Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz c41r0^ #12879 üzenetére

    Hol tartasz a VGA-val? Nekem szépen összeállna végre a rendszer, de a hanggal még mindig gond van. Ha felteszek valami kext-et néha már leállításnál is KP van, de bootoláskor mindenképpen. Apropó! Mit lehet tenni akkor, ha valami rossz kext miatt KernelPanic van és nem indul -v kapcsolóval sem? Nem lehet valahogy kifaragni a hibás kext-et és működésre bírni?

    Találtam elméletileg a hanghoz egy jó kext-et, de mégsem látja. Hol lehet megtudni az eszköz ID-t és átírni a kext-ben? Ez megoldás lehet erre, nem?

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #12879 üzenetére

    Ma véletlenül olvastam, hogy injector/enabler esetén pont, hogy a GraphicsEnabler=No-t kell beállítani, és mivel az aty_init.kext egy enabler, ezért kipróbáltam megint No-val.

    A desktop helyett megint fekete képernyő fogadott, de a monitort áttéve a DVI0 kimenetre a DVI1 helyett csodák csodája, lett kép! Mondjuk azt eleve írta a workaround, hogy valószínűleg az alaplaphoz közelebbi DVI csatin lesz kép, nem is értem, miért nem oda dugtam rá eleve a monitort... 1920x1200, azaz natív felbontás esetén előjön boot után az inverz szín probléma, amiről szintén olvastam, de ez a felbontás át- majd visszaállításával megjavul egyből.

    Nem értem az angol leírást, miért ír ott GE=Y-t, ha az aty_init egy enabler...

    XBench-csel teszteltem a gépet, ez OpenGL-t is tesztel, és láttam a grafikát, adott rá pontot is.

    Kicsit input-lagos az egér, de ezt is írták.

    Na most hogy tudok meggyőződni arról, hogy valóban OK-e az OpenGL? Youtube-os flash videók nézésekor a HW accel ki van pipálva, de soft renderrel megy a videó.

    Továbbá láttam VGA driveres képeket OSX alatt, hogy anizotróp szűrés, stb. állítható, ezt az almenüt nem lelem meg, illetve valami beépített diag, mint a dxdiag Win alatt nincsen?

    Most ez van a System Profiler/GraphicsDisplay alatt:

    ATI Radeon HD 4800:

    Chipset Model: ATI Radeon HD 4800
    Type: GPU
    Bus: PCIe
    PCIe Lane Width: x16
    VRAM (Total): 512 MB
    Vendor: ATI (0x1002)
    Device ID: 0x94b3
    Revision ID: 0x0000
    Displays:
    DELL U2412M:
    Resolution: 1920 x 1200
    Pixel Depth: 32-Bit Color (ARGB8888)
    Display Serial Number: Y1H5T1641ARL
    Main Display: Yes
    Mirror: Off
    Online: Yes
    Rotation: Supported
    Display Connector:
    Status: No Display Connected

    Most akkor mi is van? Hogy tudok megbizonyosodni, hogy akkor ez így a jó? :B

Új hozzászólás Aktív témák