Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NanoKandúr

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egyik ismerősöm irányított erre az oldalra, hogy itt a témában jártas emberek vannak, így regeltem.
    Látom, a helyzet duplán nekem kedvez, mert pont a Panda Cloud a téma és arról (is) szeretnék kérdezni :))

    Mindig is NOD32 védte a gépemet, nem igen használtam más antivírust. Jól megvoltam vele, mint egy "házasságban", ugyanis akadtak veszekedések, amikor bizony bejött mellette valami. De az elmúlt 7-8 évben talán 2x, ha ez előfordult. Nem is ez a lényegbeli gondom.
    Minden évben meg is megvásároltam a szoftvert, azonban most április elején le fog járni az aktuális előfizetésem. Mióta kijött ez az új ötös verzió, nem tetszik (néha-néha megfogja kicsit a teljesítményt). A support mindent rendben talált, de mégis. Nem tudtuk kideríteni mitől van. Nem állandó teljesítmény romlásra kell gondolni, hanem alkalmikra, de nekem idegesítő apróság. Próbálgattam, hogy kikapcsoltam a nod32-t és úgy dolgoztam, akkor nem volt gondom. Elbizonytalanodtam, hogy megújítsam-e az előfizetést.
    A régi verzióra nem akarok visszatérni, mert szeretem mindenből a frisset használni, nem hiába fejlesztgetik, főleg biztonsági szempontból.

    Ajánlották ezt a Panda Cloudot, hogy ez teljesen ingyenes, jobb, mint a nod32 (felismerésben is) és szinte észrevehetetlen a gépen. Biztattak, hogy próbáljam ki és meg fogok lepődni annyira újra fog éledni a rendszer és védettebb is leszek. Olvasgattam a eddigi hozzászólásokat, a net dolog nem probléma, mert állandó internet kapcsolat van a gépen, anélkül nem is használom. Viszont nekem a régi időkből nem cseng valami biztatóan a Panda név, nem tudom mennyire bízhatnék meg benne és milyen most a jelenben. Vannak nagyon fontos dokumentumok a gépen, amiket őrizni kell behatásoktól, függetlenül attól, hogy biztonsági mentések készülnek róla (de akár oda is át tudom vinni, arra a tárolóra, ha akad valami), mert pótolhatatlan és több hónapnyi aktív munkám bánná.
    Igazából, hiába próbálgattam utána olvasni, hihetetlen micsoda káosz van, eltérőbbek a vélemények, mint a politikában :)) Ember legyen a talpán, aki ezt kicsomózza.
    Azt meg főleg nem akarom, hogy most nekiálljak vadul kipróbálgatni programokat, mert azt jó pár helyen olvastam, hogy a rendszerem sínylené meg, ebben majdnem közös az egyetértés.
    A gépemben egy i5-ös processzor van, 4 giga rammal. Viszont tudni kell, hogy nagyon (!!) fontos, hogy ne piszkálja a gördülékeny Windows 7 működést, pont ezért vettem jobb kakaóval megáldott processzort, mert szeretem a gyors szoftverműködést.
    Tudnátok érveket felsorolni, hogy a Panda Cloud megfelelő-e? Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiket nem vezet érzelmi alap és elfogultság, mert azzal tele a padlásom :)

    Köszönöm szépen! Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de muszáj volt kifejtenem ennyire, hogy megfelelő válaszokat kaphassak.

  • NanoKandúr

    csendes tag

    válasz AmigaFan #9655 üzenetére

    Ezt remek olvasni, köszönöm szépen, hogy válaszoltál! :)

  • NanoKandúr

    csendes tag

    válasz Szellem. #9668 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen, hogy időt szántál a válaszolásra.
    Jó kérdés, hogy mi okozza ezt a problémát, a support is értetlenül áll előtte, csináltak már külön hibaanalízis is.
    Amúgy rosszul írtam, mert Eset smart security van fenn nekem, csak nekem a nod32 mindig nod32 marad, mivel régen csak így futott és így ragadt meg a fejemben. Mindig figyelek a szoftverkörnyezetemre, azért nem vagyok informatikai anaflabéta, csak a antivirusok, mint érdeklődési kör kiesik az enyémből, így túl sok piac ismeretem nincs benne.
    Lényegében nincs tele telepítve a gépem, egy eredeti 64 bites Windows 7 Home Premium van fenn, egy libre office, chrome böngésző (plusz ahhoz a pluginek, java, flash), 2 java alapú melóhelyi belső kliens szoftver, vlc lejátszó, egy e-mail kliens, tömörítő program, skype, dropbox (szintén melóhoz) meg fájlkezelő. Ennyi.
    Nem éppen összeakadásra hajlamos szoftverkörnyezet, de tévedhetek:)))
    Megpróbálom a sima, egyszerű nod32-t, hátha igazad lesz.

    Megkérdezhetem, hogy te személy szerint miért vagy a Panda Cloud ellen?

    Köszönöm!

  • NanoKandúr

    csendes tag

    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki igyekezett nekem segíteni. Plag elmélete működött, a sima nod32 nem csinálja ezt a hibajelenséget, nem gondoltam volna. Gördülékenyen megy minden.
    Akkor maradok ennél, ha már ilyen sokáig bevált, most már az az egyetlen gondot is sikerült kiküszöbölnöm, így meghosszabbítom. Csak nem smart security, hanem sima nod32 lesz.
    Very nagy hála! :)

Új hozzászólás Aktív témák