Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz junior11 #69815 üzenetére

    Passz, de ha az Avast Free telepítőjénél elérhető az opció akkor akár ki is lehet választani akinek van webkamerája.
    (nekem ezen a gépemen nincs kamera, a másik gépemen van de ott is csak minimális telepítéssel dobtam fel ellenben kb. 4-5 nap múlva feldobott egy ablakot - azt hittem reklám - hogy érzékelte van webkamera és nem akarom e ezt a modult is telepíteni vagy valami hasonló szöveg)

    Itt ebben a videóban 3 perc 5 másodpercnél van egy rész ahol látszik, hogy elérhető a FREE verzióban is, igaz ez még tavaly szeptember végi videó de már az új 21-es verzióról tehát ami még most is elérhető.

    A biztonság alapja a réteges védelem, tehát, hogy ha az egyik vonalon át is csúszik valami a másik lehet majd megfogja. DE a biztonsági termékek gyártói kicsit átestek a ló túloldalára mert attól, hogy "nevesítenek" egy modult nem feltétlen lesz az a védelem "réteges" vagy akár jobb.
    Szerintem ilyen bullshit elnevezés a "ransomware ellenes" modul amit szerintem fölösleges nevesíteni mert az is nem más mint egy kártevő ami ellen egy vírusirtónak védekeznie kell.
    AZ más tészta, hogy úgy van nevesítve, hogy mondjuk a termék mellé jelentős méretű felhőtárhely jár és oda automatikusan, folyamatosan mentést készít a rendszerünk egyes részeiről - amit mi beállítunk - és ha beüt a krach abból majd vissza lehet állítani de jellemzően ez már súlyos pénzekbe kerülő prémium védelem hiszen itt nem más történik mint egy online tárhely bérlése, gyors adatátvitellel és automatikus mentéssel, titkosítással, stb.

    Amúgy ahogy írtam, ezen a gépen ahol nincs kamera 9 napja SEMMI reklám, ajánlat vagy egyéb ilyen kis trükkös marketing dolog nem volt.
    Egyedül az "OKOS VIZSGÁLAT" után írja, hogy vannak SPECIÁLIS PROBLÉMÁK de ezt skip-pelni szoktam (azt írja, hogy csak sima tűzfalam van és hogy a DNS-em nem "spéci" látható vagyok stb. tehát gondolom VPN-re fizessek elő meg ugye valamelyik olyan termékükre amiben van tűzfal)
    Megjegyzem ez az "okos vizsgálat" is trükkös elnevezés mert ahogy nézem nem csinál mást mint átvizsgálja a betöltött memóriát (régebben ezt hívták gyors vizsgálatnak hiszen a memória átvizsgálása nem tarthat túl sokáig, a RAM méretéből és foglaltságából adódóan)

    A másik apróság - amit akár a tűzfalban az AvastUI.exe blokkolásával lehet megszüntetni - hogy a program főablakban alul van egy csík, zanzásítva: "köszönjük, hogy az Avast-ot használja csomagolja ki az ajándékát"
    De ezt nem bolygattam mert régebben nem tudott a program frissülni ha blokkoltam az AvastUI.exe-t, és mivel nem nyitogatom minden nap a program főablakot ezért maradt. :DDD

    Száz szónak is egy a vége, úgy tudom ingyenes és ezt a modult még bele lehet pakolni, aminek még lehet értelme a linkelt videó alapján:
    - mail shield
    - ransomware shield
    - wifi inspector (notin bár nem tudom pontosan mit csinál)

    A többinek nem sok értelme van. A mail shield sem tudom mit tud pluszban hozzáadni, talán a protokollokat figyel a ransomware ellen pedig az említett SAJÁT mentés a legjobb védelem.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz junior11 #69815 üzenetére

    Itt egy másik videó ami frissebb 2021.05.22. és itt fizetősnek látszik a Webkamera védelem:
    04:48-nál
    ez is egy olyan modul ami nélkül lehet létezni, és a fizikai "blende" takaró megoldás híve vagyok tehát amikor nem használja az ember akkor ha nincs a kamerán fizikai kapcsoló vagy nem akarja kihúzni akkor le kell takarni.

    #69818

    Köszi a plusz infókat. Ha Defender védett mappákra hasonlít de jobban konfigurálható akkor az még működhet is persze ezzel óvatosan, aki nem ért hozzá lehet jobban jár az rendszeres adatmentéssel. Az amúgy is gyakorlatilag 100%-os védelem és nem csak a ransomware ellen - ezt szoktam hangsúlyozni - hanem sima meghibásodás, mechanikai sérülés, lopás, természeti károk ellen is védhet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák