Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz Füleske #95 üzenetére

    "akKsi"
    Csak úgy kíváncsiságból: esetedben mit akar jelképezni a következetesen beszúrt nagy "K"? (Mert helyesírásilag "aksi".)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Hobbbyt #128 üzenetére

    "jobban járnál azzal ha végig taxiznál"
    Taxizni a fővárosban és nagyobb városokban tudsz, máshol nem opció. Mivel én is keveset autózom, minden autóvásárlás előtt végig szoktam számolni, hogy nem jönnék-e ki jobban autóbérléssel. Nekem eddig sohasem jött ki, hogy igen, még nominálisan sem, a járulékos kényelmetlenséget meg bizonytalanságot számolva meg pláne nem.

    Ez persze nem jelenti azt, hogy másnak (más élethelyzetben) sem, de ha annyira megérné, akkor a jelenleginél csak többen választanák, nem? (Feltéve, hogy a többség racionális alapon autózik, nem érzelmi alapon.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Előkerült az adózás: USÁ-ban az az elektromos autókra évi 100-160 dollár közti adót vetnek ki. De pont a minap olvastam egy LA Times cikket, ahol azt elemezgették, hogy a kaliforniai ~100 dollár körüli adó messze nem fedezi a csökkenő üzemanyag eladás miatti adókiesést, ami hamarosan meg fog látszani az utak állapotán. [Azaz úgy fognak kinézni, mint a magyarok. Ezt nem írták, mert nem ismerik a magyar viszonyokat, de ha ismernék, akkor biztos írták volna. :) ]

    Valamelyik brit bulvárlap meg azon pánikolt, hogy azért (is) méregdrága az elektromos autók javíttatása, mert nincs elég képesített szerelő. Ami lehet, hogy hosszabb távon majd megoldódik, de rövid távon elég komoly probléma lesz.

    #131 Hobbbyt "a termálvízben nagyon magas az oldott lítium, ami kinyerhető"
    Laborban, kémcsőben. Ipari mennyiségben valahogy senki nem akar foglalkozni vele, inkább importáljuk Chiléből. (Laborban CO2-ből meg vízből lehet gyártani mesterséges üzemanyagot. Sőt talán már van is ilyen gyár mutatóban. De az OPEC valamiért egyáltalán nem aggódik. :(( )

    Megéri-e elektromos autót üzemeltetni témában utalnék a cikkre: a Hertznek pl. egyelőre nem éri meg. ;)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák