Aktív témák

  • Erőforrás

    tag

    válasz Kiskutya #4764 üzenetére

    Ez egy olyan program, ami a böngésző virtuális másolatát hozza létre a számodra. Így, nem az eredeti böngészővel nézegeted a weboldalakat. Ergo, ha egy kártékony kód le akar töltődni, akkor nem tud, mert mint egy virtuális homokozó működik a böngésződ. Bezáráskor minden módosítás törlődik. Bár ettől még a manuális letöltés a böngészővel menni fog. Így, ha letöltöd magád a kártékony kódot, attól az még bejut a gépedre amit viszont futtathatsz. A Drive By letöltődéseket akadályozza meg. Tehát a böngésző átmeneti mappájából automatikusan nem jut be semmi a gépbe. De ahogy írtam, még itt is okozhat galibát a felhasználó a manuális letöltéssel. Ezt a programot nem próbáltam, de gondolom erőforrást is igényel!
    Én a magam részéről inkább ésszel neteznék, és használnék olyan antimalware alkalmazást, ami a drive by letöltéseket megakadályozza. Például az Avira és a Kaspersky. És javaslom a védett módú IE7-et! Az tipikusan virtuális homokozó módjára működik, tehát ezt a programot helyettesítheti.
    Remélem érthető voltam a számodra. :Y

Aktív témák