Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz gzbotii #132378 üzenetére

    Ilyen jelenséget itthon is látni a mai napig, az öreg bácsik ezzel tepernek ki a hegyre dolgozni. Mariska néne meg a fejére kötött kendővel ül hátul vagy az utánfutón.
    Csak nálunk a költségvetés meg a birtokok mérete miatt sokkal elterjedtebbek a kicsi, TZ4K, Rába15 kaliberű gépek. Meg persze az elmaradhatatlan 50-es MTZ a kicsit nagyobb területtel rendelkezőknek, a nagyobbakra pedig a 82-es MTZ.
    Azon kívül a szokásos Rába, Deutz, Belarus, Zetor és társaik. Annyira régiek, mint a videóban is vannak nem rohangálnak már, mert azok már inkább kincsek, mint használati eszközök és drágák.
    Érdekes egyébként, hogy hasonló traktorgányolós versenyekről valamiért mindig a csehek vagy szlovákok készítenek örömteli videót, máshol sokkal kevesebb. Náluk van nagyon sok teherautó sárdagasztás is. Bár a ruszkiknál is elterjedt, de ők inkább terepjárózni szeretnek. Szeretem nézni, megnyugtat. Régen én is csináltam, de saját traktor már nincs, csak munkahelyen meg rokonoknál amik vannak, de semmi különleges nincs köztük, legfeljebb az, hogy mennyit tönkretettem már.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák