Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andisz1

    csendes tag

    Sziasztok!!!!
    Nem szeretnék senkit sem elrémiszteni, de én megjártam vele.
    Még, hogy a "porütás kiszedi"! :(
    2009.01.06.-án műtöttek a torok mandulámmal,altatás volt szerencsémre, viszont az altatás után sokat hánytam a lenyelt vér miatt.így infúziót kaptam.Mondták sokat kell inni, a kitisztult gyomrom után ezt teljesíteni is tudtam.Másnap jól voltam, simán tudtam beszélni, és lekváros táskát majszoltam szép lassan,haza is mehettem fájdalomcsillpítóval. Harmadik nap nem tudtam beszélni,nagyon enni sem.Volt jó nap rossz is.De kezdet rosszabb lenni a leheletem miatt nem tudott a férjem nagyon megmaradni mellettem, alig volt erőm.1 db. sárgarépa szeletelésében elfáradtam. 14-én várt az orvos vissza , hogy megnézze a torkomat.Nem jutottam el hozzá.13-én egy torkomból leszakadt darabka miatt öklendezni kezdtem ittam rá gyorsan hát ha lemegy nem sikerült, bevérzett a torkom.Nagyon véreztem,férjem vitt be gyorsan a korházba. :Y Nem tudták csillapítani a vérzést, műtőbe kerültem ismét. Csupán csak azért mert begyulladt a torkom, antibiotikumot kellett volna kapnom időben. Az ügyeletes doki győzte újból rendbe tenni a torkom, mert a gyulladás miatt ahol vart mellette újból véreztem 1 ütőerem is pulzált . Így vart-égetett, vart-égetett altattva persze. De sikerült !!! 1liter infúzió, másnap 2 napig vénásan kaptam az antibiotikumot napi 3X . Utána 8 napig 3X tabletta.Még tudnák mesélni a korházról is de mindegy már!!!!Már jobban vagyok hála az ügyeletes orvosnak!!!!! Remélem már nem lesz baj!!! :N
    Nem mindenki jár így mint én, de vigyázzatok magatokra sorstársak.

  • Andisz1

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ja!!!
    Ha netán előfordul valakinél még is a bevérzés, nálam ez "vált be":
    Előre bilentett fej, hogy ne nyeljed a vért,de nem hajolva!!!!
    Ne nyelj mert ahogy mozgatod a torkod ugy jobban vérezhetsz,csak hagyd ,hogy folyjon ki a szádból, nálam így úton a korházba, kezdett alvadni a vér,de azért vérzett.
    Törölköző a száj elé, vér fogónak!
    Sietni ahogyan csak tudtok a korházba.
    Felügyelet nélkül otthon senki se legyen!!!
    Sose lehet tudni mikor ér el valakit!!!
    Vigyázzatok magatokra!!!!

  • Andisz1

    csendes tag

    Nekem is ez volt a legelső műtétem!
    Féltem én is!
    De nem kell!
    Be vissznek,felfektetnek, kényelmesen. Vérnyomásmérőt kapcsolnak rád, újadra mérőt csiptettnek,kézfejedbe (általában) kapsz egy kanült, azon benyomják az altatószert, kicsit köhögsz tőle legalábbis én igen, és rögtön hat. Ja a szádra teszik a gázt pár gázvétel és alszol mélyen.altatásban, kapsz még egy tubust a szádba ott lélegeztetnek tovább, azt mondták, ezt már nem fogod érezni alszol.
    A műtét előtt be fog menni az altató orvos hozád és mindent el fog mondani az altatásról.Rendesek.Probléma mentes műtétet kívánok!És mi előtti gyógyulást!!!!

  • Andisz1

    csendes tag

    Én 30 éves vagyok, és most került rá sor mert eddig még nem volt baj!
    Azt mondták minnél idősebb az ember annál nehezebben gyógyul és vészeli át.
    Nekem bejött sajnos 2 műtéttel.
    De már jobban vagyok, csak még néha fáj, és az ivásra nagyon kell figyelnem mert különben az orromon folyik ki.
    Meg a varrataim még megvannak.
    A kamillás teát én is kipróbálom.
    Sziasztok!!!

  • Andisz1

    csendes tag

    Sziasztok!
    Örülök, hogy mások nem írnak bevérzésről!
    Csak mindenki vigyázzon, és vigyázzanak rátok mert, soha nem lehet tudni.
    Mindig valaki legyen a közeletekben, vagy ha valami oknál fogva nincs legyen egy jel, amit vesznek ha gond adódik, mert beszélni vérző torokkal nem lehet.
    Nekem szerencsém volt, hogy a férjem velem volt.
    Én már jól vagyok csak varratokkal van tele a szám így utólag.
    De nem felejtem el soha!!!!
    Senki soha ne járjon így!!!!!!!!
    Vigyázzatok magatokra!!! :K

Új hozzászólás Aktív témák