Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz CactuS #153183 üzenetére

    Siman le lehet vezetni 1000km-et megallas nelkul, en 1200-1400km-et szoktam levezetni egyben.

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz CactuS #153183 üzenetére

    Inkább az a baj, hogy alapból mindenre kell egy autó, azért kell megvenni egy nagy kapacitású akksival, hogy az évben 2x messzebbre tudjon menni az ember és ráadásul ezt a plusz súlyt egész évben cipeli feleslegesen.

    Mondjuk meg lehetne csinálni úgy az autókat, hogy bővíthető legyen és lehesen bele nagyobb, vagy plusz akksit rakni ezekre az esetekre és ezt mondjuk meg lehetne oldani bérlésel. :)

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz CactuS #153183 üzenetére

    Kicsit bele szólok mert érint a téma. A katalógus adat 250 mérföld (400 km)volt a nagy hatótávos Zoe-n amikor vettem. Kb 2-3 hete adtam el. A valóság nyáron autópálya nélkül volt olyan 160 - 180 mérföld (256 - 288 km). És ezek ugye elég jó értékek. Sőt nagyon nagyon jó értékek, már majdnem Tesla kategória, i3, e golf, meg sok más a közelében sem jár.

    Eddig ez szép és jó de jöttek a 6 fok alatti idők. 2. telünk kezdete a kocsival. hatótáv beesett 90 - 94 mérföldre (144 - 150 km) úgy hogy még messze nem voltak mínuszok (2-4 fok). Ez amit a kocsi kiírt, de a valóság közel sem volt hozzá. Fűtöttél, világítottál, hidegben gyorsabban is fogyott, jó ha a 60 - 70 mérföldet (96 - 112 km) megtetted 100%-ra töltött akksival. Ugye nullára nem fogod meríteni. Még ez sem annyira gáz, de ha kombinálsz mindent, és ne adj isten 20% alá meríted mikor rádugtam lassú tölteni 22 - 24 órákat írt ki mire tele, szóval reggelre volt 70% max. Volt olyan hét hogy napközben nem tudtam tölteni, nem működött a töltő, mind foglalt volt stb... Így a hét 2. felében már többször bele ütköztünk átszervezésekbe hogy hoppá ide és ide nem jutnánk el.

    Rádugni sem 2 x 30 másodperc volt, bár ez lakhely függő, nekem egy szűk úton kellett hátra állni és a garázsból volt kivezetve a kábel, mondjuk a 2 x 5 perc se sok, de minden nap, hidegbe esőbe szélbe már kellemesnek sem mondanám. Sőt szerintem a legtöbb embernek nem 2 x 30 másodperc, csak ha elő van készítve a töltő egy fedett / védett / privát helyen.

    Nyáron nem nagyon ütköztünk korlátokba, nagyon jó volt a városba használni. Télen már a városba is kihívás volt néha.

    Nem beszélve az áráról, értékvesztéséről, meg a megkérdőjelezhető környezet védéséről.

    Más: Polestar felni úton :))
    4,49 kg kovácsolt alu.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák