Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz FőDudu #201 üzenetére

    Nagyon rá lehet kapni :) Nekem is csak ~3 hete van meg egy puha Intex, de sokkal jobban bejött mint gondoltam. Valahogy úgy voltam vele, hogy az újdonság varázsa után majd csak a munkát fogom benne látni (takarítás, vegyszerezés). Ehhez képest kb. a medencében él a család :) Baromi jó ebben a nagy melegben beletespedni munka után :) Jelenleg is csak azért ülök gép előtt, mert 3D nyomtatok egy intex menetes porszívó csatlakozót a medencéhez, és felügyelem a printert :D

    Mi már fontolgatjuk, hogy leásunk jövőre vagy 2 év múlva egy merev falú fóliásat, de még nem tiszta, hogy igényel e kőművesmunkát (4.5 - 5m átmérőjű kerek medence a cél). Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a ház eredeti tulaja úgy tervezte meg a kerítést és az egész épületet, hogy minél intimebb legyen. Ez abból áll, hogy utcafrontról csak a garázsba lehet bemenni, a garázsfelhajtóról sem lehet bejutni a kertbe, és máshonnét sem. Szóval ide se bobcat, se sóderos kisteher se más nem jön be, és a földet is kitalicskázni lehet max. Szóval tartok tőle hogy ez rohadt nagy meló lesz :)

    [ Szerkesztve ]

  • batman.

    senior tag

    válasz FőDudu #201 üzenetére

    Nem tudom mennyi a vízdíj nálatok de 7m3 -es medencét nem hiszem hogy megérné nem leereszteni. Téliesíteni a "mobil" medencékből, csak a fémpalástosokat szokták (persze van kivétel is biztos). Elpakolni a garázsba/kerti-házba lehet, esetleg pince/padlás... :DDD
    A "gardenás" leeresztőcsonkot felejtsd el, az tényleg csak arra való, hogy a gravitáció által megszabadulj a víz nagy részétől.
    Ha a közlekedőedények elvét veszed alapul, teljesen mindegy hol van az áttörés a medence oldalán, porszívózásra teljesen jó az a csonk amire a skimmer van kötve. Igen a medence alján nagyobb a nyomás, feljebb kevesebb, de jelen esetben a szivattyú és a medence aljának helyzete nem változik, így ezzel nem kell számolni. Persze, lehetne átmenni precízbe és átszámolni de meglepődnék, ha a különbség 1-2-3 ezreléknél több lenne. Másrészt arra a csonkra nem tudnád egy mozdulattal csatlakoztatni a tömlőt.
    Igen, általában az első medence, nem az utolsó medence. Majd átgondolod. :DDD

    (#202) Chal Ugye királyság! :K Azt vedd figyelembe, ha nem föld-feletti a medencéd, akkor sokkal nehezebben melegszik, kalkuláld bele már most a fűtést/ hőszivattyút!

    [ Szerkesztve ]

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Új hozzászólás Aktív témák