Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz tlac #35357 üzenetére

    Valóban, csak M1-re kerestem, meg a nyári bejelentés környékéig nem mentem vissza :)

    Ez volt nekem is a B tervem, de erről nem tudni semmit, láthatóan az új gépekkel nagyot ütöttek, és szerintem valahova a minimum szintre próbálják meg beszorítani az átállást, ami miatt még nem lesz akkora balhé, de nekik se fáj. Én 3 évet tippelnék, utána elkezdődik hogy security updatek még jönnek, új OS már nem, stb..

    Erre írtam hogy én ebbe már nem szívesen teszek pénzt/időt, eleve furi egy olyan rendszeren napi sok órát tölteni, amiről tudom, hogy vége lesz neki belátható időn belül. Meg aztán kinek mik a tervei az utána következő időszakra? Pl. egy drágább szoftvert megvegyen e, ha az sem biztos, hogy mac-et fog használni pár év múlva?

    BeZol: M1-re váltás nekem is megfordult a fejemben (amúgy van egy MBP-m is, de csak akkor használom ha megyek valahova). Viszont itt meg az teszi be a kaput, hogy üzemeltetés/architect területen dolgozok, az idő 95%-ban okék a natív cuccok, de van az az 5%, amikor Windows vm-et kell indítanom Fusionben valami elkúrt management sw, firmware upgrade, egzotikus USB eszköz, stb.. miatt. Erre ugyancsak nem látok megoldást, egyelőre senkinek nincs ARM-ra olyan hypervisora ami érdemben/használható módon tudna futtatni egy x86 OS-t. Legyen az Apple az első aki megcsinálja, és akkor maradok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák