Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sszever

    őstag

    válasz Dtomi #1576 üzenetére

    Rövidre zárom a témát, mert nem ide tartozik:
    1, 39 / 3 = 13.000 Ft. Ennyiből Hama szintű állványt kapsz, de még használtan sem sokkal jobb
    2, egyik este kipróbáltam a beállításaidat egy sokkal fényerősebb obival, igaz F9-en, ISO 100-al, 1/200-as záridővel, spot fényméréssel, egy kevésbé távoli objektumon, ami cserében viszont fényesebb volt a holdnál... Nem működik a dolog. Ennyi.
    3, 828-assal makrózni, meg tükrös makró obival ég és föld, de mivel nem próbáltad még, nem tudhatod

    S a lényeg: 39-ért már nagyon komoly állványt kapsz. Olyat, amelyik stabilan áll, még ha a géped véletlenl meglököd is. S itt olcsóbb a 39, mint egy új gép, új obi, új vaku, mert az épphogy állványt véletlen fellökted...

    A véleményemet pár napja leírtam, s ez azóta is max a negatív irányba tolódott el. De örülök, hogy ennyire kikeltél magadból.

    Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

  • ThufirHawat

    senior tag

    válasz Dtomi #1576 üzenetére

    Minek így bepöcceni? Itt a többség több időt tölt a fórumon, mint fotózással. Ha véletlenül lesz egy életlen csiga a képen, az makró, ha meg pár fa, az tájkép. Figyeld meg, hogy a legnagyobb tanítók alig-alig, ha egyáltalán, tesznek fel képeket... Szóval mondd el, mint gondolsz, oszt annyi. Nem érdemes szívbajt kapni...

    Gömbfej meg állvány: Kb. 8 éve próbálok markózni. ''Profi cuccal'' is (EOS-1, EF100/2.8, EX 150/2.8, ezek mind kategóriájuk legjobbjai voltak), meg nem is. És hidd el, kell a drága állvány hozzá, meg a fasza gömbfej is. 1:1 leképzésnél a fél képet kitolja a keresőből egy olcsóbb gömbfej, ha meghúzód... Eddig 4 gömbfejem volt (5e és 50e között, most az utóbbi), nem mások tapasztalataival büszkélkedem.

    A Manfrotto meg egy kalap szar. Nekem is az van, mert nem fussa jobbra, de azért nem vagyok elájulva az olasz mérni tálentumtól. Csipte már be itt valakinek az ujját 055-ös sorozatú állvány lábrögzító patentja?

    Király a Holdas képed. :C

    Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

  • werttzui

    őstag

    válasz Dtomi #1576 üzenetére

    Hagyjuk már az állvány témát lécci nem azt mondtam,hogy a manfrotto király hanem mint ThufirHawat is mondta kell egy jobb állvány és ár teljesítménybe ilyen teherbírással és hogy alacsonyról induljon nem sok jobb van ha van konkrét példákat írjatok lécci az lenne az igazi segítség . Ilyen tudásu pl: giottos állvány 15-20 ezerrel drágább .Ha meg tudsz olcsóbbat elég erős stabíl állványt azt linkeld köcce a témát befejeztem.

    PENTAX

Új hozzászólás Aktív témák