Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Csak úgy szólok, hátha valaki belefut még ebbe.
    Beraktam az első DVD-t, elindult az AutoRun, rákattintottam, hogy Install Game, erre valami hibaüzenet fogadott, hogy kritikus fileok hiányoznak. De a gyökérmappában lévő setup.exe-ve gond nélkül feltelepült.
    Még egy kérdés, mielőtt elkezdenék vele babrálni: Friss 10.1RC2 Catalyt-al is át kell még nevezni az indítófilet UT3-exe-re, hogy élsimítást erőltessek rá?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ForRedGlory #149 üzenetére

    És próbáltál már AA-t erőltetni CCC-ből? Valamiért nem szimpi nekem, hogy átnevezzem az exe-t ut3.exe-re, mert akkor egy az egyben UE3-ként kezeli a driver, pedig belenyúkált a Bioware az angine-be itt-ott.

    Kíváncsi vagyok hogy sikerül importálni az első rész mentéseit. Csak a karaktert importálja, vagy a szintet és a megszerzett "képességeket" is átszámolja?
    Mert 2 mentésem is van, először egy férfival, másodjára pedig egy nővel játszottam végig, és a nővel minden apró kis mellékküldetést (és a bring down the sky dlc-t is) megcsináltam, így magasabb szintet ért el, mire végzett. (Inkább a férfit folytatnám - legalább is elsőre tuti :DDD)

    (#150) Franklin - Ja, ilyet is hallani róla, hogy a reaper már nem pusztító, mint az első részben, szóval még erre is lusták voltak az új fordítók, hogy átnézzék az első részt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ForRedGlory #153 üzenetére

    Csak az első részből indulok ki, ott is erőltettem 4x AA-t CCC-ből 1920x1200-ra.
    Egyedi karakterem volt, majd bemutatom, ha sikerül az import, csak meg kell keresnem a DVD-t, amire lementettem a Bioware mappát. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nos, átneveztem UT3.exe-re, és működik az élsimítás, hibát nem tapasztaltam.

    A profil importálás is elég jól lett megoldva. Bár nem pont úgy néz ki az arca, de elég hasonló (és hát előnyére vált, részletesebb lett a kép...), és ha akarja, még jócskán belepiszkálhat az ember, módosíthat pár dolgon.
    Ha új profilt indít valaki, akkor tesz fel kérdéseket az előéletről, vagy berak valami alapértelmezettetk? (Pl. a Wrex meghalt, vagy sem, megmentetted-e a tanácsot, stb...?)

    Az irányítás kicsit furcsa. És pár negatívum így 10 perc alatt:
    - A magyarosítás minősége elég gyengécske. Rögtön a bevezetővideóban kimaradt egy sor, és egyáltalán nem vették figyelembe az első rész szóhasználatát.
    - Ha átkonfigurálom az irányítást, akkor is az alapértékeket írja ki alulra segítség gyanánt, hogy mit nyomkodjak.
    - Futás közben nagyon kell rángatni az egeret, pedig elég nagy érzékenységre van belőve az egerem, így is is felemel, lerak, ránt, felemel, aztán inkább futás abbahagy, fordul, fut megint a nyerőbb.

    Még az lett volna igazán poén, ha a Dragon Age: Origins karakteremet arcszerkezetét is tudtam volna importálni. (Az még egy fokkal pofásabbra sikerült, mint ez.) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Kicsit stalán spoileres:
    Poén ez az új csillagtérkép, bár inkább vicces, mintsem profi, vagy akár praktikus. Nehezebben kezelhető, és még tovább nehezítik az ilyen "feature"-ök, hogy van a hajónak tehetetlensége, így előbb fel kell engedni az egérgombot, minthogy odaérne a kurzorhoz a hajócska. A tankolás is érdekes téma, de azért fura, egyelőre nem is tudtam még kielemezni mikor is kell üzemanyag, és mikor nem. De érdekes poén lesz, ha egyszer kifogy félúton, és akkor mi lesz? Meg kell várni a tankerhajót, vagy ha nincs pénz, akkor koldulni kell vagy gyakorlatilag mission faild? :DDD

    Tetszik az új hajó és legénység. Tágas, és nekem jobban bejönnek az eddigi alapkarakterek, a többieket majd meglátjuk. Bár kissé bánt, hogy úgy tűnik nem lehet már felkeresni a régi csapatot, pedig nagy poén lenne, ha Liara megmutatná nekem a közös gyerekünket. (Ki tudja meddig vemhesek ezek a kék izék, és mennyi idő telt el az első rész vége, illetve a az első halálom között, szóval elvileg nem lenne lehetetlen.) :DDD

    Ez a limitált darabszámú szondával keresünk tűt a szénakazalban szkennelés viszont nem volt valami jó ötlet. Most komolyan a vak szerencsére hagyatkozva kell beletalálnom az eldugott extrákba, és nyersanyaglelőhelyekbe szondalövöldözéssel?

    Szép és poénos a DragonAge-ből átkoppintott sárkányvért (mondjuk a DAO-ban meg MassEffektes volt, ahogy világított mindenfelé, még a szeménél is sávban, mint valami Cylon, csak nem mozgott sávosan :DDD), de nagy gebasz, hogy nem lehet levenni a sisakot, és így is rögtön felismer mindenki. (Konkrétan Tali kiszúrt első látásra teljes fedésű sisakon át :P)

    Vajon mennyi eltérés lesz a default történetvezetéshez képest abból, hogy én megmentettem a tanácsot?

    Ja, és ez bug vagy feature, hogy világító sávok vannak az arcomon? Kicsit durvábban jöttek át a sebek az inportált karakterből (vagy vannak ott most a default karakteren is), és bugzik a megvilágítás, amitől erősebb fényt kapnak a hegek, mint az arc? Vagy John most már egy komplett terminátor, és valami fénylő kábelezés fut a még be nem hegedt arcbőre alatt? :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Xelo #227 üzenetére

    Bizony, mikor órákon (vagy ki tudja, akár napokon) keresztül utaznak A pontból B-be, akkor nem a PlayBoyt lapozgatva recsál a női mosdóban (igen, én is bementem oda mikor először fedélzetre léptem, és bejártam a hajót :DDD), hanem műveli magát.

    És ja, én ma ~5 órát játszottam, és ez csak arra volt elég, hogy kihoztam Garrust, aztán elkezdtem sorba scanelni az összes bolygót két naprendszerben is, hogy kivitelezhessek minden elérhető fejlesztést (és hogy rendbe pakoljam a hegeket az arcomon). Remélem nem nő majd exponenciálisan a nyersanyagigény, és nem kell az össz bolyószám felét lefosztani, ha minden értelmes upgrade-et be akarok dobni.

    De ez így tényleg gáz lett, hogy nem csak kézileg kell scanelni minden bolygót, de 30 nyamvadt szonda fér el a hajón, és így folyamatosan vissza kell járni a benzinkútra (ráadásul egérrel végigvezetve), tankolni, szondát vásárolni, visszamenni, aztán megint scanelni egy másik gömböt.

    És kibaszott béna, hogy a hajóba épp annyi üzemanyag fér, hogy két naprendszer közti távot még biztonsággal megtegyen, aztán heló, szia. Erre jó a fóziós reaktorok kora? (A gépház az egyetlen, ami sokkal szebb volt a régi normandián, itt kicsit furcsán fest az a gömb. Valami filmre, vagy talán a Hlaf-Life 2 játékra emlékeztet a stílusa.)
    Na meg ha már üzemanyag: miért az egérgomb lenyomásával lineárisan fogy az üzemanyag, és áll meg a hajó, ha felengedem? Az űrben nincs légellenállás, mi fogja meg, illetve miért fékez rögtön? És miért kell egyenletesen ugyan annyi üzemanyagot égetni, hogy mozgásban tartsam? Itt csak gyorsítani és fékezni kéne (na meg pályát korrigálni, de az ennek a töredéke).

    De úgy összességében is kevésbé jól összerakott rész ez, mint az első. Mondjuk semmi komoly hiba nem volt még, de ebben azért belefutottam már egy kazalnyi apró bugba (grafika, AI, fizika, GIU, szóval mindenféle...), az első résznél nem volt ilyen, ott csak ámultam, hogy sikerült ilyen színvonalon összehozni egy ilyen komplex játékot.
    Most meg tulajdonképp csak a storyt kellett tovább vinniük, egy csomó dolgot felhasználhattak az első részből (esetleg elég volt feljavítani pár elemet), mégis olyan, mint ha egy első rész RC verziója lenne. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vistaboy #237 üzenetére

    Nekem ettől magasabb verziószámú driver van fent (8.70.1, ez már frisebb, mint a végleges 10.1 lesz :DDD), és itt is át kellett nevezni az exe-t (igaz AA és nem CF miatt, azt lehet hogy tudja már). De vicc, hogy lassan vége a hónapnak, és alig tudtak WHQL-eztetni egy 8.69-es drivert, hogy legyen 10.1 final, csak öntik a bétákat és RC-ket netre, aztán keresd meg köztük, amiben épp a te játékod kapcsán babráltak bele, mert a 10.1 már rég elavult, mire megkapja a WHQL logót, de ennek ellenére mostohán bánnak a bétákkal, nincs hozzájuk release notes, max a hotfix-ekhez. :U

    (#231) Derrewyn - Jaja, hasonlók a bugjaink. Azért mondanám RC-nek, mert már a béták alatt ki kéne gyomlálni a bugokat, és nem gold-á előléptetni az RC-t, ha nem jön össze. :(

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BeLucZ #269 üzenetére

    De miért akarod kikapcsolni a V-sync-et? Hacsak nem benchmarkolni akarsz, vagy nincs 120Hz-es monitorod, akkor nagyon jól helyen van az a 60FPS limit.

    Más: A hajó pszichológusom szerint rám van kattanva Tali (amit alátámasztanak a naplóbejegyzései, amiket kihallgattam míg kerestem), és most tudtam meg, hogy mégis össze lehet futni Liara-val (ahogy leszálltam egy bolygóra mielőtt kiléptem...). Talán ebben a részben végre össze lehet hozni azt, amiről az első rész alatt "álmodoztam": tolni velük egy hallucinált hármast. (A kvarián el van ugyan szigetelve a ruhájába, de Liara faja tud ilyen elmetrükköket is, és nyitott a finomabb perverziókra, sőt, nemsemleges is, úgyhogy elméletben semmi akadálya nem lenne a dolognak.) :C Bár egyelőre az is elég poén lenne, ha Liara közölné, hogy van egy gyerekünk. (Ezt kérdeztem múltkor, hogy mennyi idő telt el az első rész vége, és a az első halálunk között, de szerintem nem tudjuk pontosan, tehát elméletileg ez sem lehetetlen. :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Xelo #262 üzenetére

    Azt ugye tudjátok, hogy ki lehet kapcsolni a film grain effektet? Én mindkét részben kikapcsoltam. Talán még FPS-t is eszik azért cserébe, hogy elmossa a képet. És még azt mondják rá, hogy "mozisabb lesz", hogy innának fáradt olajat reggelente kávé helyett, én a mozifilmeken is utálom a szemcsésséget, pedig ott is van, amire direkt teszik rá, csakhogy "mozis"abb legyen az is. :W

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Derrewyn #274 üzenetére

    Na jó, de ki mondta, hogy nem akart gyereket a világmegmentő Shepard-től, aki bármely percben elpatkolhat utód nélkül (ahogy tette is)? :DDD
    De jó, tudtam, csak gondoltam poén lenne, de ez nem az a játék. Amúgy persze hogy figyeltem, mi másért ő feküdt volna aznap este az ágyban Ashley helyett? Azzal a szöveggel itt a való életben is megdumálna, hogy csápoljunk valamit. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    SPOILER
    Hát ez iszonyat poén volt, hogy ki lehetett cserélni az aszárit a lányára. Tényleg azt a hatást érték el, amit ígért az anyja a klub bejárata előtt, nagyon nagy volt a csábítás.
    Az első részből van egy példakép férfi és egy renegát női karakterem, most a férfival kezdtem, és eddig ügyeltem a karmájára, de ezt a poént nem tudtam kihagyni, hogy "frissítsem" az aszárimat. És az ilyenek csak dobnak rá egy lapáttal, hogy még Joker is megjegyezte, hogy "féltem hogy lecseréled a nőt", ahogy a hajópszichológus is észrevette, csak inkább nekem hitt, mint magának. :))
    De megérte, ki tudja lett-e volna időm ezt is 2x végigtolni még a nővel is, és ez sokkal izgalmasabb útitárs. Az eddigi ajánlatok közül az övé az a legizgalmasabb a sorban: túlélni őt, aki eddig mindenkit kinyírt az egyesülés során (remélem tényleg lehet majd ilyen orosz rulettet játszani, nem csak elültették a bogarat a gatyámban :D), aztán hogy kezdhetek valamit Talival (bár ebből gondolom úgysem lesz semmi, ahogy az első részben se lehetett, talán majd a 3.-ban kitaláltak már valamit, hogy ne kelljen ruházkodniuk otthon :DDD), majd pedig a génsebészettel tervezett barbi, és végül a tetkós izé.

    Bocs, hogy csak ilyen hülyeségekről írok, de a főbb történeti szálról nem nagyon van még mit mondanom, már csak azért is, mert azzal nagyon lassan haladok még, a sidequesteket szoktam előrevenni, hogy aztán pörögjön a végéig.

    Eldöntendő kérdés (spoileres indoklást nem kérek): A fellegvárba minél előbb, vagy minél később érdemes ellátogatni? Eddig valamiért kerültem. (Jó és rossz egyaránt történhet ott, akár megpróbálhatnak feltartóztatni, stb...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    SPILER
    Azért kicsit lelombozó, hogy mindig szeretnek összevágni a dolgok 1-2 év átfutásban. Pl. a 2009-es Star Trek részben is sötét anyagot dobtak a nap magjába, és az időugró bányászhajó is hasonlít egy picit a gyűjtőkére (bá itt még nem tudom mit hoznak ki ebből a sötét anyag témából). Jó, hát mostanság ez a divat, csak kicsit olyan, mint mikor 5x adják el ugyan azt.
    Gondolom a 2. helyre pályázik a két "Classified" csapattag, ami a honlapos leírásban van. Na most találtam egy upgrade-et geth páncélokhoz (nem geth technológia humanoid páncélhoz, geth páncél...). Ez most komoly? Jön majd egy geth, aki kiszakad a kaptártudatból, és úgy dönt, hogy a "népe" ellen fordul? Vagy Talinak sikerül meghekkelnie egyet az apja kutatásai nyomán? :DDD

    De inkább nem merengek többet, majd kiderül. De végül is jó játék lett ez. Riogattak itt páran 20-30 óra játékidővel, de én saccra ezzel a résszel is elleszek majdnem annyit, mint az elsővel.

    (#335) Xelo - Az első 4 szó után úgy döntöttem inkább mégsem olvasom tovább. :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    SPOILER
    A rohadt életbe, rákerestem google-el, és:
    Morinth is a romance option, but mating with her is fatal and will end the game.
    Pedig biztosra vettem, hogy bezsebelhetek vele egy újabb "túlélte a lehetetlent" skalpot (a "mégsem halhat meg a főhős a második rész vége előtt, ha még 3. rész is lesz" alapon, ha ezt tudom, akkor megtartom az anyját, mert most még dumálgatni sem tudok vele (és ezek szerint ugye dugni sem érdemes), össze-vissz 2 témáról beszéltünk röviden, és kifújt. :P
    Pedig még benne volt reményem, hogy őt nem zavarja majd, hogy Talinak is elígérkeztem, hanem alkotunk néha valamit a szobájában, csak úgy küldetések közt "titokban".
    Az meg már erősen nevetséges, hogy még Jack-et is zavarja Tali (még Mirandát csak-csak megértem ez ügyben, de őt miért érdekli, hogy halkan kéne csinálni, hogy ne hallják meg 1 szinttel felettünk, az már csak karakterrombolás. Féltek a készítők, hogy mire jut ennek kapcsán a saját házastársuk/élettársuk, ha ilyeneket megengednek a játékaikban, vagy mi? :)) ).

    Ez a morint dolog viszont felerősíti a félelmem, ami megfordult már a fejemben, vagyis hogy elképzelhető, hogy tehetünk olyat a második (vagy talán már az első) rész során, ami kihatással lesz a végkifejletre (akár drámai módon, és olyasmi, amiről nem is gondoltuk volna). Még jó, hogy két tök eltérő karakterem is van az első részből, és ha lesz időm, itt továbbvihetem mindkettőt. (bár a másodikkal chetelni fogok, többé nem bányászok ki egy deka palládiumot sem ;])

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz athomi #391 üzenetére

    SPOILER
    Először én is elszúrtam a kémkedősdit, azt hittem beszáll a liftbe, és rohantam tovább, de nem, még csak lift sincs, csak valami bolt, és ott áll, meg kell várni, míg a krogan testőre dumál odabent, majd tovább indul. (Vicces, hogy a testőr megy be, és ő kint marad őrködni. :DDD)
    Jake tényleg hülye, ha itt is lenne eltanácsolás, mint DAO-ban, ma elküldtem volna. :K

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #394 üzenetére

    Ja nem, olyan egyformák ezek a nevek, Jake nekem semleges arc. Jack-et akartam kib@szni a légzsilipen. ;]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tiv83us #377 üzenetére

    De a felvonón legalább dumálgattak, szerettem őket hallgatni. :K
    De ez most más, nekem is nagyon lassan tölti vissza olyankor is, ha egymás után nyomok egy quicksave-quickload-ot, tovább mint ameddig a komplett első rész töltött bármikor, és legalább addig tart egy quicload ugyan arra a pályára, mint átmenni egy másik helyszínre, és mindegyik több, mint amit úgy általában az UE3-as játékok produkálnak, a DAO is sokkal gyorsabban betöltött. (3,6Ghz-es quad, 4Gb RAM, 1Gb VRAM, win7 x64, ezzel nem szabadna cigarettaszüneteket tartania minden quickloadnál)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zuchy #454 üzenetére

    SPOILER
    Én is Legion-t küldtem az alagútba, mert féltettem Tali-t, és mindkét szétváláskor Miranda volt a kisfőnök, illetve Morinth tartotta az esernyőt, és a félszemű zsoldos kísérte vissza a kigubózott legénységet.
    Ezzel a felállással mindenki túlélte. Miranda kapott egyszer egy golyót, el is gondolkozott rajta egy kicsit, de őgy döntött, hogy jól van.

    Egyébként csalódtam a vörös relén való áthaladás előtti privát jelenetemben. Az nagyon vicces volt, hogy eltűnt az íróasztalomról Liara fényképe, miután megdumáltuk Talival, hogy alkotunk valamit, de maga az összefekvés nagyon harmatos lett. Nyilván azért is őt választottam Miranda helyett (Jack-et inkább kidobtam volna a légzsilipen, ha lehetett volna :DDD), hogy milyen izgalmas lesz látni őt védőruha nélkül. Erre fel semmit nem mutattak meg belőle, csak a sisakfedél belsejét, aztán máris elvágták a jelenetet. Pedig Liara-t megmutatták ruha nélkül, és Tali értelem szerint sokkal érdekesebb látnivaló lett volna. Kíváncsi voltam mennyire hasonlít majd arra, ahogy elképzelem, de baszták megmutatni. Már azzal is bőven beértem volna, ha az arcát látjuk, de ez így vicc, hogy semmit. :W
    Mérgemben bezártam a programot eszközkezelőből, és kipróbáltam úgy, hogy előtte elzavarom Talit-t, ekkor meg csak annyi történt, hogy bámulta egy kicsit Liara fényképét (Mirandát ugye még korábban el kellett idegenítenem, és nem kéreckedett vissza...), úgyhogy megint bezártam, és újraeszközöltem Tali sisakját. (Nekem nem nagy élmény, de Seperd-nek mégis jobb, mint egy kék izé fényképe, aki baszott feljönni mellé a hajóra, mert árnyakat kell üldöznie. :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #470 üzenetére

    SPOILER
    Ha jól rémlik, akkor a szalarián kereskedőnél van (ha nem keverem a faj-neveket: szóval a nagy szemű, hüllős-rovaros ábrázatú pofa, akinek két púp van a fején, mint a külön bejáratú "őrült tudós"-unknak)

    Mennyi DLC várható még a jövőben?
    Most erős késztetést érzek, hogy Paragon-John után elővegyem Renegate-Jane karakteremet is. Bár nem tudom mit csinálok akkor az ME3-ig, ha nem hagyom meg mához 1 évre. :DDD Bár igaz, itt nem lesz gond a DLC-kkel, visszadob a hajóra, nem úgy mint az első rész...
    Bár kicsit össze lesznek keverve már a paragon-renegát cuccaim, nem bírtam megállni, hogy ne cseréljem le Samara-t, és megnyestem Talit-t, úgyhogy Jane-nek már Samarát kell megtartania, és Liara fényképét kell bámulnia indulás előtt. A többi karakter érdektelen. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vistaboy #480 üzenetére

    Inkább a csapatra kiterjedő fejlesztésekben keresném a megoldást, mint a lojalitáson túli haverkodásban. Pl. ha minden páncél és pajzs upgrade megvan, akkor az alapból is jól felszereltebbek benyelik azt a golyót, a gyengébbek még úgy sem, anélkül pedig senki.

    Nekem is azt írja ki. ...\Mass Effect 2\Biogame\DLC\ mappa alatt van minden DLC (legalább is azt hiszem, mert a user mappában egy sincs), félig-meddig beszédes névvel.

    (#485) jer1cho - Én sem találtam napló gyorsgombot. És igen, ha valamit fejlesztesz, akkor mindenki megkapja (hacsak nem vala specifikus upgrade), de azon túl nem lehet variálni, csak azt, hogy melyik küldetésen ki mit markoljon fel a fegyvertárban (de mindenből van 3 darab).

    (#487) Vistaboy - Hahh, dialógusok. Nekem Liara körbenyalta a gázszűrőket. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #518 üzenetére

    Én inkább azt sajnálom, hogy nagyságrendekkel kevésbé volt élvezetes az utolsó küldetés, és az egész játék is sokkal kevésbé ragadott magával, mint az első rész-
    Számomra sokkal felemelőbb érzés volt végigjárni a kihalt protián világot, végighallgatni a hologrammot a múlt eseményeiről, amivel már egész jól kitisztult a kép, aztán eljutni a fellegvárba, és pontot tenni a jelen problémák végére. Seren megölése már kicsit lazább volt, mint az üldözése, de még az is sokkal átélhetőbb szerep, mint egy torzó-csontváz szemét szurkálni, aztán felrobbantani egy reaktort. (És persze sokkal nagyobb mérlegelést igényelt eldönteni az ismert világ politikai vezetésének sorsát, mint feldobni egy érmét, hogy meghagyjunk-e egy nyamvadt állomást, vagy ne.)

    Az első részben folyamatosan futott felfelé a hangulat, ahogy először csak egy árulót kerestünk, aztán elkezdték némi misztikummal fűszerezni a dolgot (látomások a jeladó után, amik egyre részletesebbé váltak, és értelmet nyertek), sorban bontakozott ki a dolog, és egyre mélyült a történet, és ezzel együtt ragadott egyre jobban magával engem is. Közben éreztem, ahogy jelképpé növi ki magát a karakterem, lépkedtem a ranglétrán, és éreztem, hogy van jelentősége a tetteimnek, stb.

    Most a második részben feltámadok, aztán semmi dolgom, csak embereket toborzok, és elintézek egy űrbázist, amin valamit építenek. Ez kb olyan, hogy tömörítve belefért volna egy nagyobbacska DLC-be az első részhez. (Ha úgy tetszik, kiegészítő lemez is lehetett volna, csak ma a fizetős DLC a divat...)
    Amit elértem az első részben, annak jó részét el is mosta az ár azzal együtt, hogy eltusoltak a témában amit csak lehetett. És nem is igazán lehetett visszanyerni a megbecsülést, próbáltam elutazni a fellegvárba a végén, hátha szólnak hozzám pár jó szót, de semmi. Szóval átmentünk arctalan, névtelen hősbe.
    (Mondjuk ez még nem lenne akkora gáz, ha nem lett volna olyan erős a karakter popularitása az első rész során. De én nem vagyok az az epikus hős típus, ha valami jót teszek, azt valami viszonzás reményében teszem, még ha meg is elégszem pár köszönő szóval, és nyugtázom, hogy lógnak nekem egyel, ha én leszek szarban, talán ők húznak ki...)

    És jön még egy csalódás, hogy amivel továbbvitték a fő történeti szálat, az elég fura. Egy ember formájú reapert-t építenek? Ennek számomra szinte semmi értelme, hisz az első részben is úgy adták elő, hogy minden reaper egyformán néz ki, sőt, a második rész végén is ugyan azon egyforma hajók megszámlálhatatlan sokasága özönlött a világunk felé. Most meg letolnak egy ilyen dumát, hogy "minden leigázott faj elkészít egy új reapert a saját képére". (És ugye rengeteg egyed kell a kivitelezéshez, tehát nem 100-assával potyognak le a futószalagról minden bolygón...) Akkor ezek szerint 100-ból 98 esetben ilyen rovarrá érik a civilizáció, mikor learatják, vagy mi? :DDD

    Jó ötlet az is, hogy ez a reaper-ök célja, hogy kísérleteznek. Hagyják az evolúciót kifutni egy pontig, és magukba olvasztják az eredményét, hogy ezzel fejlesszék tovább magukat. (És akkor mondjuk a szerencsés kísérleteket integrálják valami közös nagy műbe, a kevésbé jól sikerültek pedig ilyen utászok lesznek, mint solvren volt, aki efféle piti munkákkal bajlódik, mint a szerves lények agymosása, és a terep előkészítése az aratáshoz...) Csak ez most így nem teljesen illik bele abba a képbe, amit az első részben festeni kezdtek, és most sem radíroztak ki, csak mellé firkáltak pár ellentmondásos képet a papír szélén. (Ahol mellesleg a kamera állt ebben a részben.)

    A legtöbb trilógiának a középső része a leggyengébb, de most kicsit csalódott vagyok, és félek is, hogy a 3. részben már nem tudják olyan mélységében felfuttatni a dolgot, amilyenhez az első részben lerakták az alapokat.

    Azért sem repestem, amit Legion mesélt a reaper-ökről, hogy minden hajón ~100 személyiség teszi ki a kivetült tudatot. Ez jól áll a getheknek, akik még most vannak evolúciójuk kezdetén, de a reaper-ök esetében összetákolt vacakolásnak tűnik. Mikor az első részben beszélgettem solvren hologrammjával, én teljesen más következtetésekre jutottam a metafórikus mondatai kapcsán.
    Sokkal egzaktabb, mélyen szofisztikáltabb, és magasabb rendű lényeknek hittem őket, nem egy nagy kazalnyi virtuális inteligenciát futtató robotplatform, mint a gethek állomási szerverei. Nálam 1 reaper hardware az egy konzisztens és koherens tudat, mely önmagában is szinte tökéletes, és emellett harmonikus kapcsolatban áll az összes többi reaper-el, és, ha úgy tetszik, kaptártudattá olvad össze a népük elméje, mikor együtt vannak. (nekem ilyesmi jött le a "mindannyian egy nemzetség vagyunk" -vagy hogy is szólt pontosan, mert még fordításonként is eltér- dumából, nem geth szerű számos tudat egy hardware-en, akik többségi alapon jutnak konszenzusra.
    Ez a rész kicsit lealacsonyítja a reaper-öket. Az első részben olyan érzés volt beszélni sovrennel, hogy szinte térdre kéne ereszkedni előtte, és imádkozni hozzá, most meg csak egyszerű aratógépek, akik szerves lényekből tákolgatnak új reaper-öket, semmi magasztosabb, emberi ésszel felfoghatatlan cél, csak puszta szaporodás okán. Már-már nevetséges (na jó, azt elhiszem, hogy kézzelfoghatóbb, és realizáltabb, de földhözragadtabb is, és az első részben nem ezt ígérték).

    És akkor még nem beszéltem az sidequestek pofonjairól, hogy nem csak nem látjuk többé ruha nélkül, akivel összefekszünk (nem, nem erre akarok elélvezni mikor legközelebb igazi nővel vagyok, de ez nem kisgyermekeknek szóló játék, nem akarok cenzúrát, akkor inkább egyáltalán ne legyenek ilyen jelenetek), de Tali-nak még az arcát sem láthatjuk. Hát ennyit nem érdemel az ember, ha őt választja, hogy legalább bepislanthat a sisak alá? (Ez azért gáz, mert Seperd be is pislant mindenhova, csak mi, a játékos nem...)
    És akkor ott van Liara is, aki most bele van szédülve az árnyékbrókerbe. Ott fityeg a fényképe a kabinomban, míg el nem ígérkezem másnak, ő meg ott veri a billentyűzetet az irodájában ahelyett, hogy felugrana a kabinomba, legalább mikor először dokkolunk az Illiumon. (De nem, majd a 2. részben von engem kérdőre, miért nem vártam meg, míg ő árnyakat üldöz :DDD)

    Várom a véleményeket. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #523 üzenetére

    Na most készülj: Nekem 50 óra volt a végigjátszás. :))
    Ennek két trükkje van: túlontúl sokat bányásztam, volt ~400˙000 egység felesleg minden fémből, és ~80k nulladik elemből a végén. Ha mésik karakterrel is tolom, egy dekát nem fogok bányászni, hanem odaadok magamnak cheat-el annyit, amennyi itt megmaradt, és bőven elég lesz. :DDD
    A másik, hogy egyszer észrevettem, hogy ha nem nyomsz esc-t az alt-tab előtt, akkor megy tovább a játék, nem fagy meg. Pedig párszor ledobtam, ha pl. kimentem enni-inni, vagy beugrott hozzám valaki pár percre, olyankor nem volt kedvem kilépni, hogy aztán újra elindíthassam, hanem levágtam az asztalra, és kész. Szerintem ezt is beleszámolta. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #529 üzenetére

    "We are all a nation, independent, free of all weakness"
    Erre mondtam, hogy minden hardware-en egy önálló-independent tudatnak kéne léteznie, és ennek is kollektíven-We are all a nation konzisztensnek-free of all weakness kéne lennie, nem hogy még hardware-enként is tudatok sokaságának, akik konszenzust keresnek, mint ahogy Legion is beszélt a gethekről. Ez már önmagán belüli határozatlanságnak, és gyengeségnek hangzik, ahogy a getheknél is az.
    A We are all a nation-t úgy értelmeztem, hogy a reaper-ök egységesek, nem úgy, hogy minden reaper önmagában is is számos tudatok halmaz. Ez viszont, lehet, hogy az én hibám, és aki jobban érti az angol nyelvet, annak egyértelműbb a jelentés. - - Ez tipikusan olyan beszélgetés volt, ahol nem is figyeltem a magyar feliratot, csak ittam a szavait. :DDD -> És ezt is hiányoltam most, itt nagyon kisstílű, és monoton dumákat lehetett csak hallani tőlük a hatalomról, és erőről, hogy "úgyis megölnek", valahogy kiveszett a magasztos költészet a szavaikból, mintha félnének, vagy ilyesmi... :(

    Bár igen, ez betudható annak is, hogy Legion a geth-ekből kiindulva próbálta megérteni a náluk fejlettebb lényt. Ő nyugodtan értelmezhette a maga tudása szerint különálló tudatoknak az egyszerű folyamatszálakat, amiket a hardware futtatott, mert már egy ilyen "thread" is sokkal komplexebb, mint egy komplett geth öntudat, és a geth-eknek nincs meg az a képességük, mint az embereknek, hogy valamiféle új burkolóhalmazt hozzanak létre a felfoghatatlanul bonyolult dolgok kategorizálására (mint a természetfeletti dolgok, és az istenek témája, hogy valami földhözragadt módon is elképzeljük a felfoghatatlannak titulált dolgot is, náluk nem nincs értelmezve a "végtelen", mert a hardware-ük nem tud vele számolni -> bár van matematikája a végteleneknek is -> jujj de szerettem ezt, hogy mi milyen gyorsan tart a végtelenbe, és mikor osztható-szorozható a végtelen, mikor nem, kicsit inkább éreztem magam teológia, mint matematika órán :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tiv83us #541 üzenetére

    Hát, nem tudom hogy vagytok vele, de én sokkal jobb kedvelem, ha összekarcolható DVD-k helyett csak virtuálisan birtokolok egy példányt, ami bármikor reprodukálható, és ellenőrizhető (steam). A füzetecskékhez amúgy se nagyon nyúlnék, és a dobozt sem tartanám szem előtt, csak porosodna a szekrény tetején. És mikor már nem lesz steam, vagy jogutódja, akkor már nemigen akarok majd játszani vele. :DD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #540 üzenetére

    Pedig a látomásokban is valahogy így néznek ki, amit még az eredeti protiánok tettek ki a jeladóikba. Szerintem külsőre nagyon hasonlóak voltak, gondolom ugyan így voltak rovar szerű szárnyaik, és ilyesmi volt az arcformájuk is (széles, és sok szem). Bár ott van a tábornok is, aki négykézláb mászkál a konzol körül, eléggé eltérő. :U

    (#545) PowerBuldog - Igen, csak a DVD leesik, megkarcolódik, vagy akár a tokban pihenve is oxidálódásnak indul a filmréteg, és nem kap rá többé. Nem valószínű, de a digitális példánnyal ilyen nem történik, a legrosszabb, ami itt befut, hogy jogutód nélkül megszűnik a letöltő rendszer, és nem tudod offline backupról beüzemelni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #542 üzenetére

    SPOILER

    Kezdem azt hinni, hogy lényegében talán (majdnem) ugyan azt mondjuk, és közben csak látszólag érvelünk egymás ellen. :))
    a reaper-en belul futo programok osszessege
    Ez így stimmel, én is ezt mondtam, hogy futhat több program a hardware-en, csak ne legyen skizofrén egy platform. Tehát ha odaáll eléd egy fizikailag egy egységnek számító hardware, akkor annak egy jól körülhatárolt tudata és akarata van, nem számos eltérő tudatok véleményeinek átlagértéke képezi a komplex egyéniséget, mint ha pl. 100 ember élne a hajó belsejében, akik gombnyomással megszavazták mi legyen, és a "szócső" ezt kommunikálta a környezetének, mert nekem Legion valami ilyesmiről beszélt. (mint ahogy ő is hivatkozik rá, hogy most nem ér rá dumálni, mert megbeszélik egymás közt a véleményüket -> na ilyen ne legyen egy reaper-ön belül, hogy gondolkozik, mert vitáznak/szavaznak a benne élő egyéniségek...) De akkor lehet, hogy félreértettem - ami egyáltalán nem lehetetlen, akár hála a csodálatos magyar fordításnak.
    Volt is ott valami ellentmondás már önmagával kapcsolatban is e téren, hülye a fordítás, nekem meg szar a hallás utáni angolom, hogy őt is maradéktalanul megértsem. :U

    [ Módosította: Kidus ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #553 üzenetére

    Jajajaja, ez lehet a dolog feloldása. Legion erről beszélt a geth-ek kapcsán, hogy ő azért tud egyedül bóklászni, és beszélni, mert az a hardware, ami most ott áll, az több programszálat kezel, mint egy átlagos ilyen platform. És akkor ezt akarta ő kifejteni a reaper-ök kapcsán, hogy ott egy hardware-en még több programszál fut.
    Vagy mégsem? ;]

    Csak ez most a kérdés, hogy a tábornok hasonlít-e jobban az eredetire, vagy a gyalogság. A látomás alapján a gyalogság. Youtube-on ezt találtam: Beacon vision
    De a második részben is megismétlik ezt valahol, és ott mintha láttam volna ilyen külsejű protiánt, mint a gyalogos gyűjtő. Vagy átdolgozták most, hogy már eldöntötték hogy néznek ki, vagy én hallucináltam (ilyen villódzó random képek közt nem nehéz azt látni, amiről az hiszi, hogy látnia kell). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zuchy #557 üzenetére

    SPOILER

    Igen, ez alapján inkább emberszabásúak lennének. De nem látom értelmét, miért túrtak volna bele annyira a felépítésükbe. Tehát miért lett volna jó 99%-ban átírni a DNS-üket? Akkor találhattak volna olyan fajt, akinek kevésbé kell átírni, vagy építkezhettek volna a 0-ról. Illetve akkor honnan ismerjük fel őket, hogy a protiánokból készültek, ha már gyakorlatilag nem maradt egyezés? (Mert gondolom elsősorban a viselkedést módosították, és másodsorban a teherbírást fokozták, a külső meg lett, amilyen lett.) Szóval én arra voksolok, hogy külsőre hasonló a megjelenésük, esetleg véletlenek folytán tér el némileg az ábrázatuk, amivel nem foglalkoztak, mikor más szempontok szerint módosítottak bizonyos tulajdonságokat.

    [ Módosította: Kidus ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #559 üzenetére

    SPOILER
    Én részemről most abban maradok, hogy:

    - Geth: N számú tudat, mely M számú hardware-en létezhet, P számú programszál futtatása mellett, és P>=N>=M Tehát egy hardware-hez több tudat is tartozhat, és egy tudathoz több programszál társulhat (és társul is a gyakorlatban, mint Legion azt mondta nála épp ~1000 fut, ha jól rémlik, vagy 100, és a többieknél 10? na de mindegy is).
    Az elkülöníthető egyéniségek eltérő véleményekkel rendelkezhetnek (attól függően, hogy milyen adatokat értékeltek ki a vélemény kialakításához), melyből kialakul egy közös vélemény (konszenzus, ahogy ő fogalmaz), amit aztán mindenki elfogad (vagy az eretnek már nem, de ott meg van piszkálva a dolog...). És ez a közösen elfogadott vélemény a Geth véleménye.
    Mint egy idealizált demokrácia, ahol mindent megszavaznak. (Emberek is megtehetik, ha kis csoportban élnek, de ők gyorsabban szavaznak, így sokan is megtehetik, és tényleg minden apró kérdésben.)

    - Reaper: N számú tudat, M számú hardware, P számú programszál esetén P>=N=M Vagyis egy hardware-hez csak egy tudat tartozik, de persze ez az egy tudat több alprogramból épül fel, ahogy egy Geth tudat is. Illetve még az N=M sem kötelező, csak egyelőre ezt feltételezem, mert nekem ez tűnt valószínűbbnek, és így egyszerűbben is kezelhető a dolog.
    Viszont itt minden egyes tudat azonos adatokból dolgozik, és azonos konzekvenciákat is von le belőlük minden kérdésben. Vagy valamilyen peer-to-peer formában osztják meg az információkat (és mindig folyamatos kapcsolatban áll egymással minden egység, páronként), vagy inkább van valahol egy központi adattár, amihez mindegyikük hozzáfér (írja és olvassa is, például olyan technológiával, mint ahogy Seperd is beszélget a cerberus vezérrel.)
    Esetleg lehetne még tovább bonyolítani, hogy nem is kell mindig minden egységnek konzekvenciákat levonni minden kérdésben, mert ezeket is visszatöltik a közös adattárba (vagy megosztják), így ha felmerül egy kérdés, elég onnan kiolvasni a választ, mivel ugyan olyan megbízható az a konklúzió is, mint az lenne, amit ott helyben kalkulál a lekérhető adatokból - hacsak nem regisztrált azóta ő maga új adatokat, de akkor ő lesz az, aki most frissíti a közös konklúziót is, amiben utána megbízik a többi, hacsak nem épp akkor regisztrál új adatokat, amiket be kéne vonni a döntéshozásba, és így tovább...).
    Ez pedig ha erőltetni akarok egy "földi" példát, akkor olyan mint egy autokrácia, csak épp dinamikusak a szerepek, ha úgy tetszik, mindenki király. Mivel mindenki egyforma rangú, és a szabályok betartása mellett tökéletesnek tekinthető, így a helyzettől függ, hogy ki "uralkodik". Aki a közösen elfogadott szabályrendszer szerint épp döntéshelyzetben van, az kialakítja a teljes társaság véleményét, amit mindenki elfogad (hisz egyazon tökéletes feldolgozási folyamattal ő is erre jutna). Majd ha legközelebb valaki ilyen döntéssel szembesül, miután már új információkra tettek szert, akkor ő fogja felülbírálni, és felülírni a közös véleményt, amit aztán ismét mindenki elfogad.
    Ez is lehetne embereknél is, akár egy baráti társaságban is, csak épp az emberek esetében az egyének tökéletlenek, eltérő személyiségük miatt azonos ismeretekkel is eltérő konklúziókat szülnek, így esetleg csak erőltetve fogadják el a közös véleményt. De ha kezdettől fogva együtt nőnek fel, és végig mindig megbíznak egymásban, mindig mindegyikük ugyan azokat az információkat szerzi be, és emberek számára elérhetetlen módon egyformán tökéletesen működnek, akkor elvileg működhet. Így egy új reaper hozzáadása sem igazi gond, mert a Geth-eknél nem is értem a szaporodást. Miért indítanak új személyiségeket? Attól csak kevesebb CPU idő jut az egyes tudatoknak, ha többen állnak be, attól több felesleges. De itt ugye 1 tudat, 1 platform, nincs ilyen gond, sőt, javul az összteljesítmény...

    Fel sem tűnt, hogy helyettem is elé írod, hogy SPOILER, gondoltam ha címzem valakinek, az már egy intő jel, hogy nem csak a levegőbe beszélek, és hát nem tech-support fórum ez, lehet számítani spoiler-ekre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz PowerBuldog #565 üzenetére

    Nos, a Bioware-esek "humorát" ismerve, ha 5 újja van, akkor emberszabású. :DD
    A DAO-ban van egy ilyen poén, mikor megérkezik a földre Superman. :))

    Szóval a kvariánok nem ember-kompatibilisek, mert csak 3 újjuk van. -> Ezt amúgy nem értem hogy lehet a technológiai zseniknek 3 ujja. Én már gépelésre használok 3-at a jobb, és egyet a bal kezemen, de ez 4+2-re ugrik, ha kell shift vagy hasonló, vagy hevesen gépelek. És nem vagyok se gépíró, se programozó. De én inkább adtam volna nekik 6 újat, mintsem 3-at.

    SPOILER
    (#564) Kidus - Igen, EDI mondja, csak ha kívül-belül, és viselkedésileg is átszabták őket, akkor miért maradt felismerhető a DNS-ük? Mi maradt meg belőle, ha semmi...?
    Tehát ha kicserélnék egy ember DNS-ének a harmadát egy kígyóéra (hogy pikkejei, és hőérzékeny receptorai legyenek), egy másik harmadát egy kutyáéra (hogy mittudom én, idomítható legyen), és a maradék harmadba is beletúrnának itt-ott, akkor EDI megmondaná, hogy valamikor ember volt? :DDD De jó, ez hülye érv volt. Nem ilyen egyszerű ez a génsebészet.

    (#568) zuchy - Szerintem nem a puszta önvédelem az életük értelme, hanem van azoknak valami jobb dolguk is, és ez csak a mellékterméke, vagy egyféle hobby, bár ki tudja.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz L3zl13 #729 üzenetére

    Bizony (én is így tessékeltem el Ashly-t :DDD), én is épp erre hajtottam, hogy ha a 3. részben Liara végre elűzi az árnyakat, akkor átköltözik a parancsnoki kabinba, de nem rohan ki, mikor Tali is betoppan, hogy "Unatkoztam, így lehúztam egy doboz antibiotikumot, és... Nem akarsz...? Bocs, akartok...?" :))
    Értelmes lénynek tűnt az a Liara, aki belátja, hogy ő volt beleszédülve az árnyékbrókerbe, és egy ilyen ember, aki bármikor újra meghalhat, nem várhat rá tétlenül határozatlan ideig, hogy észhez térjen. Csak Tali-val kell majd valahogy megdumálni, de remélem valami kék válaszopcióval jól sül el a dolog. (Legalább úgy, hogy egyik sem haragszik, és legalább az egyik tovább ápolható.) :DDD

    (#727) konas - A legújabb hotfix driverrel állítólag nem kell már átnevezni az exe-t. (Itt crossfire-t emlegetnek, de ez elvileg igaz egy kártyával is).
    De én win7 alatt is át tudtam nevezni. Hogy nem engedné? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz konas #732 üzenetére

    Jaaa. Az más, én rendszergazda vagyok a saját gépemen. :DD
    Most itt nagyon off lenne leírni, én hogy veszem elejét ezeknek (egyik logout cikemben le van írva), de ha indítasz egy CDM-t a RUN ablakból, az rendszergazda jogot kap, és ott parancssorban át tudod nevezni REN paranccsal.
    De tedd fel inkább a drivert, amit linkeltem, ez direkt ME2 hotfix.

    (#736) Peetig - Ez minden esetben működik (akkor is ha az utolsó küldetés előtt sem élsz cölibátusban)? Én egyszer "beszélgettem" vele a kabinomban (aztán ki tudja mi történt, de szerintem nem sok), de a végén nem kaptam tőle levelet.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Peetig #738 üzenetére

    Menet közben húztam én mindenkit, így őt is, és persze mindenkinek kamuztam, ha a másikról kérdezett. Csak a legvégén tessékeltem el Mirandát, hogy Tali kedvében járjak, és Jack-el nem beszéltem többé attól kezdve, hogy már csak Tali-t akarta szóba hozni.
    És nem kaptam tőle levelet, most betöltöttem a post-campaign mentést, és üres a láda, nincs harmadik konzol az irodámban. Ezek szerint mégis zavarta, hogy Tali járt a kabinomban.

    MÁS:
    Na, de van még, amit most olvastam a topikban: Ezek szerint el lehet érni, hogy Tali-t ne száműzzék? Mivel próbáltam vele jóban lenni, így nem játszottam el a "Majd én jobban tudom, hogy mi a jó neked." szerepet, nem adtam ki az apja munkájáról szerzett bizonyítékot, hanem a kék válaszopciót böktem (a piros asszem zárolt is volt, mert ezzel a karakterrel a peragon_max-renegate_min-re hajtottam), és azt hittem, hogy felmentették, mert mindenki boldog. (Utána is tettem még egy tiszteletkört, és megdicsértek, hogy ember létemre tudok bánni a szavakkal...) Aztán később mégis többször az jött elő, hogy Tali vas Normandi már száműzött (asszem ő maga nem panaszkodott erről a küldetése után, ezért sem próbáltam visszatölteni, de később mintha többször is ezt mondták volna...). Akkor itt mi is történt? (Nem száműzték, csak a későbbi megjegyzés volt bug?) Illetve megharagszik Tali ha feltárjuk a bizonyítékot, vagy belátja, hogy az ő érdekében tettük? Ilyenkor száműzik?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz konas #744 üzenetére

    Nem tudom, de már más is panaszkodott rá, ezért is maradtam én a magasabb verziószámú (de nem ME2 hotfix) drivernél, és hagytam átnevezve az exe-t. Egy próbát megért. :U A parancssort próbáltad?

    (#747) uszkart - Nyilván nem küldetéskritikusak, de azért nem jársz velük rosszul.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #759 üzenetére

    SPOILER
    Hmm. És mond még valami érdekeset? Én kérdeztem őt a páncéldarabkáról, és utána még valamiről (már nem emlékszem, csak arra, hogy az is valamiféle Separd személye felé irányuló vonzalmat próbált feltárni a Geth oldaláról -> már tényleg csak az kéne, hogy következő részben vele is össze lehessen feküdni, mint az alábbi poén-lista írta :DDD), aztán ott asszem kifújt.
    Nekem sem hullott emberem úgy, hogy Legio küldetése után még ellátogattam a fellegvárba, hátha tudnának nekem legénységet kölcsönözni, vagy dobni valami más supportot a nagy harcra, de persze semmi új válaszopciók nem nyíltak meg az ex-admirálisnál, még a játék után sem gratulál, csak ugyan arról fecseg. :(

    Még egy dolog jut erről eszembe:
    Ti kifaggattátok EDI-t és Joker-t a plátói kapcsolatukról? :DDD
    Az lenne az igazi poén, ha a következő részben beköszönnének a Cylon-ok is. :D
    Vagyis EDI kapna egy avatar-t, mint mondjuk az Andromédában is kapott a hajó AI-ja egy android testet, és ha már Tricia Helfer a szinkronhangja, aki amúgy is játszott már Cylon-t, akkor miért ne hasonlítana épp rá, és boldogítaná ott Joker-t, vagy a végén akár Separd-ot is...? :))

    (#754) gyuromoj
    a rejtőző fickónak.(amugy a fickó nem egy Kaszás?!
    Jujj, ezen mekkorát röhögtem. Hogy lenne már reaper? Ő egy vérbeli jobb(-szélső) beállítottságú "üzlet"ember, a sci-fi világában egyféle "keresztapa". Ha reaper lenne, akkor miért lenne ennyire beszarva, hogy pucold ki neki az állomást, és add át neki? Egy lázadó reaper, akit megfosztottak a technológiai tudása javától? Vagy hogy?
    Van egy mű-szeme, és egy igen erős karizmája (+ gondolom valami indulótőke is az ölébe hullott régen, felteszem közel állt a politikához már azelőtt, hogy kinőtte magát cerberus vezérré), és kész. Illetve szerintem már az egész teste ~80-90% szintetikus (olyasmi, mint egy terminátor), azért nem parázik a láncdohányzástól sem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #762 üzenetére

    SPOILER
    Ja igen, addig jutottunk, hogy lejátszotta nekem, mikor először kiakadt egy kvarián azon, hogy egy geth megkérdezte tőle, van-e neki lelke. Valami rémlik a távlati céljaikról is, de azt hiszem az a külön válaszopciókból jött, ami kezdettől fogva elérhető.

    Azok után nem furcsa, hogy valamiféle vonzalmat tanúsít Separd iránt (és nem, most nem az opcionális hálószoba jelenetre gondolok :DDD) . Gondolom, ha már Nazara lett az eretnekek messiása, akkor a velük szemben álló gethek a reaper-el viaskodó Separd-ban találták rá valamiféle szentre (csak ők nem ilyen fanatikusak, hogy így közelítsék meg).

    Elég szemétség, ha ezek végighallgatása olyan végigjátszást igényel, ahol megpusztul a fél legénység. :(

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #766 üzenetére

    Mirandán nem csodálkozom. Én nagyon szívesen küldtem őt el Tali kedvéért, miután elmondta, hogy őt az apja DNS-éből kiindulva tervezték meg, és férfinak szánták, csak nőre sikeredett. Már a játék eleje óta figyeltem, hogy bizonyos szögből szép nőies, más szögekből viszont kimondottan férfias (vagy inkább kisfiús, vagy olyan Jacksonos) arcvonásokat mutat. És ez után a beszélgetés után már férfiként kezeltem. (Egy férfi, akinek látszólag női teste van, és nőnek hiszi magát. Na meg hát "uglilotyó" -> ez volt Jack egyetlen értelmes meglátása a játék során, de ezt jól levágta fél percen belül. :DDD)

    Thant pedig neem, nem lehet. És ne is mondj ilyet, mert DAO-ban is tök ideges lettem, mikor a hím nemű elf rányomult a hím nemű nemesemberemre. Legalább is én vele is sokat beszélgettem (ahogy mindenkivel igyekeztem egész addig, míg el nem fogytak a közös témák, és mindenki lojális volt a végére...), de nem jött szóba semmi trans-race-trans-sex dolog, csak haverok voltunk.

    Te pl. beszélgettél EDI-vel és Joker-el az omega4 relé megugrása előtt? (Illetve gondolom az előzményeket is végig kellett pörgetni hogy azt halld) Erről valami vélemény? Én nem tudom mit gondoljak, jó lenne még egy nézőpont. :))

    És nem unalmas 3x végigtolni ilyen gyorsan. Mikor befejeztem, viszketett a tenyerem, hogy a héten még ráérnék, de hamar megdumáltam magam azzal, hogy ráér nyáron is, mert uncsi lenne rögtön végigdarálni mindent. (Még ha a főbb küldetéseken más válaszopciókat lőnék is, de ugyan úgy kéne körbejárni a galaxist...)
    És ja, nekem is inkább 3 karakter kéne, a paragon_John és renegate_Jane mellé kéne még egy János_John, vagyis mindent úgy csinálni, ahogy én tenném. (Csak első ízben fontosabb, hogy ne maradjak le semmiről.) :DDD
    Az első részt újra lehet kezdeni úgy, hogy a külsőmet mentésből inportálom, vagy újra össze kéne raknom? Ha csak ezt a karaktermentés filet teszem a mappába, lesz folytatás gomb üres kampányba?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #782 üzenetére

    Ámen. :R

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tiv83us #789 üzenetére

    Én is untam már sokszor, hogy keringek a homokozóban, és szidtam őket, mikor a 85˙-os lejtőkre kellett felmászni, vagy kerülni egy félvilág-nyit.
    De ez a mostani ásvány-scannelés sokkal rosszabb, egyenesen idegölő (nem csak néha kellemetlen, már az első pár bolygó után meguntam). A mékóban talán még párbeszédeket is levágtak a bennülő csapattársak. (Igen, a lifteket is hiányolom így, hogy ilyen lassan tölt be. :DDD)

    Azzal békülnék még ki, ha EDI úgy elő-scanelne, hogy nagyjából bejelölgeti azokat a területeket, ahova érdemes bökni, és akkor csak az lenne a lottó, hogy ott épp milyen nyersanyag van, vagy a nyersanyag szerint szín-kódolt lenne, és a mennyiség lenne lottó, netán 3D-ben érzékeltetné a saccolt mennyiséget is (ugyan is ezt is fel tudja becsülni, mikor osztályoz, hogy rich-deplated..).

    (#794) ForRedGlory - Első dolgom volt, hogy felülírtam az intro videókat üres fileokkal.
    Először viszont nagyot röhögtem, azt hittem a történetmesélős videókat lőtted ki módszeresen. :))

    (#795) _ak_ - Elsőt én is sotival toltam. Jókat küldtünk, mikor Tali és én is tüzes lőszerrel pumpáltunk, miközben Wrex sorozott, és biotikázott (és én is küldtem néha valamit harci adapteus révén, bár sokszor lusta voltam) És most a 2. részben szinte végig az SMG szerű valamit használtam (a sorozatlövő gépfegyvert, de nem a nagyot, nem emlékszem mi a neve...)

    (#836) ollie - Kérdezzen meg egy hivatásos Alien-biológust? :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dokee78 #850 üzenetére

    Ezt már többen írták, de nálam nem kaptak össze, csak Tali-Legion vita volt, amit el is tudtam simítani kék válaszopcióval, több nem rémlik. Csak párszor volt eltérő véleménye többeknek a fő történeti szálak után a komm szobában, de ott nem is kellett kék-piros opció, nem volt igazi sértődés, csak érvelés az eltérő vélemények mellett.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Findzs #860 üzenetére

    Igen, de így nem felejtesz el rögtön dumálni az új csapattaggal, mert az előző résszel ellentétben, itt kisebb küldetések is megnyithatják az új témákat, és ha nem tartasz rendszeres körletszemlét, akkor sok beszélgetést el tudsz mulasztani.
    Plusz az első részben ritkábban ugyan, de az is zavaró lehetett néha, hogy vissza kell gyalogolni a hajóig.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz _ak_ #863 üzenetére

    A nyomj F-et tényleg gáz, egyrészt mert néha kitakarja a beszélgetést, de engem eleinte még jobban zavartak ezek a feliratok azzal, hogy szinte minden gombot átállítottam a WASD-on és Mouse 1-2 kivételével, és természetesen a stílusából ítélve dinamikusnak tűnő gombnév az a default kiosztást követte, így ha néha valami nem egyértelmű gomb megnyomását kérte, akkor nyomkodhattam össze-vissza, mire kiderül, hogy ami eredetileg F volt, az most nekem mi. (Mert ugye a gomb nevét és nem funkció nevét írta ki, és már nem tudtam visszakeresni, hogy eredetileg milyen funkcióhoz volt társítva az a gomb, csak ha resetelem a kiosztást...)
    Azt pedig hogy épp mit használ menet közben szerintem az is azon állt alapból, ami a legütősebb fegyver a tarsolyában, és ért is hozzá, bár ott én is beleszóltam néha, hogy tedd el a shotgun-t, ha tudsz te lőni gépfegyverrel is, de ezért vagy parancsnok, hogy utasítgass néha.

    Én úgy vettem észre, hogy az alap fegyvereknél automatikusan a legfejlettebbet adta mindenkinek. Tehát ha volt pl. c12, x24, x38, és az x38 volt a leghatékonyabb, akkor az volt a default. A speciális fegyvereket (mint pl. az atomrobbanást imitáló nehézfegyvert) viszont megjegyezte, így ezzel nekem nem volt gondom, miután erre rájöttem, csak next-next-finish stílusban nyomtam.

    És ha direkt bugokat keresel, akkor nem árt menteni, mielőtt sátrakat mászol. :DDD
    Jó, lehet hogy vannak véletlen bugok, hogy gyakorlatilag beteleportál, mert nálam is volt, hogy néha önkéntelenül megindult valamerre a karakterem, és néha csapattársak is elveszetek (parancsra sem zárkóztak fel), de ők is előkerültek a következő ajtónál, ahol volt valami jelenet, vagy legalább is zárfeltörés, hasonló...

    (#864) SzalaiG - Nem kell. Felugrál néha a tipp-ablak, hogy használd, de nem kötelező, minthogy nem is kötelező olyan karakterrel nyomni, akinek van bármi képessége. Bár akkor többet ér olyan karakterrel tolni, akinek eleve nincs képessége, de jobban ért a fegyverekhez.
    Én nagyon jó hasznát vettem a földön végigfutó biotikus robbanássorozatnak. Kimaxolva már úgy vágott át a kisebb ellenfeleken (SPOILER - mint pl. a robotvázzá alakított emberek - SPOILER), mint kés a vajon.
    Bár a lerohanásnak semmi értelmét nem láttam, hacsak nem 1 ember volt már talpon minimum élettel, és nem lehetett ezzel pontot tenni a végére. (igaz erre nem is pakoltam túl sok képesség pontot).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SzalaiG #866 üzenetére

    Akkor miért nem katona karaktert indítottál? :U
    (A párbeszéd szempontjából szerintem mindegy, csak több fegyver skilled is lesz a biotika helyett, ha azt elhagyod.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SzalaiG #871 üzenetére

    Igen, a hajó fejlesztéseinél 50000 platina egy bőrregeneráló készülék, amit utána a gyengélkedőn használhatsz (csak egyszer, a hegek végleges eltávolításra).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Én pont olyan heget raktam még az első rész karakterkészítőjében az arcára, amennyi az enyémen is van (egy varrat a szemöldökömben), ez eltűnt. Az új hegekben viszont zavart, hogy világítanak is. Illetve, hogy nem is csak heg, hanem szakadás, mint mikor a Terminátor bekapott már pár repeszt az arcába, csak még világít is, szóval az "üres héj"-akra hasonlít.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz PowerBuldog #888 üzenetére

    Olyan mint az első rész, majd a nagy küldetés előtt látogat el a kabinodba, ahonnan már nincs visszaút. (Jack-et el lehet kenni korábban is az asztalon, de rá várni kell).
    És nem akarom lelőni a poént-várást, de ebben már visszafogottabbak azok a 18+ jelenetek olyan 16- köré. És SPOILER: Tali jelenete meg aztán végképp korhatár mentes.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz L3zl13 #907 üzenetére

    SOILER
    Nekem egyszer véletlenül sikerült kinyitni azt az ajtót, mikor szemügyre vettem az űrhörcsögöt, de tényleg jól el van dugva (ami persze jó dolog a tervezés szempontjából).
    Ehhez hasonló, hogy én azt nem értettem, miért lehet bemenni a fellegvári szórakozóhelyen a WC-be, mikor nincs ott semmi, és csak egy videón láttam később, hogy ha kellőképp leiszod magad a pultnál, akkor ott kötsz ki a földön térdepelve. Csak én soha nem ittam többet 2-3 felesnél, hogy ezt elérjem (legalább egye-egyet azért bevertem, hátha nyit valami válaszopciót, de úgy éreztem hatástalan - illetve az omegán sikerült kiütnöm magam, de ott kapásból mérget ittam, nem csak gyomorzargató töményeket). :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Zebu #902 üzenetére

    Nem hiszem, hogy tényleg az ntdll a hibás, de egy windows ellenőrzés kideríti. Írd be a futtatásba (vagy inkább a parancssorba - futtatásba: cmd) hogy sfc /scannow
    Aztán ha ez nem talál hibát, próbáld újrarakni a VGA drivert, de úgy, hogy előtte korrektül pucold le a régit. Esetleg rakd újra a játékot, de akkor előtte futtass egy scandisk-et a partíciókon. És persze a szokásos: frissítsd a directx és visual studi redist-eket. Nézd meg a hardware-t is stress testekkel (prime95, furmark).
    De persze lehet, hogy valami hiba került magába a mentés fileba, és ez már ilyen marad.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Televan74 #918 üzenetére

    De ha két karaktered is van, akkor így legalább Jane hűséges marad Liara-hoz, John pedig benézhet Tali sisakja alá anélkül, hogy félne Liara elvesztésétől (ami nem valószínű az első részes Ashli-Liara-Sperad választósdit tekintve, de sosem lehet tudni, ezt se hittem volna el, hogy így bekattan, mint most). :))
    Szóval az én Jane-em is a kivetített fényképet fogja bámulni, amit John kikapcsolt, mikor megbeszélte Tali-val, hogy elmerülnek az antibiotikum mámorban (tetszett ez az alaposság). :DDD

    NagyonOFF-aláírás: Te sem örülnél , ha hamis pénzt kapnál fizetésként!!! Ugye???
    Nem érdekelne, ha elég jó hamisítvány. Ha boltos is elfogadja, és mások sem lőnek le másnap, akiknek a zsebükbe csúsztattam, akkor mindegy. De eleve zagyvaság, mert a warezért semmit sem kap a készítő. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Televan74 #921 üzenetére

    Kéne ehhez a játékhoz egy savegame editor, ahol végigpötyöghetsz mindent, ami mentésre kerül a következő rész számára. :D

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jahrn #1352 üzenetére

    Ó, most feloldottad a látszólag paradoxont. :DDD
    Az első rész végénél feltűnt, hogy nem menti el az utolsó választósdit, illetve elsőre nem értettem, mi értelme annak a kikérdezésnek.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák