Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Habugi #9238 üzenetére

    Jól összemaszatolták akkor ott ezt a témát. :D A CF-csatit azért hagyták el alapvetően, mert nem ment át rajta a 4K-s tartalom 60hz-en, nem volt elég sávszélesség, más módszer kellett. Így adta magát a legolcsóbb megoldás, a csip DMA motorjával, és a FramePacing driverrel szinkronban a PCI-E buszon való adatküldés, ami bírja a 4K-t, olcsó, nem kell semmi újat tervezni, és csak kicsit (?) ront a sebességen. :D
    Viszont így a FramePacing megoldás javul, de az alapvetően a DMA motor miatt, hogy a GPU-k tudnak egymással CPU-idő nélkül kommunikálni, ettől függetlenül így 0,9GB/s sávszélesség elveszett, ami a PCI-E csatira hárult át most.
    Itt ír róla részletesen: [link]

    Én meg itt írtam a hagyományos CF+Frame Pacingról: [link] [link].

    Nálam leszerepelt a CF, meg az AFR módszer, amíg ezek együtt járnak, addig nekem nem kell multi-GPU. :N

    (#9238) Habugi: A 2GB/256bit kemény olcsósítás, és spórolás a fogyasztással. Eredmény: olcsóbb kártya, hűtés, komponens-költség stb. ;)
    A 280X-ek is kemény olcsósítás után jöttek létre. Elég ha megnézed, milyen komoly volt a 7970 Dual-X, milyen komolytalan lett a 280X. Ugyanez az Asus DC2-nél. A 280X V2-t meg ne számoljuk, mivel kb. nemlétező modell a boltokban. Persze, voltak már a 7970-nél is agyonolcsósított modellek, amik maradtak olyanok, mint voltak, ezeket nem nevezném meg, mert rossz néven vennék a tulajok.

  • lowzor

    veterán

    válasz Habugi #9238 üzenetére

    Mert a velük konkurens, hasonló tudású NV-knek is ilyen paramétereik vannak, ezért gondolták elég lesz. Viszont az NV-nél kicsit más a szoftveres support, ezért jóval olcsóbban kell adni, mint a 760/ 770-et.

Új hozzászólás Aktív témák