Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz wolfman #22 üzenetére

    Én a magam részéről nem tudom eldönteni, hogy sarc, kitolás, az indokolatlan technológiai fejlesztések következménye, vagy jogos.
    mondok egy példát:
    lepadkáztam a vectrámat, futómű kicsit bánta. bevittem helyi szervizbe, kolléga értett hozzá, pár apróságot kicseréltek az első futóműben, feltolták a futóműbeállító padra, estére visszakaptam, minden oké, számla aprópénz.

    lepadkázom az insigniámat. futómű kicsit bánja, bevinném a helyi szervizbe, ahol már akkor közölték velem, hogy oda ne merjem vinni, mikor az első garnitúra téli gumit megvettem rá. vigyem el egy "olyan" szervizbe, ahol simán kicserélik ugyanazt az egy-két alkatrészt, ennek az árától még nem esek hanyatt, majd simán ráteszik a lézeres futómű beállító padra (még mindig nem ökör ára), és beállítják a futóművet. MAAAJD beviszik egy helyiségbe, ahol spéci szintezett aljzatbeton van, felfestett beállási jelekkel, és a falra jogosított gyártótól származó, rendszeresen kalibrált qr kódokat raknak fel megfelelő helyekre, és jön a nagy fehér mágus a márkajeles notebookjával, és nyom egy next-next-finisht az autó vezetést segítő moduljában a kamera kalibrációra. És ezért elkéri azt a pénzt, amitől már engem is kiver egy hátsó fali infarktus.

    Nem is vihetem akárhova, mert nincs mindenhol kalibrált beállítóábra, meg opel márkajeles notebook, meg nagy fehér mágus.

    Na akkor most szívatnak, vagy mitől lett annyi az annyi?

    én nem tudom eldönteni... szerintem túlbonyolították és túldrágították a történetet. főleg azzal, hogy a teslának spórol, ha az autó hátsó frontját egy darabból tudják préselni, és nekem pazarol, ha azt utána javítani kell.

    meg ha régebben pl. kigyulladt egy autó, pláne szállítás közben, szándékosan kevés üzemanyaggal, akkor jött három nagydarab tűzoltó, lepisilte, oszt jónapot. most meg kiég miatta egy fél tengerjáró, lassan komplett hajókat, rakományokat süllyesztenek el az óceánba, mert nem tudnak mit kezdeni az ev tűzzel.

    ehh. megkergült az egész világ. nem csak az autóipar.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák