Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trixi74

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én egy 34-éves nő vagyok, és gondoltam leírom az én történetem hátha jól jön valakinek.
    Egy évig húzódó mandulaproblémám volt. Ez azt jelenti, hogy nem fájt a mandulám, de állandóan teli volt olyan fehér kemény valamivel, ami nagyon kellemetlen tudott lenni.
    Nyelésnél főleg. Elmentem hát vele a körzetimhez, de ő nem látott semmit, és ez így ment egy darabig. Aztán gondoltam egyet és felkerestem egy fül orr gégészt, ő kinyomta a mandulámból azt a fehér valamit és azt mondta ki kell venni mert ezen már nem segít semmi más. Persze megijedtem rendesen, de a gond az volt, hogy nem szerettem volna abba a kórházba befeküdni ahová küldtek volna és így ennyibe maradt a dolog. Majd ahogy telt az idő egyre kellemetlenebb lett, aztán már magamnak próbáltam kipiszkálni, de mindig vissza jött.
    Elmentem hát egy másik helyre egy másik orvoshoz ráadásul már beutalóval amin rajta volt mi is a panaszom, azt a választ kaptam nincs semmi baja a mandulámnak, de ha minden képen szeretném ki lehet venni. Hát ekkor már nagyon ki voltam, telt múlt az idő és nem javult a helyzet, de mitől is javult volna. Elmentem hát a fogorvoshoz nézze már meg nekem szerinte ki e kell venni vagy nem, /azért mentem hozzá mert ő jobban megtudja vizsgálni és nagyon rendes doki/ Ő azt mondta nincs mese ezt ki kell venni mert tiszta góc és később nagyobb bajom is lehet. Hát így kerültem végül megint abba a kórházba ahol egyszer már azt mondták nem kell ki venni mert nincs baj. Most egy másik orvoshoz mentem magán rendelésre. Ahogy belenézett a számba rögtön mondta ezt sürgősen ki kell venni mert időzített bombaként üzemel már. Tehát a doki szerint tiszta góc volt a mandulám. Igy kaptam is időpontot április 7-re. Előtte már sok ilyen és hasonló cikket olvastam itt, de a félelem és a bizonytalanság teljesen kikészített. Jöttek a kötelező vizsgálatok, vérvétel stb. én magasvérnyomásos vagyok és az egyik szívkamrám egy újjnyival nagyobb és féltem ez gond lesz, de nem volt az. Viszont az altató doki azt mondta nem kell antibiotikumot kapnom minek az nekem. Gondoltam hát jó biztos tudja a dolgát. Jött a műtét napja a dokim is úgy döntött nem kell kapnom antibiotikumot. A műtét elött kaptam valami nyugtatót és aztán vittek is a műtőbe. Féltem nagyon mondanom sem kell, hogy fel e ébredek mert altatásban csinálták én úgy kértem mert elég izgulós fajta vagyok.Volt már életem során nem is egy műtétem és egy pár igen fájdalmas vizsgálatom, de most nem tudtam mire válalkoztam. Tehát a műtőben le szíjaztak rendesen és kaptam az altatógázt nem sokat szívhattam belőle mert aztán már csak azt tudom betoltak valami figyelőbe és ott félig kábán össze vissza beszéltem, hogy ez nem is fáj meg ilyenek és közben a vér meg dőlt belőlem én meg szorgosan nyeltem. Vissza vittek a szobámban és mondták ne beszéljek csak csurgassam a véres nyálam, persze én nyeltem még akkor is szorgalmasan és éreztem már igen igen fáj. Majd jött a nővér egy szem gyógyszerrel és egy pohár teával, hogy igyam meg, ha lehet mindet. Szót is fogattam és mind megittam, persze nagy kínok közepette. Ott hagyott nekem egy kancsó teát és azt mondta ezt estig igyam meg mind. Szép lassan iszogattam. Szörnyű volt a fájdalom, de tudtam mindent úgy kell csinálnom ahogy mondják mert akkor talán nem lesz nagy baj. Állandóan jöttek és vizes borogatást tettek a nyakamra, hogy úgy majd jobb lesz. Kínlódtam mert közben már nagyon éhes voltam, de persze nem ehettem és wc-re is csak tólókocsiban toltak ki.Este felé már annyira hányingerem volt, hogy kaptam szúrít a popónba nehogy hányak.
    Persze szinte semmit nem aludtam az éjjel mert közben az orromból valami bűzős véres víz szerű fojt ki. Nagyon kellemetlen volt. Szóltam is az éjszakás nővérnek, hogy folyik az orrom, de ő azt mondta majd szóljak a dokinak. Másnap hajnalban mondta a nővér már ehetek, de ha lehet ne pudingot egyek hanem kenyeret. Gondoltam jó hátha lebírom nyelni akkor jöhet. Teljesen leizzadtam mire pár falatot megettem belőle. Inkább tovább próbálkoztam a pudinggal az legalább csúszott igaz az is csak teával. Pokoli volt a helyzet, nagyon fájt a nyelés és még az orromból is íszonyú bűzős víz folyt ki, egyenesen a kajámba, mert hát nem tudtam mindig olyan gyorsan oda kapni a zsebkendőért. Szóltam is a dokinak mi lehet ez és csináljon valamit, erre ő biztos valami megfázás szerű lehet ez. Én tudtam, hogy nem megfázás mert az nem ilyen. Ültem a szobámban és folyattam az orrom, jött a nővér és végre érezte azt a bűzt és látta is, hogy folyik. Szólt a dokinak és másnap elküldtek rögenre ahol az eredmény arcüreggyulladás lett. Mindenki értetlenül állt a helyzet elött mert ilyen még nem fordult elő egy mandulaműtét után. Kaptam antibiotikumot vénásan amit megjegyzek többek szerint már a műtét elött meg kellett volna kapnom, mert ahogy hallottam a gócos mandula kivételénél valami szét szórodott a véráramba és ettől lett a gyulladás. Ez még nem bizonyitott tény mert persze mindenki mossa kezeit. Végre haza engedtek, de persze elötte még felszúrták az egyik felét az arcomnak és kimosták, nagyon bűzös víz jött ki belöle. A napjaim itthon tea + fájdalomcsillapitó /kb.6 db/ + jég a nyakra így teltek, és persze éjszaka csak ültem az ágy szélén és vártam, hogy reggel legyen aludni nem tudtam a fájdalomtól. Már alig vártam ,hogy leteljen a két hét amit mondtak, hogy utána már jobb lesz és ehetek rendesen meg ilyenek. Hát eljött a nagy nap és letelt a két hét a fájdalom már tűrhető nem kell gyógyszer sem jég, de az evés még mindig nem az igazi. Már három napja, hogy letelt az a kritikus két hét a sebem még nem gyógyult meg rendesen és enni is csak keveset tudok, de ami a legrosszabb, hogy nem érzem az ízeket. Mindent sósnak érzek még a nyálam is sós, és a sima víz is kesernyés és sós, szárad a szám, de nagyon és ha nyelek még érzem nincs rendben. Teljesen megőrít ez az érzés mert már alig vártam, hogy ismét jókat falatozhassak és nem tudok mert olyan mintha szódabikarbónát nyeltem volna. A csoki is
    sós. Nem tudom ez normális e!? 30-án kell mennem CT.re az arcommal és utána megkeresem a dokit ha addig nem lesz jobb megkérdezem miért van ez és meddig lesz igy . Hát körülbelül ennyi az én történetem, mindent összegezve nagyon rossz volt és ha még egyszer lenne mandulám lehet, hogy nem vetetném ki. Ha esetleg valakinek hasonló tünetei vannak ezzel a sós, ízetlen dologgal írja meg.
    Mindenkinek gyógyulást kívánok! :U

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz frame>24 #207 üzenetére

    Szia frame>24! Irtad, hogy készülsz ki vetetni a manduláidat. Nem tudom ez már meg történt vagy még mindig csak tervezed? Nekem nagyon nehéz volt, de nem mindenkinek ilyen rossz. :( Biztos olvastad, hogy van aki azért jobban viseli a dolgot. Én holnap leszek egy hónapos és már sokkal jobban vagyok, de azért még vannak nem kellemes tüneteim. :F Ha nagyon muszáj akkor ki kell venni nincs mese! :K
    Egy dolgot nagyon meg tanultam az egész történethez a legfontosabb dolog a türelem! Mert az idő nagy úr! :) Türelmesnek kell lenni ami nem könnyű legalábbis nekem nem volt az!
    Majd írd le ha már túl vagy rajta. :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz nat #208 üzenetére

    Szia nat! Mai napig nem derült ki mitől volt sós íz problémám, mert a doki szerint a mandula kivételétől nem lehet. :( Az arcüreggyulladásom a CT szerint még mindig meg van, de a doki azt mondta rendben van minden pedig meg sem vizsgált. Hát ez van! :U
    A sós íz probléma még mindig meg van,de már nem olyan kínos vagy csak meg szoktam már. :F Most már így egy hónap elteltével sokkal jobb a helyzet, de szerintem még hónapok kellenek még újból a régi leszek.
    Mindenkinek gyógyulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Fókalány #212 üzenetére

    Szia Fókalány!
    Biztos olvastad az én történetemet is és hát nekem sem volt könnyű dolog az a fránya mandula műtét. :((( Nekem már egy hónapja, hogy ki vették a manduláimat, de még most is fájdogál a helye. :(( A gyógyszerekről csak annyit, hogy én is elég nagy adagban szedtem őket és próbáltam minél változatosabb gyógyszereket kipróbálni. Nekem is lement a napi 6-db. Tudom nem jó ennyi gyógyszert szedni, de a fájdalmat még rosszabb elviselni.Én ezeket a gyógyszereket próbáltam: Aflamin Rapid, Spedifen garnulátum, Cataflam-v, Donalgin, Advil ultra, Algopiryn. Nekem is a jobb mandulám jobban fájt és még most is csúnyább mint a másik. :U Mondjuk nekem a műtét előtt is a jobb mandulám volt a kritikusabb a másikat nem is láttam ha bele néztem a számba. Ez a Fej, fül fájdalom nálam is így volt, de idővel jobb lesz hidd el! :) Addig is kitartás, és mielőbbi gyógyulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz lia25 #216 üzenetére

    Szia lia25!
    Nekem több mint egy hónapja vették ki a manduláim, de ha jól emlékszem nekem is volt ilyesféle tünetem. Én arra tippeltem saját magamnál, hogy a sok lepedék ami a sebre tapad, esetleg pépes kaja/puding stb./ azt éreztem szerintem. Lehet, hogy te is azt érzed.
    Ha meg próbálsz kicsit szilárdabbat enni lehet, hogy jobb lesz. Öblögetőt nem tudok rá, én nem csináltam vele semmit elmúlt magától. :)
    Gyógyulást kívánok!

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz falikasza #218 üzenetére

    Szia falikasza! Biztos olvastad a többi beszámolót amiket itt írogatunk és abból kiderül, hogy szinte mindenkinek nagyon kellemetlen dolog ez a műtét. Elhiszem, hogy nagyon fáj, még csak pár napja, hogy műtöttek, ez szinte természetes fájdalom. Bár vannak olyanok is akik azt írják nem is is olyan vészes dolog ez a mandula dolog. Ha olvastad a hozzá szólásokat akkor biztos láttad nekem is nagyon rossz volt. Sok féle gyógyszert próbáltam, de az elején főleg a vízben oldódóak jöttek be. Azt nem tudom, hogy a Cataflamból menyit szabad be venni, mert én ezzel nem nagyon foglalkoztam, csak azzal, hogy a fájdalom elviselhető legyen. Általában azt mondják, hogy napi 3-4 db gyógyszert szabad be venni, de én volt, hogy 6-darabot is be vettem és szerencsére semmi bajom nem lett tőle.
    Nem tudom tudtam e segíteni kicsit neked, de jobbulást és mielőbbi gyógyulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Leila12 #220 üzenetére

    Szia Leila12! Szeretnék én is neked egy kis biztatást nyújtani! Az, hogy rátaláltál erre a topic-ra szerintem nem olyan gond mert így legalább fel tudsz készülni szinte mindenre ami rád vár. Ezt azért írom neked mert én is sok ilyen oldalt látogattam meg a műtétem előtt és feltudtam készülni szinte mindenre ami történhet, persze mindenki másként éli meg a dolgot.
    Ha olvastad a történetem akkor láthatad, hogy mikor megtaláltam a megfelelő dokit nekem is elsőre azt mondta ki kell venni nincs mese, pedig csak bele nézet a számba és ennyi. Én is gondolkodtam, hogy most biztos ki e kell venni, de ha a doki úgy látta akkor csak biztos a dolgában. És mikor már túl voltam a műtéten kérdeztem tőle, hogy tényleg muszáj volt és azt mondta igen mert nagyon beteg volt a mandula. Hát azt tudom én is neked tanácsolni ha muszáj akkor vetesd ki és egy kettő túl leszel rajta aztán nem lesz vele gond. Addig is szorítok neked és ha túl leszel rajta írd majd le milyen volt. :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz falikasza #222 üzenetére

    Szia falikasza! Örülök, hogy gyógyulsz! Hidd el ahogy múlik majd az idő egyre jobb lesz! :)
    Az éjszakai tünetek természetesek hiszen akkor alszol ha tudsz és nem iszol annyi folyadékot ezért kiszárad a torkod és az nagyon tud fájni. Én mondjuk aludni sem tudtam szinte semmit a fájdalomtól, csak mikor hatott a gyógyszer kicsit szundikáltam. Tehát fel a fejjel most már csak jobb lehet! :K Mindenkinek gyógyulást kívánok! ;)

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz falikasza #228 üzenetére

    Szia falikasza! Az nem merném ki jelenteni, hogy a 6-7. nap lett volna a legrosszabb. Tudom mindenki ezt írta, de nekem nem volt ilyen, hogy legrosszabb nap. A műtéttől számítva kb. másfél hétig nagyon rossz volt és csak utána csökkent kicsit a fájdalom, de két hét után is voltak olyan napok amikor nagyon fájt. A legnagyobb dolog amit meg tanultam ennél a műtétes történetnél az nem más mint a türelem! Szerintem ez a legfontosabb dolog mert idővel minden könnyebb lesz és ez is. Bár nekem a türelemből volt a legkevesebb mert én nagyon türelmetlen voltam. Az evés utáni vágy nálam is nagyon erős volt és szinte majd meg őrültem, hogy ehesek végre valami finom, fűszeres igazi kaját. :K
    A hajmosás hiánya engem is borzasztóan idegesített, de sajnos nem lehetett hajat mosni mint írod a hajolgatás és egyéb erőfeszítések miatt. Tehát a két hetet ki kell bírni valahogy. :U
    Én is csak akkor mostam meg a hajam amikor letelt a két hét, nagyon jó volt végre hajat mosni, de még akkor is nagyon elfáradtam benne. :B
    Mielőbbi gyógyulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Leila12 #225 üzenetére

    Szia Leila12! Irod, hogy helyi érzéstelenítéssel fogják csinálni neked a műtétet. Azt nem tudom, hogy könnyebben gyógyulsz e majd, de azt igen, hogy hallani fogsz majd mindent, hogy hogyan zajlik a műtéted. Ezt azért írom mert ha én nem lettem volna annyira izgulós fajta lehet, hogy én is azt választom mert akkor legalább tudnám mit is csináltak ott. Lehet, hogy furán hangzik, de én kíváncsi lettem volna, hogyan küzd meg az orvos a mandulámmal.
    Ezt azért írom mert úgy érzem valami nem volt oké a műtétemnél.
    Igy, hogy altatásban csinálták semmit nem tudok és az orvos sem mondott semmit. :(
    Az, hogy az orvosod egyben barát is az szerintem jó dolog mert akkor vele mindent meg tudsz majd beszélni, gondolom!
    Én örültem volna egy orvos barátnak! :K
    Tehát fel a fejjel, nem sokára túl leszel rajta! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz SIRI #226 üzenetére

    Szia SIRI! Hát a te történeted sem éppen szerencsés. :( Nekem több mint egy hónapja vették ki a mandulám, de még mindig nem oké. :U Fájdalom az nincs meg ilyenek, de a nyelésnél még érzem, hogy valami nem jó még és reggelre olyan mintha torok gyulladásom lenne. Érdekes nekem nem küldték szövettanra, pedig szerintem jó lett volna.
    Kérdezed meddig fog még tartani ez az áldatlan állapot veled, hát én nem tudom, de én azt gondolom, hogy kell egy pár hónap esetleg évek még minden a régi lesz. Ez csak az én véleményem, lehet, hogy mással ez nem így van. Bár én hozzád képest még friss műtött vagyok, de nekem is furcsa ez az egész dolog amit írsz és kérdezel. :)
    Tehát még én is így vagyok mint te!
    További gyógyulást! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz falikasza #232 üzenetére

    Szia falikasza! Tudom milyen rossz lehet most neked! Én is nagyon rosszul viseltem a fájdalmat. Türelmetlen és nyűgös voltam! :O Még egy pár nap és jobb lesz, tudom sovány vigasz ez ilyenkor, de hidd el így lesz! Én is azt hittem soha nem gyógyulok meg és ma már sokkal jobb a dolog. Igy utólag jót mosolygok magamon amikor azt gondoltam soha nem telik le a két hét és biztos már soha nem leszek jobban. :B Sajnos én is dohányos vagyok, bár én nem szívok sokat. Mikor mentem a kórházba azt mondtam magamnak én biztos rá gyújtok majd titokban ott is, de valahogy eszemben sem volt. Aztán négy nap múlva haza engedtek és csoda történt velem mert egyáltalán nem hiányzott a cigi. Valahogy a fájdalmam nagyobb volt a cigi hiánynál. :DD Letelt a két hét és gondolkodtam rá e gyújtsak, de akkor már kicsit hiányzott és így rágyújtottam. Tehát nálam a cigi ügy nem volt gond kibírtam a két hetet, de lehet, hogy az is bennem volt hogy nem szabad mert akkor nagyobb baj csinálhatok vele.
    Én csak azt tudom neked tanácsolni, hogy próbálj türelmes lenni, tudom nem könnyű, de muszáj! :) Mielőbbi gyógyulást kívánok!

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz falikasza #244 üzenetére

    Szia falikasza! A köhögéssel nagyon vigyázz mert ha a torkod erőlködik a seb felszakadhat! :O Nekem legalábbis azt mondták vigyázzak nehogy beteg legyek /megfázás stb../ mert akkor ha köhögök könnyebben felszakad a seb. Ha jól tudom egy hete műtöttek téged. Ha így van akkor még meg van a veszélye, hogy felszakadhat a sebed. :(
    Állítólag azért kell a két hét mert az alatt gyógyul meg a seb annyira, hogy ne legyen vele nagy gond, tehát nekem legalábbis azt mondták, hogy ezt ki kell bírni és csak utána lehet hajat mosni stb..., de azért két hét után is vigyázni kell a komolyabb erőlködéssel. :) Ha jobban érzed magad a cigitől akkor örülök neki, de azért vigyázz vele, mert szerintem nem ér az egész annyit, hogy valami komolyabb bajod legyen. :F
    Két hét leteltével lehet újra dolgozni menni. Én jelenleg nem dolgozom így tovább pihenek. :))
    Jobbulást! :)

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz csikus #248 üzenetére

    Szia csikus! Hát nem semmi amit ide leírtál! :U Ha egyszer már ki vették a manduládat akkor, hogy lehet, hogy megint ki kell venni? Én is olvastam a kisfiúról és bevallom nekem is eszembe jutott, hogy mi van ha nem élem túl. Tudom butaság, de én is nagyon féltem. Szerencsére túl éltem és remélem már nem is lesz baj! :B
    Igen két hétig nem szabad dolgozni a műtét után. :(
    Ha lesz valami fejlemény írd meg! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Leila12 #258 üzenetére

    Szia Leila12! Ismerős a félelmed. :K Én is a műtét előtti napokat félelembe töltöttem.
    És próbáltam felkészülni mindenre. :U
    De túl lehet élni. Lehet, hogy te leszel az aki azt írja majd, hogy nem is olyan vészes a dolog. :B
    Szorítok majd neked, és ha túl vagy rajta írd majd le milyen volt. :)
    Addig is próbálj meg nyugodni, tudom nem könnyű! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz csikus #261 üzenetére

    Szia csikus! Szerintem nem korhoz kötött az altatás kérése. ;) Én például azt mondtam a dokinak, hogy nagyon izgulós fajta vagyok és így az altatást választottam.
    Tehát szerintem kérdezd majd meg a dokit és kérd az altatást ha azt szeretnéd!
    Szorítok neked! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Leila12 #265 üzenetére

    Szia Leila12! Hát ahogy olvasom neked sem volt egy könnyű műtéted. :(((
    De a lényeg, hogy túl vagy rajta és ez a fontos! :K
    Most már csak gyógyulnod kell!
    Jobbulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz beanae #271 üzenetére

    Szia beanae! Jó neked, hogy viszonylag könnyebben élted meg a dolgokat a többséghez képest. :B
    A fagyizással kapcsolatban csak annyit szeretnék írni, hogy én közvetlen a műtét előtti napon is fagyiztam és nem volt gond és a műtétet követő napokban is fagyit ettem, nagyon jó volt! :))
    További gyógyulást!

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz csikus #276 üzenetére

    Szia Csikus!
    Nálam úgy volt, hogy nem kell EKG mert állítólag csak 40-év felett indokolt, de az utolsó pillanatban kitalálták, hogy mégis kell mert magasvérnyomásos vagyok és így nekem csináltak. Szerintem nem árt ha csinálnak neked is.
    Biztos nagyon izgulsz a műtét miatt, majd szorítok neked! :B
    Ha túl vagy rajta majd írd le milyen volt. :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz beanae #284 üzenetére

    Szia beanae!
    Szerintem nem kicsi a fájdalom küszöböd. ;) Nálam is így volt kb. másfél hétig én is szedtem különböző fájdalomcsillapítókat, mert nélkülük nem nagyon bírtam volna.
    Nekem a jobb oldali mandula helye volt csúnyább és a bal meg szebb.
    Tehát szerintem nem lesz semmi gond! :))
    Mihamarabbi gyógyulást kívánok! :K

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Nitu #304 üzenetére

    Szia Nitu!
    Ne félj, minden rendben lesz! Tudom ez sovány vigasz, de vagyunk itt páran akik nagyon féltünk és már túl vagyunk rajta! :C
    Ha betartod az utasításokat nem lesz semmi gond. Itt sok mindent olvashatsz amik lehet, hogy segítenek majd. :)
    Drukkolok neked! És írj ha túl vagy már rajta! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz veran80 #307 üzenetére

    Szia veran80!
    Örülök, hogy ilyen pozitívan éled meg a dolgot, de azért nem árt felkészülni egy kicsit fájdalmasabb napokra is. Bár lehet, hogy neked ez ilyen könnyen fog működni. :B
    Gyógyulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Leila12 #311 üzenetére

    Szia Leila12!
    Én emlékszem még rád! :K
    Örülök, hogy túl vagy rajta és már jól érzed magad! :C Érdekes amit írsz mert nekem nem a reggelek voltak rosszabbak hanem a délutáni és az esti órák. :K
    Az ásványvizes probléma nálam is szerepet játszott, de én egyáltalán nem tudtam ásványvizet inni csak teát. Most, hogy már több mint két hónap telt el a műtét óta, már tudok ásványvizet inni minden gond nélkül. ;)
    Nekem az volt vele a problémám, hogy minden nagyon sós ízű volt mint a szódabikarbóna.
    Tehát szerintem ez az elsózás és ívás probléma idővel el fog múlni.
    Én is meg ijedtem, hogy valami gáz lett az ízlelőbimbóimmal, de szerencsére nem mert mostanra ha nem is tökéletes a dolog, de már sokkal jobb.
    További jobbulást! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Bulony #318 üzenetére

    Szia Bulony!
    A te történeted sem egyszerű. :U
    Én sem nagyon értem, hogy hogyan tudtál annyit aludni a kórházban, mert én szinte semmit nem tudtam aludni ott bent és megjegyzem itthon sem.
    A műtét elött olvasgattam ezeket a hozzászólásokat és olvastam a sok folyadék ívásról.
    Én is próbáltam sokat inn és habár nem volt egy kellemes dolog, de erőltetve muszájból ittam és ittam a sok teát. Itt megjegyzem nagyon nem szeretem a teát. Napi 2-3 L lement, de nem volt könnyű.
    Neked is azt tudom csak javasolni, hogy próbálj meg sokat inni.
    A nyáltermelésről megnyugtatólag csak annyit nekem is folyt a nyálam szinte éjjel napal, kb. egy hétig igen intenzíven aztán kicsit csökkent, de elmúlni csak a két hét leteltével múlt el ez a tünetem.
    Mielőbbi gyógyulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Biankalazio #326 üzenetére

    Szia Biankalazio!
    A kórházban nekem forralt vízből ízetlen teát kellett innom. :F
    Hát nem volt valami finom, de akkor ott úgysem ezzel foglalkoztam. Én a kórházba csak sima szénsav mentes ásványvízet vittem be, de nem is nagyon ittam belőle mert szinte mindig csak a teát ittam amit ott adtak.
    Megjegyzem nagyon nem szeretem a teákat se igy se úgy, de muszáj volt inni.
    És mikor haza jöttem itthon is táztam mert valahogy jól eset a torkomnak.
    Szerintem ne vigyél szénsavas üditőket és rostosat se mert csípni és marni fognak.
    Nekem ez a tapasztalatom. Én itthom eper ízű teát főztem magamnak és csak cukrot tettem kicsit bele semmi mást.
    Tehát azt tudom javasolni, hogy teáz abból nem lehet baj. :K

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Nitu #339 üzenetére

    Szia Nitu!
    Neked sem volt egy kellemes műtéted ahogy olvasom. :((
    De vigasztaljon a tudat, hogy most már sokkal jobb lesz. Szép lassan az idő múlásával egyre jobban leszel majd.
    A műtétre még jó sokáig emlékezni fogsz az biztos én is így vagyok ezzel.
    További gyógyulást! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz Biankalazio #342 üzenetére

    Szia Biankalazio!
    Én nem tudom, hogy a septofornak van e értelme, mert én nem szedtem és nem is javasolták.
    Azt tudom, hogy a hideg vizes borogatás a nyakra nagyon jót tesz. Én még jegeltem is a nyakam és nekem bevált. Ezt még a kórházban is javasolták, hogy csináljam.
    Tehát szerintem nyugodtan próbáld ki! :K
    További jobbulást kívánok! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz czibzol #389 üzenetére

    Szia czibzol!

    Történetedet olvasva elgondolkodtam kicsit. Nem értem mitől tartasz. :(
    Irod, hogy már elég régóta problémád van a torkodban, és szedtél különböző gyógyszereket, de egyik sem volt sokáig hatásos.
    Akkor ez azt jelenti, hogy már nem is fog meggyógyulni a mandulád. :O
    Nekem is ki vették már négy hónapja és én is sajnáltam kicsit mert mindenki azt mondta szükség van a mandulára, de végül megértettem ha egy mandula elveszíti a funkcióját akkor már nem segít csak árt a szervezetnek.
    Tehát én is csak azt tudom neked javasolni, hogy essél túl a műtéten mihamarabb és egy gonddal kevesebb lesz.
    Szerintem is a beteg mandula okozza a problémáidat.
    Az, hogy a herére milyen hatással van nem tudom, de az biztos, hogyha gócos egy mandula akkor igen nagy bajok történhetnek a szervezetedben mint ahogy írod pl. szívizom-problémák stb...
    A műtét szerintem nem olyan fájdalmas, bár erről sokat nem tudok mert engem altattak, de a műtét utáni napok nem éppen az ember legkellemesebb napjai közé számítanak.
    Bár van aki erről teljesen másképp vélekedik, ki hogyan éli meg nekem nagyon rossz volt azt tudom, de túl lehet élni. :K
    Remélem végül jól döntesz majd!
    Jobbulást! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz nofi #409 üzenetére

    Szia kabalthenbk!

    Történtedet olvasva, gondoltam írok neked. Amit írsz szerintem arra utal, hogy a manduláid nem megfelelően működnek. Igy én csak azt tudom tanácsolni, hogy ha muszáj szedesd ki őket mert ha már nem egészségesek akkor nem tudják ellátni a funkciójukat.
    Nekem is hasonló tünetem volt, állandóan fehér kis golyó szerű valamik voltak a manduláimban és borzasztóan idegesítettek, aztán eltűntek és vissza jöttek.
    Orvostól orvosig mentem míg végül már az utolsó pillanatban amikor már alig bírtam menni mert állítólag a lábaimra is kihatott végül kivették őket. Ennek már öt hónapja. És azóta jól vagyok. Bár nem múlt el minden tünetem ami akkor volt mikor még volt mandulám, de jobb az állapotom. Ha gondolod olvasgasd végig a hozzá szólásokat hátha segít egy kicsit.
    További szép napokat! :)) :)

Új hozzászólás Aktív témák