Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz Ferenc. #42893 üzenetére

    Ezt a pánikhangulatos kesergést nem teljesen értem. Most alapvetően két ok nyomja a víz alá a bányászok fejét: a Bitmain "hódítása" a jelenleg GPU-kkal bányászott coinok világában, másrészt a FUD okozta árfolyamcsökkenés.

    1. Bitmain cuccok:
    CryptoNight, EthHash: ha(!) és amennyiben versenyképes alternatívát tud kínálni a GPU-kkal szemben, akkor egy algo kiesett. Ott van még a NeoScrypt, EquiHash és társai. Tehtát ezzel mi a gond?

    2. Árfolyam a béka segge alatt:
    Ez azt jelenti, hogy ha(!) azonnal kiveszed a pénzed fiatra váltva, akkor valóban közeledik a villanyszámla és a bevétel egymáshoz. Ez nekem, mint adózó állampolgárnak inkább jó hír, mert a crypto-kba vetett hitem miatt amúgy sem váltom át a bevételt azonnal fiatra, így a bevallásra kötelezett bevétel is alacsonyabb értéket képvisel. (ebbe az irányba kérlek ne vigyük el a beszélgetést, arra ott a megfelelő topik és privátba se kérdezzetek, én is könyvelőt alkalmazok és a topikokból kezdtem felszívni magam).

    A lényeg, hogy ha valaki nem csak a napi betevőt látja a bányászatban és a sok-sok ebbe fektetett energiáját az egész kriptovilág táplálta, akkor ez a jelenlegi helyzet egyáltalán nem aggasztja, sőt. Én jelenleg azt látom, hogy erősödik a jövője, hiszen miért csökken az árfolyam? Mert az erőltetetten terjedő, fud-okkal, fomokkal és csalókkal fűszerezett kriptovilág elkezd óvatosan, szabályozottabban és biztonságosabb tempóban terjedni, és sokan nem látják ezt, csak az odafelé vezető úton a rövidtávú jeleket nézik. Ez az egész nem egy anarchikus vadnyugat formájában halad tovább, hanem egyre mélyebben kivájt mederben, kiszámíthatóbban. Nem értünk még el a végére (és ilyen nem is lesz), de nekem kifejezetten tetsző irányba halad ez az egész. Egyre kevesebb a kormányzati oldalról érkezik "tiltsuk be a **cibe" üzenet és egyre több a "hogyan integráljuk", vagy "hogyan aknázzuk ki a lehetőségeit" hozzáállás. A hirdetések lefojtása sokkal többet fog használni, mint amennyit -- vélik az emberek -- hogy árt. Kevesebb félrevezető, értéktelen és zavaró szemét lesz az emberek szeme előtt és sokkal inkább olyan közösség felépülését segíti, ami főleg olyan résztvevőkből áll
    1. akiket érdekel is (nem a hirdetések nyomulnak rá, hanem önmaga mozdul rá)
    2. jóindulatúak (nem lesznek megtévesztő hirdetések, így csökken a scam tere)
    3. akik építik és nem rombolják (szabályozott média, közösségek és megalapozottab ICO-k).
    Nem vagyok naív, nem szünteti meg az ártalmas szereplőket, de csökken majd a szerepük egy kevésbé vadnyugati állapotban. Pl. Dél Korea sokat emlegetett "betiltó" szándéka sem a kriptokereskedésre irányult, hanem az anonim(!) kereskedésre. Nem kicsi a különbség, mégis egy nagy FUD-ra volt jó sok embernek. Az ICO-zás szabályozásával kapcsolatos híreknek is kifejezetten örülök.

    Egyedül azt értem meg, aki a napi kenyerét keresi a bányászattal, hogy miért hagy fel vele, de velük kapcs. meg azt nem értem, hogy miért szálltak be, mert hogy napi kenyeret alapozni ilyen bizonytalan bevételre felelőtlenség.

    Szóval a pánikhangulat majd elmúlik és szép lassan halad tovább az élet itt is. Bányászni is meg fogja érni, kriptókkal sem lesz semmi baj és a "mimmeghalunk" próféták felmenőit is üdvözlöm. ;)

    szerk.: mindenkinek jogában áll nem egyetérteni

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák