Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz -conrad- #177 üzenetére

    Ha az ellent megsebezted az adott körben mielőtt a lényed játékba jön, akkor megkapja a countereket, de ha megkapta örökre megmaradnak. Tehát csak abban a körben, de mivel counter, nem csak kör végéig.

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz bullseye #327 üzenetére

    Nah ez azért ez egy elég erős deck ;) Hiába a kék a színek színe. Téved a tudomány amikor azt hiszi, hogy a fehér a szín, amí minden színt magába foglal. EZ valójában a kék !!!!

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz mzprox #359 üzenetére

    Van benne szerencse elég sok, de egy versenyen sok meccset kell játszani, így hosszú távon ez azért nem annyira domináns. Még sealed decken is ha megnézed kik jutnak majd legjobb 8ba a prerelease-en többnyire tapasztalt játékosokat fogsz találni. Szerintem a booster draft és a constructed között nem nagy a különbség szerencsében. Egy igazán jó draft játékos kb úgy ismeri a környezetet, mintha az constructed lenne. Tudja mik a lehetséges nyerő pakli típusok és azokat draftolja !!! Ehez sok gyakorlás kell.

    Szerintem ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor iszonyat jó játék a magic (de az is lehet, hogy A legjobb játék...).

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    Van egy draft szerű játék amit ketten lehet játszani és nem kell hozzá túl sok drága lap. A baj csak az hogy már nem emlékszem pontosan a részletekre, de talán nem is fontos.

    Tehát:
    1. fogtok egy adag lapot és megkeveritek. Na arra nem emlékszem, hogy mennyit, de talán 80-100 körül lehet, ezt ízés szerint tapasztaljátok ki (ha több a lap erősebbek lesznek a paklik, ha kevesebb akkor kell használni több nem túl szokványos lapot, mind két véglet érdekes lehet, de ha már nem kell gondolkozni a draft részen mert úgyis lesz elég táp lap a paklihoz az már nem jó, ekkor csökkentsétek a lapszámot).

    2. kiraktok az asztalra 7-8(esetleg 6) lapot arcal lefelé. Erre sem emlékszem, hogy mi anno, hogy csináltuk. Ki kell tapasztalnotok mi a jó szám.

    3. Most aki kezd az megnézi az elsőt és ha kell megtartja, ha nem vissza rakja arcal le hogy a másik ne lássa és a pakilból ehhez a kupachoz hozzá kell rakni egy lapot. Ezután ugyan ezt játsza végik a többivel, ha egyik sem kellett neki az utolsó kártyát kapja. Ezután a másik csinálja ugyan ezt.

    Ennyi. Ezt kell ismételgetni amíg el nem fogynak a kártyák. A lényeg, hogy a gyenge lapoknál egyre nő a kupac és mindig nehéz döntés, hogy elvidd, vagy kockáztass és megnézd, hogy mi van hátrébb :DD . Ezután deck építés jön és tetszőleges mennyiségű basic land hozzáadása. Aztán játék ízlés szerint 2,3,4,5 nyertig vagy amíg érzésre egyértelmű lesz melyik deck a jobb. Érdemes teljesen ugyanabból a pakilból többször draftolni, addig amíg teljesen meg nem értitek, hogy az adott lapkészletben milyen lehetséges draft stratégiák, milyen színkombinációk életképesek(ez a lejátszásnál kiderül). Ha pedig meguntátok, mert már töviről hegyire ismeritek az adott lap setet, csak annyi a teendő, hogy kell egy másik lap kupac és lehet előről kezdeni :DDD

    Szerintem ez nagyon élvezetes és nagyon sokat lehet belőle tanulni is.

    Remélem érthetően írtam le... Ha tetszett, majd még írok egy hasonlót :D


    [Szerkesztve]

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    Azt a draft szerűséget amit írtam, próbálta valaki? Kiváncsi lennék hogy tetszik :DDD
    Mondjuk a prereleasen kapott lapokból így egyből lehet játsztszni még egy csomót limitedet ;]

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz Shabranigdo #382 üzenetére

    Mondjuk szerintem azért arra kell számítani alapból, hogy nincs visszacsinálás. Ha valaki megengedi az az ő kedvessége. Ez olyan mint amikor a sakkban már mefogtad a bábút, akkor már be kell fejezned a lépést, ez van, nem az ellenfél bunkó ha nem engedi. (Mondjuk régen földeket lehetett vissza tappelni, de nem tom most hogy van.)

    És a legfontosabb tanács: ha szabályokban van valami bizonytalanság, esetleg nézeteltérés, bírót kell hívni nyugodtan, majd ő megoldja, azért van ott, hogy segítsen. Itt ez hozzá tartozik a játékhoz, nem számít udvariatlanságnak a másik játékossal szemben sem.

    mzprox: igazából ezen kívűl csak egy hasonló bármilyen tetszőleges lapokkal játszhatót ismerek, azt majd hétvégén leírom.

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz Shabranigdo #385 üzenetére

    Jó persze igazad van és jó is, hogy ezt hozzá tetted még, nehogy aztán a hozzászólásomból az jöjjön le, hogy túl kell komolykodni. Mindössze azért jegyeztem meg ezt, hogy akik tök először mennek versenyre nehogy meglepődjenek ezen ha belefutnak ilyesmibe és pláne nehogy rossz szájíz maradjon bennük egy ilyen kis nüansz miatt. A bírós dolog is nyilván akkor kell ha még számít a meccs eredménye, nehogy később jöjjünk rá, hogy ha ott rákérdeztünk volna a szabályra nyerhettünk volna(saját tapasztalat :DDD ). A nem verseny dolog meg persze pláne teljesen más, ott aztán minden csak megegyezés kérdése :C

    Jó szórakozást mindenkinek a hétvégén !!!

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz nagash #389 üzenetére

    Én régen nyomtam apprentice-szel. Az is tök manuális. Ez részben hátrány, viszont sokkal gyorsabb lejátszani egy meccset, mint MTGO-n. Ja és könnyebb visszacsinálni valamit, ha bénázott az ember :DD

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    Nah, bár úgy látom az előző draft-nak amit írtam, nem volt túl nagy sikere, azért leírom a másik bármilyen tetszőleges lapokból játszható játékot is amit ismerek, hátha ez jobban bejön.

    Úgy hívják, mental magic :DDD . Fogtok egy tetszőleges lapstócot, megkeveritek. A játék közös pakliból folyik, ebből osztotok mindkettőtöknek hetetet a szokásoknak megfelelően.
    Most jön a csavar:
    1. bármilyen lap kijátszható ötszinű manát adó basic földként, úgy hogy lefelé fordítva leteszed.
    2. Bármilyen lap kijátszható bármilyen másik lapként amivel megegyezik a casting coast-ja (pl. egy clone, inspiration-ként).
    3. Egy bizonyos nevű spell-t csak egyszer lehet kijátszani (ha már kijátszottad a clone-t inspiration ként se te, se az ellenfél nem játszat ki semmi már inspirationként)

    Ez az alap. Aztán persze van egy két extra ügy:
    - lehessen e kijátszani a lapot annak ami eredetileg is: pl egy inspirationt, insprirationként. Ez csak megállapodás kérdése, az elején míg bele jöttök biztos segít. Ha esetleg ezt nem engeditek, akkor viszont be kell vezetni valamit, hogy mi legyen azokkal amire nem tud semmit sem mondani az adott játékos(vagy extrém esetben nem is létezik más ilyen lap :DDD ). Mi azt játszottuk, hogy meg lehet ezt mutatni és ha az ellenfél sem tud mondani, mondjuk 5 másodpercen belül, akkor lehet húzni helyette egy újat, ha tud akkor sima discard :P .
    - grave-ben, kézben, library-ban az eredeti lap típusa számít, azaz nemlehet egy duressel kidobatni bármit, nem lehet reanimálni egy instantot stb.
    - a könyvtárból lapkeresés az egy külön történet :DDD. Célszerű tiltani, kivétel azok amivel eleve bármi kikereshető(pl demonic tutor) vagy ahol az opponent keres neked. De ha van kedvetek kipróbáhatjátok, Pl egy egy manás zöld-et kijátszhatsz wordly tutorként ami persze csak lényt keres, de aztán a lényt már annak játszod ki kézből aminek akarod, szóval kb bármit lehet vele keresni.
    - meg kell állapodni a formátumban: szerintem célszerű valami bő lap szettel játszani, pl type 1, type 1,5, extended, így legalább játszhattok a régi lapokkal is, ha kézbe nem is vehetitek őket ;], de persze ha akartok lehet egyszerű standardot is nyomni.

    Nah ennyit. Az előnye az, hogy szinte bárhol bármikor lehet játszani ha van nálad némi lap, ráadásúl elég szórakoztató kombókat össze lehet hozni olyan lapokból, amit amúgy nem nagyon tennél be egy pakliba. Ja és még annyi, hogy esetleg lehet tiltani is néhány lapot, de azért a legtöbb kezelhető. Egy példa: ha pl kevés föld van a pakliban akkor néha túl durva megengeni a Library of Alexandriát, mert ekkor nem könnyű az ellennek egy wastlandet kijátszani, de azis lehet, hogy olyan a pakli amiből játszotok, hogy nem akkora gond mert könnyű sokféle földleszedést mondani. Ezt ki kell tapasztalni :DD(erről jut eszembe, ha túl sok föld van az nem túl jó, mert azért nem olyan jók a földek, úgy hogy alapból minen lap kijátszható ötszínűként, szóval azt is lehet, hogy a földeket kiszeditek, vagy el lehet cyclingolni ingyen, ha nincs kedvetek átnézni előre a paklit).

    Nah most ennyi jutott eszembe, ha valami nem tiszta kérdezzetek(nincs erőm vissza olvasni szóval ez könnyen előfordulhat). Jó játékot !! :DD

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz Shabranigdo #400 üzenetére

    Nah jól van akkor örülök :DDD .
    Meglehet nézni az egész stócot persze! Így látszik az is mellesleg, hogy a másik miket hagyott bent, mennyire kapzsi :) Egyébként úgy gyorsabb csinálni, hogy sacc elfelezitek a paklit és akin nincs épp a sor, az amikor a másik megnéz egy stócot már le is rak oda egy lapot a helyére és ha a stóc vissza kerül akkor simán arra rá lehet rakni és így kevésbé felejtődik el, hogy most volt rakva már lap vagy nem :)

    (egyébként az remélem tiszta, hogy az elején egymás mellett van az asztalon sac 7*1db lap lefelé fordítva, ez a kiindulási. Ha valaki pl az első körben csak a hetedik lapot, viszi el, akkor a második játékosnál, már az első hat helyen két-két lap lesz és a hetediken egy. Ha aztán ő elviszi a harmadikat, akkor így fog kinézni a dolog: 3,3,1,2,2,2,1)

    Mellesleg láttam tök jól ment végül a prerelease: :C

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz -conrad- #435 üzenetére

    Grat! Az kemény lesz :DDD
    Egy tanács a felkészüléshez: ne hanyagold el a draftot. Kis felkészüléssel könnyebb itt jól szerepelni, mint a constructed-en (persze ez sem azt jelenti, hogy könnyű, csak könnyebb ;]).

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz -conrad- #437 üzenetére

    Hát én meg egy ideje nem nyomom szóval nem nagyon vagyok képbe konkrét deckeket illetően. De persze a megoldás kölcsönkérni lapokat :DDD Meg hát neten kell nézni, más nemzeti bajnokságok eredményeit, onnan lehet lopni jól összerakott deckeket, ha másért nem is, de az ellenük való gyakorlás nem haszontalan. Gondolom a levelező listákon rajta vagy. Esetleg ott is lehet beszerezni, kölcsön kérni dolgokat.

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák