Keresés

Aktív témák

  • Szellem.

    nagyúr

    válasz Syklas #6655 üzenetére

    A szóban forgó teszt abszolút hamis!
    A következők miatt?
    Mindegyik terméknek van heurisztikus módolja, nem csak a Nortonnak!
    Való igaz, hogy aktivizálni kell az alkalmazásokat ahhoz, hogy lefussanak, illetve kimenjenek a netre! Különben inaktívak, nem tesznek semmit!
    Csak példaként említeném meg a Kaspersky-t. A Kaspersky-nek igen jó HIPS-el ellátott tűzfala van. A cég a White List technológiát alkalmazza, ami azt jelenti, hogy megvizsgálnak alkalmazásokat és amik megbízhatóak, azok kerülnek a white list kategóriába. Így ezekre a HIPS nem jelez, kiengedi őket a netre illetve szabadon tevékenykedhetnek az operációs rendszerben. A többire ami ismeretlen a számára azonnal jelez és blokkol. Ezért is jelez többet a Kaspersky HIPS-e, ami ilyen szempontból jóval gyanakvó. Nem is véletlenül. Így azok a programok, amiken a tesztet végrehajtották, nem lettek aktivizálva, ergo nem lehet kideríteni, hogy mi történt volna valójában.
    Ellenben a Norton tűzfala a Leak Testeket azonnal minden szó nélkül kiengedi alapbeállításon! Ki is lehet próbálni a pcfalnk oldaláról leszedett programmal.
    A Kasperksy viszont nem engedi ki.
    Így a teszt nem reális! Nem is várható el semmilyen ma ismert technológiával, hogy minden programot ami kártékony fel lehessen ismerni. Heurisztikával sem, mert legyen az a heurisztika bármilyen jó, vannak korlátai, határai.

    Azt meg kijelenteni, hogy az Internet Security programok, a hamis biztonság érzetét keltik hazugság. Mindenképpen jóval biztonságosabbak, mint az operációs rendszer beépített szolgáltatásai, és mindenképpen biztonságosak, mint egy víruskereső!

    Nem akarok a Norton ellen ágálni az esetleges problémám miatt és nem akarom a Kaspersky-t magasztalni!
    Egyszerűen csak említettem egy általam ismert problémát és leírtam, hogy a teszt miért nem jó és miért nem valós!

    A kérdéses írás és teszt egy kalap szar ilyen szempontból! Ráadásul erősen Norton gyanús, hogy a cég nevét visszahozza amit évek során sikerült elvesztenie!

    A Secunia cégtől az ember többet várt volna. Erőteljesen szeretne fikázni és befeketíteni rendszereket megoldásokat! Azonban tőlük még kooperatív megoldás nem láttam és nem olvastam csak fikát.

    Megjegyezném, ha szerintük ennyire nem érnek semmit a IS-ek, akkor nem csak pofázni és fikázni kéne, mint biztonsági cég, hanem virítani kéne egy hathatós megoldást!

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Metapanda P1 Nearlink Gamer Egér : https://hardverapro.hu/apro/elado_metapanda_p1_nearlink_feher_gamer_eger/hsz_1-50.html

Aktív témák