Új hozzászólás Aktív témák

  • havri1

    félisten

    válasz FőDudu #2403 üzenetére

    Dupla FI relé nem üti egymást?
    Nekem a szivattyún van egy gyári, ami csak akkor indul el, ha - amint áramot kap - a test-en meg kell nyomni. Legalábbis úgy emlékszem, mert 2 gomb van rajta, de zacskó alatt van a külső víz miatt, így nem tudom most melyik gonb mi :DD
    Ezt a klór dolgot amúgy most nem teljesen értem. Napi 80g klórt teszek bele leírás alapján - 3 hétig naponta ennyit kell a 27m3 vízhez tenni -, utána 1 hétig csak 50mg, és utána állítsam be 0.8 - ra az egészet, és azt tartsam. Ezzel nincs gond, de tesztelés alkalmával a teszt konkrétan 0 cl-t mutat.... 2 teszt típusom is van, mind2 0. Ph-t jól méri - nyilván a megfelelő tablettával-. Amúgy kristály tiszta a víz, szűrő megy nekem állandóan, igénybevételtől függően naponta vagy 2 naponta mosom át. Iszonyat dzsuva jön ki belőle...

    Viszont van egy problémám. Kb 1 hete jelent meg. A medence fólián, kizárólag a vízfelszín felett pár cm-el, a nyugati oldalon (keleti egyáltalán nincs!) van egy zöld lerakódás. Szivaccsal sem tudtam eltávolítani teljesen. Nem tudom, hogy alga e, mert a fólia nem síkos, "nyikorog" ujj húzásra. Először arra tippeltem, hogy a zöld színű matrac fogta meg, mikor a szél fújta körbe körbe, de nem hiszem...
    Készítek képet/videót, de félek nem fog látszódni rajta rendesen. link link link

    Videó yt-ról mindjárt.

    havri

Új hozzászólás Aktív témák