Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Magnum_ #174792 üzenetére

    Köszi az infót. Közben amikor ezt írtad már Bolognában toltuk be vacsira a tésztát meg a pizzát... :DDD 14-én indultunk kora reggel és tegnap...vagyis ma 2:20-kor sikerült hazaérkezni. Annyira tetszett a 8 nap Olaszország, hogy kitoltuk amennyire lehetett, így még zárásképp Triesztben vacsora volt és naplemente... :D 20:30 körül indultunk haza...de hulla fáradt voltam. A végén már percenként számoltam vissza...és sokkal rosszabb volt így letolni azt amit induláskor ébredés után kipihenten.

    2661km-t mentünk összesen. Fogyi adat még nincs. Tankolásos blokkokat nem számoltam össze. De előre terveztem a tankolást és igyekeztem spórolósan menni, mert olasz kúton 2 tankolás volt. 1,38 és 1,40 EUR árakon. Sírtam. :O
    De a szlovénenkél Sezanaban kerek 1 EUR volt a 95 és 1,XX a 100-as...
    Én amúgy 8l körülre tippelek. Klíma az non stop ment. Anélkül hóember vagy.

    BP -> Trieszt -> Bologna -> Rimini -> Bologna -> Montecatini Terme -> Siena -> San Gimignano -> Pisa -> Montecatini Terme -> Montecatini Alto -> Firenze -> Velence -> BP

    Az aláhúzott helyeken volt a szállás, a többi állomás volt.

    A szlovén/magyar határon mikor nyújtottam volna át a papírokat...tovább... :DDD Az autópálya eleje sokáig 110-es. Úgy 70-80km-en. Utána hullámzó. Alagút, vagy kanyar lassítva van. Amúgy vaj sima az út végig.
    Olasz/szlovén határ meg nem is volt... konkrétan még az üdv itt nálunk tábla sem. Gőzöm sincs hol mentünk át...
    Olasz pályák és utak is nagyrészt jó állapotúak. Volt olyan pályarész ahol 0 felfestés volt...sáv meg egyebek. :DDD Igaz csak kis szakaszon. Látszott, hogy új aszfalt. 1-2 sima út volt hepe-hupa. De amúgy korrekt nagyon. Fix trafit nem mutatja a waze mindet. De táblával szólnak előtte és nem egyszerű kiszúrni. Mindenhol IS körforgalmat építettek. Sokszor akkora ívben, hogy 40-el mész bele, mert annyira gyors és 3 sávos. :DDD
    Indexet nem is kéne beépíteniük...nem használják. Szinte 0. Amúgy lazák, és kicsit szertelenül vezetnek, de semmi agresszív, vagy egyéb viselkedés. Pályán belsőben is képesek percekig jönni mögötted és csak utána villantanak. De indexet itt sem szeretik használni. Sok helyen van átlagsebesség mérő trafi, szóval nem éri meg gyorsan menni. Bologna - Rimini az konkrétan egy egyenes vonalzó mentén húzott vonal...szóval nem meglepő, hogy ott így mérnek.
    Triesztben szinte csak kicsi kocsit látni, meg vételen robogót. SUV szinte semmi. És minden kocsi tele van parkolási sérülésekkel...szó szerint mindegyik ahogy besétáltunk a belvárosba ez volt... Szűk kis utcák, iszonyat meredekségű hegyoldal. A többi helyen már színesebb a volt a kép. Elég vegyes a géppark. Sok az Alfa Romeo nyilván.
    A pályázást érdemes mérlegelni, mert mocsok drága... Éjjel nappali automata benzinkutak használata is egy élmény. :DDD

    Verdát nem fotóztam. Főleg mert 1 nap után már retek lett. A végére meg főleg. :( Idő kevés volt mosogatni.

    De sok nagyon szép hely van...neheze jöttünk haza. :D

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák