600 is jó vétel még ma is szvsz.

    https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

  • Ricardo

    félisten

    válasz M3nt0R #114 üzenetére

    Szerintem megéri. A jobb proci nagyon sokat jelent.

  • geckowize

    őstag

    válasz M3nt0R #114 üzenetére

    Unokatesóm most vett 55k-ért 6630-at, használtba (még a T610-én is túladott, 8k-ért beszámították :D ), jó sok szar volt rajta, előző tulaj kicsit szexuálisan túlfűtött volt, de leformáztam, meg újraraktam az opot a *#7780# kóddal (ha ezt is oprendszer-újrakásnak lehet nevezni).

    Mikor hazavittük, csinált egy videót, aztán mikor később, az alap programok feltelepítése után, megint videózni akartunk, kiírta hogy valami ''Hiba (-5)''. Tehát valahogy elrontódott. (Először aszittem, hogy én töröltem le fexplorerrel valami szép mappát (ami a mélységesen szép videorecorder, vagy camcorder nevet viselte), amit az előző tulaj őrült programjának véltem és azt is hittem egy ideig, hogy én basztam el ezzel. De nem.
    Elvitte a gyerek frissítetni a firmware-t, tettek bele egy mostani verziót, de a videó ugyanúgy nem megy, most ''nem használható funkció'' kiírással örvendeztet. Mondtam unokatesómnak, vigye el nokiába és kérdezze meg mi lehet a baj, mert nálam már megállt a tudomány.

    Amúgy elég jó vas, csak ez az egy hibája van a vásárolt készüléknek, ez az ominózus videó-buziság.
    De ami videót felvettünk - mikor még működött - eléggé meggyőző volt. No, nem a QCIF felbontás, mert azt az én 3230-am is tudja, hanem a folyamatosság. Nem tudom, ez a több képkocka/másodperc értéknek tudható-e be (merthogy a nokiánál a 3230-hoz is és a 6630-hoz is 15 fps-t írtak be), vagy csak szimplán jó a vas. Az utóbbi persze eléggé egymást hülyének néző tekinteteket von maga után, de sebaj. A lényeg, hogy faszább videót vesz fel a 6630.

    Ja, még egy negatívum a 3230-hoz képest (vagyis inkább a Symbian 7.0S-hez képest): a galéria nekem kikúrtul nem jött be a Symbian 8-as elrendezésben. Rámegyek, hogy képek, és kilistázza az összeset. Így nincs is értelme mappákat csinálni a kártyán, pl smartmovie, mert úgyis a videókhoz rakja be. Hát nekem nagyon nem jött be...
    Biztosan megszoknám pár hónap alatt, de engem elbizonytalanított, hogy az eddig mélyen tisztelt 8-as verzió ilyen számomra érthetetlenül hülye galéria funkcióval rendelkezik.

    Továbbá még nem említettem a kijelzőt, vagyis én még nem, de pár fórumban már szóltak róla, hogy a 3230 kijelzője élesebb és ''sokkal jobbak rajta a színek'', mint a 6630-én. Papíron amúgy ugyanaz a display.
    A méretekkel van még gond a 6630-ban, nekem kicsit mintha vastag lenne (tény, hogy eddig viszonylag vékonyka telefonjaim voltak; 3510, 3100 és most 3230), na meg a ''dimenziói'' is mintha kicsit túlméretezettek lennének, de nincs gond vele, megszoknám.

    Ugyanakkor 6630 mellett szól, hogy az exponálási idő már elfogadható (nem mint a 3230 4 másodperce...), az mp3 megszólaltatás egyenesen megváltás volt a 3230 torz hangszórójához képest. Na meg hát a legfontosabb, a 220MHz-es proci csak úgy süvít a 6630-ban. Ezt tuti megszoknám gyorsan. ;]

    Végül megemlíteném az általad lehetőségként felvetett 6600 sorozatszámú ex-szupercsúcskészülék negatívumait, mivel már nem sok pozitívumról beszélünk 2 és fél évvel a megjelenése után. Lassú, fakó kijelző, VGA kamera, 10 másodperc videó (ez korrigálható az ETI camcorder II-vel, de akkor is milyen már), ráadásul még csúfos is a SubQCIF felbontású videó, mp3 lejátszás hiánya (ez is korrigálható egy utólag telepített playerrel, de akkor sem az igazi, pl csengőhangnak felejtsük el), más így hirtelen nem jut eszembe.

    A 6600 hosszútávon nem kifizetődő, a 3230 kissé elavult multimédia téren, a 6630 korrekt választásnak tűnik. Szerintem full megéri az a plusz 20-30 ezer forint, mivel 1 év múlva a 6600 lesz kb 15 ropi meg hát multimédia ügyileg nem lesz épp a topon, ellenben a 6630 a 3G-s képességeivel és egyéb ''frissnek'' nevezhető technikai megoldásaival full jó lesz.

Aktív témák