Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ubyegon2 #826 üzenetére

    Bob tanácsolta:
    "Ez teljesen pofonegyszerű, egyszerűen kikommenteled a home sort az fstab-ban, újraindítod gépet majd átmásolod ami kell a kedvenc fájlkezelőddel."

    Ezt én megcsináltam, az eredmény, idézném magam:
    "Így ez nem jött össze, bootolásnál fekete halál, bejön az egérkurzor, villan egyet a fekete képernyő, megint bejön az egér"
    Vagyis meghalt a Manjaro.
    Live alól próbáltam a meghalt Manjaro root alá, ahol látszik egy üres home mappa, bemásolni az eredeti home tartalmát, de Dolphin alól nem írható a root.
    Próbáltam Kate, az átírt fstabot visszaszerkeszteni, azaz kivenni a csillagot a kikommentelt home csatolási pont elől, nem engedte de ebben segített jan herz kolléga, a mentésnél nem az eddig root jelszavam (444tibi) hanem a live manjaro jelszó kellett, ami "manjaro".
    Így sikerült visszaállítani az fstab fájlt, minden szép és jó, simán bootolt, az alól írok most.

    Szerinem, ha sikerülna valahogy a root alá live renszerrel bemásolni a mostani home tartalmát, akkor elindulna,
    mert nálam legalábbis ha kirántom alóla a bhomet, akkor megnyúvad.
    Hogyan lehet erre rávenni a Dolphint, vagy terminál..?

    Amazonas,
    fstab-om:
    # /etc/fstab: static file system information.
    #
    # Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a device; this may
    # be used with UUID= as a more robust way to name devices that works even if
    # disks are added and removed. See fstab(5).
    #
    # <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
    UUID=8e7ee0c2-ac86-4392-bfea-ee00aa7a4a47 / ext4 defaults,noatime,discard 0 1
    UUID=ae20be3e-39ea-43ec-8195-856a63c100a7 /home ext4 defaults,noatime 0 2
    UUID=4C430C8115F84B87 /run/media/tibi/ADAT_1TB ntfs defaults,noatime 0 2
    tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

    Fölülről a második sor elé
    (UUID=ae20be3e-39ea-43ec-8195-856a63c100a7 /home ext4 defaults,noatime 0 2)
    tettem egy csillagot és a következményeket lásd feljebb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák