Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz E1even #1012 üzenetére

    "Az a felháborodásom oka, hogy miért ajnározod (ajánlod) ennyire a Matrix-ot?"
    A 7970-ből sosem ajánlottam, mert drágának tartottam és feleslegesnek. Viszont a 280X-nél már sokkal közelebb került az ára a sima modellekhez, ami miatt szerintem már csak a kitűnő hűtése miatt is megérheti az árát. Illetve a 280X-eknél az átlagnál erősebb VRM is hasznos lehet. :K Szóval ne keverjük a 7970 és 280x Matrixokat. ;)

    "Ilyen alapon a te általad ajánlott Sapphire 7970 sokkal jobb vétel, mint a Matrix, mert nincs olyan szuper alapja, de a GPU-ját mégis jobban lehet tuningolni."
    Amit ajánlottam Sapphire, abból is akadnak kevésbé tuningos darabok. :U Illetve az mondjuk nagyon nem 1200Mhz körüli és afeletti tuningokra van méretezve, ott már érezhetően fogy belőle a tartalék, míg mondjuk egy Matrixnál még nem. Ugyanakkor ésszel belőve 1100-1150 körül remekül elvan a Sapphire megoldása is, de közelse az a hülyebiztos megoldás, mint a Matrix, hogy pl. ráadod a max feszt, és go, mert nem arra van méretezve.

    "az egyik csúcs 7970 GHz Edition-nél, mert az ember joggal várja, várhatná azért a rahedli felárért, hogy legalább erre jobb GPU-t tegyenek."
    Jogos valahol amúgy amit írsz, viszont én azt tapasztaltam, hogy a Ghz Edition 7970-ek általában némileg gyengébbek tuningban, mint a simák, jóval több az antituning. Szerintem amúgy ennek a magyarázata az lehet, hogy nagyon szigorú fogyasztási keretbe kell beleférniük, ami miatt csak kisebb szivárgású csipek kerülhettek olyan karira, ami gyakran kevésbé tuningosak. Ezt ilyen szempontból inkább az AMD szúrta el, és emiatt tuningra a 280X a gyenge fogyasztási specifikációjával még jóval erősebb opció is lehet egy ilyen erős alapra építve, mint ezek a tuning-izomkártyák. Persze, én továbbra is a "sima" 7970-eket tartom arany középútnak és ideálisnak, nekem nagyon beváltak. Szerencsére állt kis pénz a házhoz, így vettem is gyorsan egy Sapphire 7970 OC-t, amiről meséltem, és nem bántam meg. Tuningban is egészen jó, de nagyon kedvező a fogyasztása. 1000/1450-en Tomb Raider 38FPS és 250W egy jelenet konnektorból nézve a komplett gépet, ugyanez a 7950-emen 1100/1575-re tuningolva 38FPS, de 350W.... :U Órajelben viszont a 7950-nek meg se kottyant az 1200Mhz gyengébb hűtéssel, míg a 7970-el inkább az 1150 környéke volt a max. Szóval ennyire nem mindegy, mennyire és mire van a csip válogatva....

    "A szakmaiság az, hogy újra bebizonyosodik, hogy nem érdemes a csúcs-szuper Matrix-ra kiadni a +pénzt, mert a gyártó(k) újfent át'asszák a vevőket. Ennyi. "
    A vevő azt kapja, amit fizet. Egy maximálisan tuningra felkészített karit. Aki a Ghz Editiont vette, az nem jól választott, ennyi. Ugyanígy nevezhetnéd átb'szásnak a Ghz Edition Vapor-X-et, mert az is Matrix-szintű áron ment, és semmivel sem volt tuningosabb, sőt.... A Matrix-ból amúgy a 7970 is túl volt árazva. De szögezzük le ismét, ami nekem tetszik, és jó vételnek tartom, az a Matrix 280x-es kiadása, érveket lásd feljebb. :)
    Én azt mondom, 10-20%-os felárat szerintem megér a Matrix, többet már nem biztos, de jelenelg ezen az áron megy. :R Az itthoni árak meg tudjuk, milyen elvek szerint alakulnak, azért ne a gyártót/modellt szidd.... ;]

    (#1013) Eleven82: A refi kari valóban nagyon jó minőségű, azonban nem túl erős a VRM-je. Ezen kicsit javítottak a speckó, plussz 1 bekötött fázissal kiadott extra, refinyákos változatok. Illetve a Sapphire 7970-e is egy ilyesmi megoldás volt, mégegy bekötött fázissal, meg a Vapor is, ez a NYÁK került a Vapor 280X-re is. Jó konstrukció és erős is és hatékony, azonban nem brutál OC-re lett méretezve. Bírja az OC-t remekül szó se róla, de egy jobb GPU utolsó 50-100Mhz-ének brutális fogyasztásnövekedéssl járó kihajtására már nem ideális, és ekkor van előnye egy ilyen 16 fázisos szörnyetegnek, aminek az a brutális áramfelvétel ujjgyakorlat. ;)

    És mégegyszer leszögezem, amit írok, nem kioktatás, vagy ilyesmi, csak próbálok pontonként reagálni a felvetéseidre, és így megvitatni a kérdéskört. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák