Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabina87

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #776 üzenetére

    Szia! Azt nem írtad hogy altatnak vagy érzéstelenítenek. Ha érzéstelenítenek,akkor kapsz egy hálóinget, legalábbis én azt kaptam és nem műtőasztalon leszel,hanem ülsz. Ha altatnak akkor igen műtőasztalon vagy. Gondolom oda is vagy hálóing vagy köpeny talán.
    Nekem elötte vérvétel volt. Meg még ott a kórházba is elötte nap megnézték a vizeletem meg vettek vért megint,de azért mert az eredmények nem voltak jók. Ha jó lesz minden akkor más ugysem lesz. Hol műtenek? Mondjuk mindenhol másképp csinálják szinte.
    Nekem nagyon jól hatott a fájdalomcsillapító. Catafam-V 50 De recept köteles. Nem tudom neked a doki milyet ír fel,vagy ha megmondod hogy fel-e írna ilyet. Nekem nagyon hamar hatott és elég sokáig. Ja műtét elött még kaptam én szurit, nyálcsökkentőt. Utánna is kaptam szurit, fájdalomcsillapítót. Persze hogy nem szeretsz szenvedni,senki sem szeret.
    Nem kell félni,mert akkor annál rosszabb. Szerintem nem nagy ördöngősség. Kibirja mindenki. :) Te is biztos! Nyugi! ;)

  • Szabina87

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #784 üzenetére

    Szia Andrejjja 19!!! Nagyon szívesen! :) Hát ha altatnak akkor szerintem nem nagyon kell mitől félned! Persze mindenki mást ír, mindenki másképp éli át szinte. Van ki jobban viseli,van ki kevésbe. Meg a dokikon is sok múlik! Hu ma hétfő van,akkor ma műtöttek. Remélem jol vagy és minden jól ment! Majd írsz ugyis!!! ;) Jobbulást! Kitartás!

  • elabiodh

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #795 üzenetére

    szia!
    én vagyok az egyik "pozitívum"! Én mindent betartottam, amit az orvos mondott, szedtem a fájdalomcsillapítót satöbbi, és vártam-vártam, hogy mikor jön a borzalmas fájdalom... de nem jött! Voltak kellemetlenebb napjaim, ez nyilvánvaló, de nem kapartam a falat, ahogy a többiek... igen, létezik ilyen, és igen, én vagyok az egyik szerencsés, de te is lehetsz egy...

  • Renesz

    csendes tag

    válasz andrejjja19 #795 üzenetére

    Szia Andrejjja! Engem a dr Kovács Zoltán főorvos úr műtött, és nagyon jó munkát végzett. :)
    Van fájdalmam, de közel sem olyan, mint amilyenről általában beszámolnak. Szedem a Flectort, eszem-iszom ugyanúgy, csak a sok rágás miatt jobban elfáradok benne!:)
    Ha Te is hétfői napon mész, ne készülj úgy, hogy 8 körül műtenek. Hétfőn az altatóorvos a gyerekosztályon kezd, utána jön át a felnőttekhez. Előttem három gyerek műtét volt, 10 körül jöttek értem, addig infúzió volt, meg beszélgetés a sorstársakkal. Irtó kedves mindenki, én voltam már több kórházban a környéken, de sehol sem voltak ilyen kedvesek se a nővérek, se az orvosok, és ez tök megnyugtató. Aki ellát majd, egy Judit nevű fekete hajú nővér, na ő aztán csúcs, mindent elmagyaráz, mindenben segít, majd meglátod, hozzád is ő megy majd, ő veszi fel a műtétes betegeket. Maga a műtét fél óra volt, ezután fél órát az ébredőben töltesz, figyelnek rád, mérik a vérnyomásodat, kapsz jeget, aztán visszatolnak a kórterembe. Kb. másfél órát vagy távol összesen. Amint eláll a vérzés, itatnak, és egész nap csak folyadékot kapsz. Meg fájdalomcsillapítót, ha kérsz, én nem kértem, de éjszakára hagytak ott. Másnaptól aztán etetnek rendesen:) Engem reggel megnézett a doki, azt mondta, mehetek haza, pénteken kell visszamennem kontrollra. Sokkal jobb itthon lábadozni! Jó tanács:ha fáj is, mindent igyál meg szépen, addig úgy sem hagynak békén! És az ivás, evés segít, utána mindig sokkal jobb, érezni, hogy tágul a torkod. Mindig nedvesnek kell lennie a torkodnak, éjjel is igyál, ha felkelsz, a kórházban főleg első éjjel úgysem tudsz nyugodtan aludni. És ami fontos: ne félj, túlélhető! Én abszolút kellemes élményekkel jöttem el, és örülök, hogy megszabadulok mindenféle bajomtól, amit okozott ez a mandula.(szív, hajhullás, gyulladt nyirokcsomók...) Ha kérdeznék, belevágnék-e még egyszer, simán!

Új hozzászólás Aktív témák