Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rooney8

    aktív tag

    válasz MaryJane #26198 üzenetére

    nekem baromi hosszú a boot idő. de már megbékéltem vele:D

    más: hát nem tudom, egyelőre semmi extra a kapitány. gyorsulást reméltem, de spotlight keresés kb. lassabb lett, appok megnyitásában sem érzek gyorsulást (sőt...). lehet user error, de nem győzött meg.

    és akkor egy kérdés: a kurzor néha csinál furcsaságokat. mikor változik a kurzor ikonja (pl. egy link fölé viszem böngészőben), akkor néha egy pillanatra kb. háromszorosára nő az ikon, majd vissza normálisra. nem tudom mennyire érthető, de elég idegesítő dolog. eléggé random módon csinálja, nem vettem észre összefüggést (már azon kívül, hogy akkor történik, mikor változik a kurzor ikonja). ti találkoztatok ilyennel?

  • tlac

    Topikgazda

    válasz MaryJane #26198 üzenetére

    több volt, mert többször is vissza kellett tekernem, hogy megnézzem, hol kezdődik az osx indítása

    tehát a mac-es géped pár másodperccel gyorsabb csak
    amiért mégis nagyobbnak tűnik a különbség, az a pc miatt van (az uefi/bios inicializálja a gépet, a bootloader betöltődése)

    a bootloader-nél a várakozást leveheted 1 másodpercre, de lehet ki is lehet kapcsolni, csak ez utóbbi esetben ha bele kellene nyúlni indításnál, akkor az kényelmetlen lesz

    ha verbose módban indítod az osx-et, láthatod, hogy tököl (jó eséllyel majd maga a hackintosh miatt)

    meg esetleg ha uefi-s géped van, átnézheted, hogy van-e valami fast boot, esetleg ott kikapcsolni dolgokat még, amik nem kellenek a gép indításához (pl. régi ps2 portok inicializálása)

    de szerintem az a pár másodperc amit nyerhetsz, amennyit sem, mint amennyit időt már a hozzászólások megírásával eltöltöttünk

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák