Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz bandi0000 #5184 üzenetére

    Jaj, a valszam amint nem kombinatorika vagy ilyen abrazolas, az ami a masodik legjobban ki tud kergetni a vilagbol matekon belul (diff.egyenletek utan). Az eloszlasfuggvennyel csak nagyon kezdo szinten vagyok tisztaban, arrol inkabb nem mernek tanacsadas formajaban nyilatkozni, plane altalanossagban.
    De az atfogos szerintem: egy.szaru derekszogu gyok2-vel az az 1,1 szaru, az atfogobol nezve gyok2/2 magassagu haromszog, gyakorlatilag egyik oldala az f(x)=x integralja (x^2/2), a masik meg ugyanaz me'g eccer, felesleges felirni foleg a nem nullatol es nem a legegyszerubb alaku a fuggveny, inkabb duplazni kell mondvan ugyanaz tukrozve. Ja az integral azert, mert minden ponthoz "ossze kell adni" a tavolsagat az atfogohoz, olyan mint a szumma 1-tol n-ig, ennek folytonos altalanositasa az integral. Jobban nem tudom megmondani, hogy miert, ez ilyen "valoszinuleg ez kell legyen" nalam. Es a vegen osztani is kell az atlagos tavolsaghoz a gyok2 hosszal amin vegzed (vagy nem duplazol es a gyok2/2-vel, mind1).

Új hozzászólás Aktív témák