Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz AAntii #25878 üzenetére

    Mondjuk a coinok árfolyamváltozásait meg az egész projekt kockázatát (aka váratlan gebasz) elnézve lehet, hogy nem az OTP betéti kamathoz kéne hasonlítani, hanem valami baromi volatilis részvényhez. :U

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz AAntii #25893 üzenetére

    Azért én egy picit árnyalnám a képet - remélem nem haragszol, mert nem kötekedésből teszem - sőt, pár megfontolás hátha hasznos lesz a bányászok számára is.
    Ha már úgyis videokártyával bányásznak a fiúk, célszerű a legalapvetőbb eszközök gyártóit összehasonlításul venni, mert jó eséllyel ezekkel mutatható ki valamiféle összefüggés. Az AMD részvények majd 500%-os hasznot hoztak egy éves időtávon, s az Nvidia is közel ekkorát, de az elmúlt 3 hónap alatt is volt 100 USD meg 160 USD is az árfolyama, szóval majdnem úgy megy összevissza, mint a kriptopénzek. Ezekhez képest az ETH-nak és társainak nincs annyival jobb várható hozama, hogy kompenzálja annak az esélynek a növekedését, hogy 1 év múlva fele ennyit fog érni. Szóval mint befektetés szerintem (s hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem) ez az egész sztori nem valami hú de nagy biznisz.
    Viszont ha nem befektetésként, hanem munkaként tekint rá az ember már lehet más megvilágítása a dolognak: puszta maszekolásról van szó, ugyanaz, mintha paradicsomot ültetne az ember, szarvasgombát gyűjtene vagy munkagépet adna bérbe - ezekről sem állította soha senki, hogy nem reális pénzkereseti lehetőségek.
    Szóval ez a megéri/nem éri meg kicsit faramuci dolog. Ezt csak azért írom, mert sokan szemlátomást az évszázad üzleti lehetőségét látják a dologban és gondolkodás nélkül rohannak megvenni a 100.000 forintos VGA-kat. Természetesen nekem sincs érdekemben, hogy bárkit elrettentsek a dologtól (sőt, legyünk nagy bányásznemzet és zsákmányoljuk ki az összes többi országot ;] ), csak hiányolok egy kis egészséges konzervativizmust a jelenséggel szembeni hozzáállásból.

Új hozzászólás Aktív témák