Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás9x

    őstag

    válasz st3v3np3t3r #36785 üzenetére

    Tapasztalatom szerint procival nem nagyon érdemes felfelé kúszó coint bányászni, én inkább BTCZ, vagy ETN-refognám be azokat a herdvereket, ami később fellendülhet.
    Ha itt körülnézel: [link] kialakul benned egy adott látás mik állnak nagyjából úgy hogy begugorhatnak.

    Számolni nem tudsz! Miért? Mert vannak trendek, a coinok időegység szerint termelődnek, ha 1 ember bányássza őket ha 100.000. percenként/óránkként akkor is ugyanannyi coin fog létrejönni. így, ha megnő az érdeklődés egy adott coin után, akkor 1 coinon több ember osztozik, így te kevesebbet kapsz. (ekkor mondjuk, hogy a difficulty növekszik, azaz a bányászási nehészség ) ezt befolyásolja a Tőzsde is. ha felmegy az ára mindenki elkezdi bányászni, ha lemegy az ára akkor mindenki áttér valami másra, kivéve azok akik meg vannak győződve arról, hogy még felmehet az ára ...

    Felvilágosított 1-2 részt amit írtam?

    deadwing:
    Nem a kocsim a hülye ha indítás után padlógázzal közlekedek a városban... az egy szabvány csatlakozó.. ugyan oylan mint minden más tápban, a Foxconn gyártja legtöbb esetben. Ha teleaggatod szarokkal és leterheled feleslegesen mind ki fog égni. Nekem nem ég ki, mert tudom meddig szabad, 1db 12V-os ágra CSAK 1db riser. Aki jobban simeri a gépét rá mer tenni 2-őt... de annak már nagyobb a tudása, és utánna járt, nem csak olvasta a fórunmon és rádobta, nekem 1080TI-bel 2 már elfüstöli a kábelt és csatit is. 1db nem.
    Szóval ne haragudj nincs kivel vitatkoznom, és szeretnék segíteni és támaszkodom a 15 éves szakmai múltamra, hogy más ne bukja be amit én, de ha nem megy.

    Én végig néztem ahogy a nagyok szétverték a hardvereket, 7300GT től 8800GT-n keresztül, tanúltam minden nap, és amikor rám került a sor akkor neme stem azokba a hibákba, de itt mások hibáiból sem tanulunk amit nem értek, hogy miért.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/@kisstontour

  • Danex

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #36785 üzenetére

    (#36781) LógaGéza

    CPU bányászatnak még egy jobb modernebb procival is elég rossz a teljesítmény / watt értéke, és még drága is. Talán arra jó lehet, hogy egy AMD-s lapba belerakni így mondhatni plusz egység számol, de egy ilyen procit már nem tennék bele egy 20ezer Ft-os alaplapba 3 CPU VRM mellé. Ha otthon gamer PC-ben akad akkor okés, de szerintem zsákutca és amiket mondott példának hát főleg.

    -----------

    De sajnos értettem, processzorral bányászni kb a legújabb felsőkategóriás Ryzennekkel érheti meg, talán néhány i5-i7es procival, de egyszerűen olyan keveset termelnek / sokat fogyasztanak, hogy inkább csak hőt termelsz vele.

    Jelenlegi állás szerint sok régi évtizedét múlt eszközöket próbáltál amik még az áramot se termelnék ki, vegyük például a C2D T7200-at, 30W-ból kihoz 30H/s-t, egy RX 570 nekem 100W-ból kihöz 1000H/s -t, lehet számolni mennyire éri meg.

    Ha utánaolvastál volna akkor nem pazarolnád az idődet, a másik ,hogy a Minergate egy nagy lehúzás.

Új hozzászólás Aktív témák