Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3tr0

    senior tag

    válasz Biankalazio #326 üzenetére

    hát,nehéz...mit is...sztem a tea az egyik legjobb választás.
    üdítőket sztem felejtsd el,se szénsavas se rostos.
    nincs is ötletem,én megmaradtam a teánál. :DDD

    https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Biankalazio #326 üzenetére

    Szia Biankalazio!
    A kórházban nekem forralt vízből ízetlen teát kellett innom. :F
    Hát nem volt valami finom, de akkor ott úgysem ezzel foglalkoztam. Én a kórházba csak sima szénsav mentes ásványvízet vittem be, de nem is nagyon ittam belőle mert szinte mindig csak a teát ittam amit ott adtak.
    Megjegyzem nagyon nem szeretem a teákat se igy se úgy, de muszáj volt inni.
    És mikor haza jöttem itthon is táztam mert valahogy jól eset a torkomnak.
    Szerintem ne vigyél szénsavas üditőket és rostosat se mert csípni és marni fognak.
    Nekem ez a tapasztalatom. Én itthom eper ízű teát főztem magamnak és csak cukrot tettem kicsit bele semmi mást.
    Tehát azt tudom javasolni, hogy teáz abból nem lehet baj. :K

  • zs34

    csendes tag

    válasz Biankalazio #334 üzenetére

    Szia Bia! Most olvastam, hogy miket írtál a mandulaműtétedről. Én vagyok az akivel egy szobában feküdtél a Bajcsy Zs.kórházban. Ugye emlékszel? Örülök hogy Te is jól vagy a körülményekhez képest.A többieknek mondanám, hogy én 35 éves vagyok és nem igaz a sok rémhír,hogy ebben a kórban egy gyötrelem a mandulaműtét.Ha az ember mindent betart amit kérnek tőle akkor csupán egy kicsit kellemetlen élmény az egész.Én a műtét napján sokat ittam kb.3-4liter teát, de még éjszaka is felkeltem 10 percenként hogy igyak.
    Másnapra meg is lett az eredménye, ügyesen meg tudtam enni a zsemlét vajjal amit reggelire hoztak.Ebédre daragombóc levest ettem káposztás tésztával. Mindennek ugyan-olyan íze volt mint a műtét előtt. Most itthon pihenek ma van a 3.napja és 2 Cataflammal egészen jól elvagyok semmi fájdalmam nincs. A baloldali pedig csupa genny volt.Egyébként a Bajcsy Zsilinszky Kórházban engem dr.Szabadka műtött.Ő egy tündér és varázsló is egyben jórészt neki is köszönhetem, hogy ilyen jól vagyok. Gyakorlatilag mindenevő vagyok csak jóval lassabban fogy el mint régen. De majd ez is alakul, ja és napi 5-6 liter ásványvizet v.teát iszom.Bia mégegyszer sok sikert a gyógyuláshoz örülök,hogy hallottam felőleg.

  • zs34

    csendes tag

    válasz Biankalazio #337 üzenetére

    Szia Bia! Nekem is ma van a 4. napja és egyszerüen tök jól vagyok, már apróbb házimunka is megy (mosógépbe ruha be, beindítani,) amihez nem kell hajolgatni.
    Én is sokat fekszem, enni bármit megeszem csak kicsit lassabban, igazából az sem érzem, hogy húzódna a seb.Továbbra is 5-6 liter folyadékot iszom és naponta kétszer
    szoktam bevenni SEPTOFORT torokfertőtlenítő tablettát, szerintem ez tök jó, mert ajánlják is mandulaműtét után. Nekem annyira nem is fáj, hogy ma még Cataflamot sem vettem be.
    Remélem később sem lesz rosszabb.Viszont fagyit enni nem tudok, mert egyből köhögnöm kell.Este szokott egy kicsit rosszabb lenni lefekvés előtt akkor beveszek egy Cataflamot.Szerintem azok a homeopátiás golyók nagyon sokat segítenek.Nem próbáltad?
    Én kedden megyek vissza controll-ra a városház utcába a doktornőhöz, remélem minden rendben lesz, majd utána jelentkezem.Ja és nekem van mikor annyira viszket, hogy jól esne megvakarni, vagy köhögni egyet, de nem merek egyiket sem inkább olyankor sokat iszom. Végül további gyors gyógyulást neked és mindenkinek aki ebben a "cipőben" jár.Aki pedig előtte áll az ne féljen /én is féltem/, mert nekem például a műtét utáni pár órát kivéve nem volt olyan napom amikor kapartam volna a falat.Semmi fádalom. :))

  • zs34

    csendes tag

    válasz Biankalazio #337 üzenetére

    Szia Bia! Rég nem hallottam felőled, remélem jól vagy!! Ma az 5.-dik napunkon nekem is jobban fájt mint szokott, gyógyszer nélkül biztos nem bírtam volna. Amint bevettem pár perc és minden fájdalom, lüktetés elmúlt.Továbbra is sokat eszem szinte egész nap valamit rágcsálok, de a madártej is tuti választás.5-6 liter folyadéktól nem tágítok, már annyira megszoktam, hogy 6 liter után már nem is számolom.Aki tudja írja meg hogy mi várható a 6-dik naptól!!! Köszi.

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Biankalazio #342 üzenetére

    Szia Biankalazio!
    Én nem tudom, hogy a septofornak van e értelme, mert én nem szedtem és nem is javasolták.
    Azt tudom, hogy a hideg vizes borogatás a nyakra nagyon jót tesz. Én még jegeltem is a nyakam és nekem bevált. Ezt még a kórházban is javasolták, hogy csináljam.
    Tehát szerintem nyugodtan próbáld ki! :K
    További jobbulást kívánok! :))

  • zs34

    csendes tag

    válasz Biankalazio #342 üzenetére

    Én mielőtt mandulaműtétre mentem a gyógyszertárban kértem olyan torokfertőtlenítőt amit közvetlen mandulaműtét után lehet használni.A hölgy aki kiszolgált és már régebben is sok jó tanáccsal szolgált nekem a Septofortot ajánlotta, mivel ez nem csíp és ez rendben tartja a száj higiéniáját főleg az első napokban amikor még a fogmosás is gyötrelem.Azt is mondta a gyógyszertári hölgy, hogy a felülfertőzés ellen is hatásos.Nekem bevállt.Egyébként ma a hatodik napomon eléggé fájt a sebem szinte úgy mint eddig soha!!!
    Gyógyszert még nem vehettem be, ezért nem maradt más hátra enni kellett valamit.3 szelet kenyeret 4 füstli virslivel jól megrágva lassan megettem és mintha elvágták volna, kiállt az a rettenetes fájdalom.Lehet hogy az a "gyógyszer" így a 6. nap tájékán, hogy állandóan enni kell valamit ami nem sért.Inni továbbra is sokat iszom már 6 liter fölött,mégis szerintem az evés az ami mérsékelte az iszonyú fájdalmamat, igaz az első pár falat az majdnem olyan rossz volt mint az első napon, de utána egy sétagalopp.Most éppen fagylaltot eszem, már nem köhögtet, inkább hűsít.Ja és igen, a jéghideg borogatás nekem nagyon sokat segített, most mikor nagyon fájt egyfolytában az volt a nyakamon.De amikor átmelegszik az már nem jó, akkor újra hűtöm.Ilyen apró fortélyokkal talán átvészeljük ezt a pár napot és nem lesz szükség 2 nél több Cataflamra.Hajrá lányok mi vagyunk az erősebbek, ne adjátok fel!!!!! :C

  • zs34

    csendes tag

    válasz Biankalazio #354 üzenetére

    Hahó Bia! Én kedden voltam a doktornőnél nekem akkor az volt a 6. napja és a jobb oldali sebem akkor már úgy levált hogy észre sem vettem.A bal oldali még akkor ott volt de mondta a dorktornő ,hogy már csak egy két rosszabb nap van hátra és attól is meg fogok szabadulni.Tényleg még egy rossz nap következett és a nyolcadik napon úgy ébredtem, hogy kevésbé fáj.Azzonnal tudtam,hogy mi az oka.(Levállt az is!!!)Semmi vérzés vagy egyéb tünet nem volt, az éjszaka leple alatt "megszökött".Utána nagyságrendekkel jobb lett az életem, gyógyszert nem szedek bár estére érzem hogy még egy picit bedagad a helye és ha sokat beszélek /márpedig mindig sokat beszélek/ akkor szeret fájni egy kicsit.Végül is úgy gondolom, a következőket már kibírom, csak arra kell vigyázni még egy hétig, hogy el ne kapjak valakitől valami bacit.A fagyit már rendszeresen eszem elég nagy mennyiségben, a többi étel sem okoz gondot, mindenevő lettem újra.Örülök Bia, hogy Te is ilyen jól vagy, a szobafogságról még annyit, hogy én is tegnap mentem le előszőr az udvarra.Ja és hajat is csak holnap moshatok, de a száraz sampon jól bevállt.Így utólag összegezve az eseményeket úgy gondolom megérte belevágni, hiszen két nap intenzív szenvedéssel véghezvittük, hogy nem lesz többé tüszös mandulagyulladásunk!!!!!!!Én még kedden megyek vissza controllra, utána majd jelentkezem.Gyógyulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :C

Új hozzászólás Aktív témák