Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz szasanyi #1277 üzenetére

    Sztem nem lehet cél egy társadalom számára, hogy ezt mindenképpen elérje, különösen ha ez az adott társadalom számára nem jár semmilyen előnnyel, sőt...

    Az örökbefogadás igenis előnyökkel jár a társadalom számára, mert a társadalom érdeke az, hogy a gyerekek családban nevelkedjenek. Hidd el nekem, hogy attól egy gyereknek inkább lesz identitászavara, hogyha egy szülő neveli aki nem világosítja fel dolgokról, mint attól ha meleg szülők, akik helyén kezelik a témát és felvilágosítják megfelelő időben!
    Én egykeként nőttem fel, úgy hogy a szüleim elváltak mielőtt születtem. A dolognak szinte csak hátrányát éreztem és érzem, és összehasonlítva most az én családommal - amiben jelenleg hárman vagyunk párommal és a kislányommal, összhasonlíthatatlanul többet kap a gyerekem ezen a téren. Ha engem egy szülő nevelt, aki ráadásul nagyon jól nevelt és én nagyon jó anyának tartom (különösképpen mert mindenben én voltam neki az első azóta hogy megszülettem és még most is így van ez és a körülményekhez képest - azaz hogy egyedül volt - soha nem szenvedtem hiányt szeretetben), és érzem a hátrányait, csak belegondolni tudok milyen lehet annak az embernek, aki intézetben nő fel, rendezetlen családi körülmények között.

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák