Új hozzászólás Aktív témák

  • dArk-

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #5870 üzenetére

    Na igen a matek... Ha 270-ekről és bruttó árakról beszélünk akkor 10 darab 460.000Ft. Kell alájuk 3 alaplap, 3 táp, 3x2G RAM, 3 proci. Én ezt használt darabokkal oldanám meg a tápegységek kivételével, proci+alaplap+ram+2G pendrive 3x25k, 2db 750-es és 1db 1000-es táp 2x20+25k, azaz a teljes hw bruttó 600.000 jó magyar forintba kerülne, ha lehetne kapni.

    Imafett most csukd be a szemed és fogd be a füled :)

    Kis finomhangolással ez 4.5MH/sec, és fölé számolva 2.5kWh. Ha ezt a szent pillanatot vesszük alapul és rászabadítod az egészet egy doge poolra ahol 1.1% a fee, akkor 1376 dollár tiszta haszonra számíthatsz havonta, ami nem igazán 100 euró. Konkrétan 2 hónap alatt keresné vissza a hw árát, onnantól tisztán hasznot termel, plusz vélhetően a motyót is el fogod tudni adni ha becsődöl a dolog. Na ezért, és a calculatorok miatt keresnek rengetegen már nem csak új kártyákat, ahogy nézem most az 5-ös 6-os széria ára is visszakúszott a tavalyi szintre, pedig nemrég még több eladó 5970 is volt pl. 45k-ért itt az aprón.

    Persze jövő héten talán a legjövedelmezőbb coinnal is csak feleennyit lehet majd termelni, ha így lesz és az áramszámlát fizető bányászok majd később a többiek is feltolják a kártyáikat csak nagyon olcsón fogsz majd tudni megszabadulni tőlük. Ezért javasolták többen is Imafettnek, hogy jól gondolja át a dolgot.

    Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha az emberek világszerte hatalmas pénzeket tolnak eszközökbe, hogy számolják a coinokat, akkor az árfolyamok ha késve is követni fogják ezt. Nem egy minert láttam nagy poolokon 250-300MH teljesítményekkel, ezt ha 280-akból rakod össze az 350-400 darab 100e forintos kártya, emellett 0.10 USD/kWh mellett is megesznek villanyból 8-9.000 USD-t havonta. Nyilvánvaló szerintem, hogy aki ennyit fektetett a bányászásba az nem fogja aprópénzért elosztogatni a coinjait, az árfolyamok pedig inkább múlnak majd rajtuk, mint rajtunk.

    Ez persze csak az én véleményem, mindenesetre én bízok benne, hogy megéri majd még bányászgatni egy jó darabig :)

Új hozzászólás Aktív témák