Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #167 üzenetére

    "Lehet, hogy ugyanazon elven mukodik, de az elmeturas es az indoktrinacio (agymosas) kozott van egy enyhe kulonbseg. Az indoktrinacio egy hosszu folyamat, es teljesen mas eredmenyeket produkal, mint a Levik elmeturasa."

    A Kaszások csak befolyásolni tudnak, agymosni, ezzel szemben a Levik totális kontrollt tudnak gyakorolni az áldozataik felett. Szerintem utóbbi "üti" az előbbit.

    "A Catalyst-nek nem volt szuksege a Crucible control paneljere, ahhoz, hogy bele tudjon avatkozni a Reaperek akarataba (emlekezz vissza, mikor meg mielott a Crucible aktivalodott volna, a Starchild mondja, hogy "I control the Reapers"

    Ja, utána meg azt mondja, hogy a crucible megváltoztatta, fejlesztette, olyan képességeket adott neki, amiknek eddig nem volt a birtokában. Plusz azt is hozzáteszi, hogy ugyanakkor ő ezeket nem tudja aktiválni, ezekhez egy külső valaki kell, ott és akkor éppen Shepard.
    Naná, hogy kell valamilyen szinten kontrollálnia a Kaszásokat, de én hol mondtam ellenkezőjét ennek? Én pont ez magyarázom már a nemtom hanyadik kommentemben, hogy szerintem egyértelmű, hogy a Catalyst nagyjából "csak" annyira volt képes a Kaszásokkal, mint mondjuk a Kaszások az emberekkel (kvázi indoktrinálta a Kaszásokat). Arra nem volt képes, amire a Levik igen...ők nem "csak" indoktrináltak, hanem totális kontrollt gyakoroltak: Ha valaki az ő teljes befolyásuk alá került, nem részben önálló, de befolyásolt tudattal rendelkező, valamennyire mégis döntésképes valakivé vált (mint az indoktrináltak, mint pl. Saren, vagy mint a teóriám szerint a Kaszások maguk), hanem egy teljesen "üres" bábbá, akinek csak akkor van mozgása, ha megrángatják a drótot, tehát akinek semmilyen önálló akarata nincs.

    "Ez szerintem teljesen egyertelmu, hogy a Catalyst, ha akar, total kontrol ala tudja venni a Reapereket, hiszen csak amig Shepard-el beszelgetett, addig kb 20 Capital Shipet lattunk ellibegni a Crucible korul es egyiknek sem jutott eszebe bedaralni az egeszet a turoba, mivel a Catalyst "visszafogta" oket."

    Ehhez nem kell totális kontroll alá vonni őket, elég egy olyan gondolatmagot elültetni mindegyiknek a fejében, hogy az a cucc ott nem veszélyes, és most van fontosabb feladatunk is ettől...persze mindezt úgy, hogy a Kaszásoknak ne tűnjön fel, hogy eza gondolat nem a saját gondolatuk, hanem egy idegen valami. Sarennek sem tűnt fel, hogy a Sovereign olyan irányba terelgeti a felfogását, amilyen irány neki kedvez, ugyanúgy a Catalyst is eljátszhatta ugyanezt, nem kellett hozzá rövidpóráz meg drót.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák