Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dmon

    aktív tag

    válasz Mesterlovesz #5870 üzenetére

    Neked tökéletesen igazad van, de mi szeretünk a bányászással tökölődni. :)

  • Geller72

    veterán

    válasz Mesterlovesz #5870 üzenetére

    Hát először is...

    1,- Be vagy pattintva, gondolom..
    2,- ezért nem megy a matek (remélem)..
    3.-..mert ha menne, tudhatnád, hogy egy 280X HASZNÁLT ára MOST 85k, újonnan nem lehet kapni sehol, SEMMILYEN komolyabb VGA-t.
    ...azén számításom sem lenne igaz, mert lehet, hogy holnap a WDC nem 0.00062 BTC lesz, hanem lehet, hogy csak 0.0001. De az is lehet, hogy 0.01. Meg az is lehet, hogy a BTC holnap reggelre nem 800USD lesz, hanem csak 8, ahogy indult, vagy szart sem fog érni. Remélem, belátod, hogy a matek itt nem segít és lehetsz te akármilyen jó NAV-os itt hajnalban, soha nem tudod kiszámolni előre, hogy nekem, mint őstermelőnek. ( ;] ) mennyi a hasznom akármilyen lebontásban..
    Boldog új évet. És inkább igyál tovább..;).

    [ Szerkesztve ]

  • Nestor16

    senior tag

    válasz Mesterlovesz #5870 üzenetére

    Búék mindenkinek. Elnézést, ha tavaly óta csak most csatlakozok be újra :DDD :DDD :DDD

    Adózással kapcsolatban: Én azt vontam le a többiekre alapozva a fórumban, hogy adózni kis mennyiségbe fölösleges, csak százezres tételeknél van értelme tartani az adóügyi hivataltól. Az meg hogy kell(ene) az tény, de ezt mindenki maga dönti el, hogy fog-e adózni.

    R9 280X-es kártya már egy ideje nem kapható és 85 ezer forint körül volt az ára. Innentől a téma még egy fokkal bonyolultabb lesz. Az egyik tagot nemrég "beszélték le" erről a fajta befektetésről, mert egyszerűen túl kockázatos... lehet hogy főnyeremény, de lehet hogy még eladni sem tudod majd a kártyákat...

    Szerintem az ilyesfajta befektetéshez pedig komolyan kell érteni, szakképzettnek kell lenni, mert biztosan vannak előrelátható jelek hogy mi várható, de még úgy is nagyon nehéz lehet megmondani előre hogy mi mennyit fog érni, sőt megkockáztatom hogy senki sem tudja. :))
    Én ( megint csak szerintem ) nem vennék rá mérget hogy emelkedni fog a bitcoin... Ha csak azt nézzük, hogy ha törvényt fognak kiszabni rá máris valószínűsíthető a zuhanás. De rengeteg más tényező befolyásolhatja az árfolyamokat...

    Én úgy gondolom, gondold át még egyszer :)

    Gondoltam most megpróbálok már én is segíteni, a többiek úgyse érnek rá most :D

    Üdv, Dávid

  • AAntii

    őstag

    válasz Mesterlovesz #5870 üzenetére

    Ha jelenleg valaki doge-t bányászik az általad írt kapacitással (10x 270-x-est nem tudom hol veszel 46 ezerért, de ha tudsz ilyen helyet, akkor nyugodtan linkeld, mert ott ha hasonló az árképzés minden mást is érdemes venni), akkor havi szinten 389 ezer forintnak megfelelő coint tudna kitermelni. Nyilván ez a jelenlegi érték, ami lehet több is (ha éppen pár új coinnal szerencséje lesz az embernek), kevesebb is (erre sokkal nagyobb az esély), ami biztos, hogy a 100 eurónál kicsit messzebbre lehet jutni.

    Hogy a bevétel kinek mit jelent, az jó kérdés. Egy brókernek nyilván nem érdemes bányásznia, mert ahhoz képest amit az árfolyammozgásokkal tud keresni zsebpénznek is kevés amit bányászna. Türelme sem biztos hogy lenne, hogy napokig konfigolja a riget, és az üzemeltetéssel eltelt idő alatt a szakmájával többet tudna keresni. Egy jól menő jogásznak sem, aki egy adásvétellel vagy egy üggyel megkeresi a fenti fiktív összeget és nagy eséllyel egyébként sem az it az elsődleges érdeklődési területe. Akit viszont érdekel a dolog és már azt is plusznak tartja, ha esetleg a dolog végére (ki tudja mikor lesz?) az áramköltség megvan és marad neki 10-15 videokártyája amit vagy megtart más célokra vagy egy év alatt eladogatja, neki érdemes lehet elkezdeni.

    Ha felkerülne az apróra reggel hétre 20 darab garis 280x-es videokártya új áron 80-85-ért, használt áron 70-75-ért (de jobb daraboknál toxic, asus lehet még többet is adnának érte) szerintem estére nem maradna egy darab se. de lehet már délben is bezárna a hirdetés. Ezt csak amiatt írtam, mert sokan látják benne a fantáziát, annak ellenére, hogy alapesetben nem a lottó ötös.

    Ha holnap lemegy a btc ára 10 dollárra, akkor a befektetés java elúszna. Ha a bányászat már nem fog hasznot hozni, akkor is lesznek, akik még tovább bányásznak (mikor az ltc 10 dollár körül kacsintgatott a bányászokra és majdnem nullás volt én úgy szűrtem le a topik hsz-aiból, hogy nem mindenki hagyta volna abba a dolgot, még akkor sem, ha nem keresett volna semmit), persze sokan kiszállnának, de a hardvert el lehetne adni, ha más nem töredékáron, de még mindig többért, mint a fenti példában szereplő 10 dolláros btc-ből befolyó összeg. Szerintem a bányászat befejezése legjobban a középkategóriás videokártya-használt piacot fogja hazavágni, mert ha 50 ezerért lehet majd 280x-et venni, akkor ugyan mennyit fog érni egy 7850-270x? Szóval én kevesebb kockázatot látok a bányászatban és ha nem is fogunk négysarkos házat venni a végén (egyébként egy olyan altcoinnal, aminél a preminerek között van ez ember ez is egy lehetőség), de legalább valamennyi pluszt nagy eséllyel fog hozni.

    A bányászott coinokat pedig vagy eladja az ember, és beteszi a malacperselybe a pénzt a következő bányászgarnitúrára, vagy annyit ad el belőle, hogy a napi költségeit lefedje vagy pedig ahhoz hasonlóan, aki egyből btc-t vesz és vár a magas árfolyamra az összes coint elteszi és vár a 10 ezres ($) árfolyamra. Nyilván akinél a pár kártya üzemeltetése ( a fenti példában kb. 75 ezer forint havi szinten) jelentősebb kiadással jár ott nem feltétlen játszik a gyűjtögetés, de szerintem sokan játszanak kivárásra az értékesítésben.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • dArk-

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #5870 üzenetére

    Na igen a matek... Ha 270-ekről és bruttó árakról beszélünk akkor 10 darab 460.000Ft. Kell alájuk 3 alaplap, 3 táp, 3x2G RAM, 3 proci. Én ezt használt darabokkal oldanám meg a tápegységek kivételével, proci+alaplap+ram+2G pendrive 3x25k, 2db 750-es és 1db 1000-es táp 2x20+25k, azaz a teljes hw bruttó 600.000 jó magyar forintba kerülne, ha lehetne kapni.

    Imafett most csukd be a szemed és fogd be a füled :)

    Kis finomhangolással ez 4.5MH/sec, és fölé számolva 2.5kWh. Ha ezt a szent pillanatot vesszük alapul és rászabadítod az egészet egy doge poolra ahol 1.1% a fee, akkor 1376 dollár tiszta haszonra számíthatsz havonta, ami nem igazán 100 euró. Konkrétan 2 hónap alatt keresné vissza a hw árát, onnantól tisztán hasznot termel, plusz vélhetően a motyót is el fogod tudni adni ha becsődöl a dolog. Na ezért, és a calculatorok miatt keresnek rengetegen már nem csak új kártyákat, ahogy nézem most az 5-ös 6-os széria ára is visszakúszott a tavalyi szintre, pedig nemrég még több eladó 5970 is volt pl. 45k-ért itt az aprón.

    Persze jövő héten talán a legjövedelmezőbb coinnal is csak feleennyit lehet majd termelni, ha így lesz és az áramszámlát fizető bányászok majd később a többiek is feltolják a kártyáikat csak nagyon olcsón fogsz majd tudni megszabadulni tőlük. Ezért javasolták többen is Imafettnek, hogy jól gondolja át a dolgot.

    Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha az emberek világszerte hatalmas pénzeket tolnak eszközökbe, hogy számolják a coinokat, akkor az árfolyamok ha késve is követni fogják ezt. Nem egy minert láttam nagy poolokon 250-300MH teljesítményekkel, ezt ha 280-akból rakod össze az 350-400 darab 100e forintos kártya, emellett 0.10 USD/kWh mellett is megesznek villanyból 8-9.000 USD-t havonta. Nyilvánvaló szerintem, hogy aki ennyit fektetett a bányászásba az nem fogja aprópénzért elosztogatni a coinjait, az árfolyamok pedig inkább múlnak majd rajtuk, mint rajtunk.

    Ez persze csak az én véleményem, mindenesetre én bízok benne, hogy megéri majd még bányászgatni egy jó darabig :)

  • Reggie0

    félisten

    válasz Mesterlovesz #5870 üzenetére

    Az osszes altocoin ara spekulacio, gazdasag es valos penzugyi szolgaltatasok nincsenek mogottuk. Ekkor ugy nez ki a keplet, hogy vannak akik eloallitjak a coint(banyaszok) es vannak akik megveszik a coint(spekulatorok). Mivel a coinok mogott nincsen semmilyen tevekenyseg, igy a spekulatoroknak az a celjuk, hogy shortoljak, majd eladjak. Gyakolatilag a spekulatorok egy resze lehuzza a spekulatorok masik reszet. Ehhez a kezdeti befektetest a banyaszoktol veszik meg. Tehat akkor el lehet donteni, hogy te banyasznak allsz be minimalis rizikoval, vagy spekulatornak joval nagyobb rizikoval. A spekulatorok jelentos resze szarul fog jarni a vegere, mig banyaszkent te a beruhazasod max 30%-at kockaztatod. Ha megterult a geped ara 2 honap alatt, akkor mar csak a villanyszamlat, magyarul akkor van koltseged, ha van azonnal(par oras csuszassal) hasznod is.

    (#5885) deadwin: Mert erdekli a tema, csak nem banyaszas oldalrol. Szerintem ezzel nincs gond, mert mikozben elmondja a velemenyet, nyilvan a mienkre is kivancsi. Itt a lehetoseg, hogy megtudjuk hogyan gondolkodnak a spekulatorok, erre te letrollozod. Szerintem hasznos, ha elmondja a velemenyet, a szerver elbirja es legrosszabb esetben nem leszunk okosabbak, de nem vesztettunk semmit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák