Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz Smiley #37496 üzenetére

    Én az OC Auxiliary tools-al oldok meg mindent, konfigurálást, kextek meg az OC frissítését, eddig nem volt probléma. Nekem nem ér annyit az egész hogy manuálisan konfigoljak frissítsek, propertree-vel szenvedjek, igaz nem munkára használom a rendszert, csak hobbi, így ha egyszer csak nem indulna el nem tragédia. Van még Arch Linux meg win11 a gépen, szóval be vagyok biztosítva :) Ha ennyire belemélyednék mint te, akkor akár elérhetnék gyorsabb rendszerindítást, most elég lassan bootol a ventura, ez a beta óta így van, monterey gyorsabban betöltött ezen a gépen, de inkább nem nyúlok az efi-hez mert egyszer belőttem(az itteni összefoglaló és a dortania alapján), azóta működik, ha babrálom csak rosszabb lehet :)

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

  • tlac

    Topikgazda

    válasz Smiley #37496 üzenetére

    az ocvalidate-et főleg csak a végső ellenőrzésre használom
    a meld-es diff-elgetés meg azért jó, mert látom, hogy mik változtak a sample-ökben, meg, hogy mit kell merge-ölgetni a saját configomba (saját vs. új sample meld-ben)

    Utana md5sum-al vegigmegyek az osszes driveren meg ACPI file-okon amiket hasznalok az OC-ban es ha valami frissebb akkor azt ertelem szeruen frissitem

    én csak simán felülírom az oc-s fájlokat :)
    acpi-ból pedig sajátokat használok, amiket a SSDTTime-mal generáltam

    Mielott felrerakom a helyere a regi EFI mappat atnevezem, hogy ha baj lenne akkor EFIShell alol pillanatok alatt be tudjam bootolni

    na az átnevezés az jó ötlet, bár nekem van exfat-os partícióm, ahova mentést csinálok róla

    általában előbb csak kext frissítést csinálom meg és reboot, ha jó, utána jön az oc

Új hozzászólás Aktív témák