Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiddlestick

    aktív tag

    válasz st3v3np3t3r #36720 üzenetére

    1050ti rx460 560.

    Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

  • gbela

    senior tag

    válasz st3v3np3t3r #36720 üzenetére

    A baj ezzel az, hogy kisebb kártyákkal egyáltalán nem éri meg. igazából 1050ti meg rx560 a legalja, egy gtx660 pl áramot sem nagyon hozza ki.
    Hidd el nem tehetős itt mindenki, ha igazán az lenne nem gpu-kat vásárolna. A havi bérünkből vesszük szerintem nagyrészt (persze biztos vannak kivételek), és befektetésként tekintünk rá. Más lakást vesz hogy kiadja, ha tehetném én is azt vennék, de csak gpu-ra futotta:)

  • Danex

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #36720 üzenetére

    Mindenki olyannal kezdje el amit megengedhet magának. Csak is olyan pénzt öljön ebbe ami nem fogja a falhoz vágni, ha esetleg elszáll az egész.

    A probléma azzal, hogy kevés pénzből akarunk sokat, hogy az emberek általában nem türelmesek, ezért inkább ott spórolnak ahol pont nem kéne.

    Pl pincéből felhozott gépbe belerakom a 1050Ti -t mert ennyi fért bele az összespórolt pénzemből, majd a szar alapok miatt instabil / esetleg leég akkor oda minden félretett pénz.

    A probléma a pici budge buildekkel, hogy ha rendesen akarod csinálni akkor legalább 100-110ezer az alap konfig amihez még videokártyát sem vettél, ha ehhez veszel valami olcsó 30-40ezres kártyát ami termel napi 2$-t akkor az a életbe se fogja visszatermelni az alap konfig költségeit, nem hogy a kártya árát illetve a bővítést.

    Másik gond, hogy kitudja meddig van ez a gazdag jó világ, hogy ilyen magasak a bevételek, az előbb említett példánál minimum 10 hónap alatt kapod vissza azt a pénzt amit beleköltöttél, de teszem azt egy 600ezres gép (most már inkább 700ezres), viszont 4-5-6 hónapon belül már megtérül.

    Ezért az én véleményem és nem nagyképűségből, hogy szerintem nem éri meg "aprópénzzel" beszállni ebbe, de mindenkinek magának kell tudnia mérlegelnie, hisz mindenki a saját pénzért felel, neten azért elég sok infó megtalálható, de igazából itt is elég 1-1 napot visszaolvasni ahhoz, hogy el tudjon kezdeni az ember magának számolgatni.

    ---------------

    Amúgy nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem nem zavar az, ha kérdeznek az emberek, amennyiben látom rajta, hogy legalább már egy picit is utánaolvasott a témának és már egy konkrét elképzeléssel jön ide.

    De az, hogy 3 óránként mindig jön egy kérdés, hogy na akkor fogjátok a kezemet és rendeljétek már meg nekem a lakcímemre már összeszerelve... ez olyan mint egy vállalkozás, azért úgy tegyünk bele pénzt, hogy tudjuk is, hogy mibe tesszük azt.

    [ Szerkesztve ]

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #36720 üzenetére

    1, nagyon benézted, van itt minden, 1050Ti, RX460-470-480-500asok, Persze, akadnak itt VEGA56-64ek, 1080Tik is. Én még a TitanV-t sem vetném el, legalább egyet be kéne szerezni, és elszórakozni vele, mégis mit tud. Másik dolog, hogy még nincs keretem rá, illetve van egyébb projekt is a kezeim között, amire szintén kell pénz. Pl egy egyedi cpu hűtő foglalathoz kell valami lefogatást kitalálnom, hogy rá tudjak tenni egy normális teljesitményű hűtőt.

    2, Meghatározni nehéz, mindenkinek maga kell az egyéni lehetőségeit mérlegelni, figyelembe venni, szal én hiába mondanám, hogy nekem kb bármi megérni, ha neked kb csak a leghatékonyabbak érnék meg, mert mondjuk drága az áram, vagy nem tudod jól elhelyezni mindet.

    3, Erős általánosítás, hogy bemegy a boltba, és vesz 2 szuper GPU-t, legtöbbször nem a csúcsot veszi itt mindenki, inkább a középkategóriát, de... Legnagyobb akadály, hogy a jó GPUkat kb már felvásárolták, és ha néha akad valahol, az pillanatok alatt el is fogyott. És azért neki ugyanúgy meg kellett dolgozni, akár törődni a rigeivel, vagy minden nap be kell menjen 10+ órákat melózni a munkahelyére, amit vagy szeret, vagy utál.

    Hogy mik a jó kezdő lépések? Whattomine jó kezdésnek, megnézed milyen GPU-k elérhetőek a számodra, rákeresel az adott GPUk teljesítményére adott algoritmusok alatt, és szépen bepötyögöd a kapott eredményeket. Áramdij, stb is számolj, plusz hadj fent keretet amortizációra, esetleges leállásokra, illetve, ha ezeket mind elkerülöd, akkor bővítésre, majd a fennmaradót kuporgathatod.

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Cheesy

    őstag

    válasz st3v3np3t3r #36720 üzenetére

    Ne kell ide 200 ezres kártya.
    Az a GPU ami decemberben még 80k volt, az most 113k. (RX 570 4G OC Expedition)
    Ma 3 kártyától kezd el laposodni a megtérülési görbe, ami a konfig teljes beker árát érinti.
    Én ETC+LBC dual bányászok egy 4 kártyás konfiggal, a ma érvényes árfolyam alapján 4,38 hónap alatt hozza be az árát. Ha ma venném a konfigot, 5,51 hónap.
    Persze ez a számítás annyiban nem igaz, hogy nem konstans a bányászott coinok árfolyama, így a megtérülésről még nem tudok nyilatkozni. Idáig amit kitermelt coinok mennyiségét és mai árfolyamát figyelembe véve az árának 15%-át hozta vissza 3 hét működés alatt.
    Nem állítom, hogy 1 kártyával nem profitábilis, mert az. De ott most 11 hónapba telne mire visszahozza az árát.

    Inkább azt kell eldönteni összesen mennyi "játszópénze" van az embernek, amit jó esetben csak fél évig kell nélkülöznie.

    [ Szerkesztve ]

    www.vakbelmutet.hu

  • szazbolha

    addikt

    válasz st3v3np3t3r #36720 üzenetére

    Én vagyok az ellenpélda. Bányászok/tam mindenféle gpu-val.
    Újak 1030, 1050, 1060, 1080
    Használt: 7850, 7870, R9270, 7950, 7970.
    Ma vettem még egy 270-et 21K-ért és vásárlás alatt egy 7850/1Gb 15K-ért.

    Szóval hajrá... egy 10 FT-os C2D gép + egy 20.000 Ft-os 7850 is elég a kezdéshez. Igaz csak napi 150-200Ft, de nem kell 100-200eFt az iduláshoz.
    P31, P35, p41 lapok némelyike 3-4 VGA-t is meg tud hajtani.

    (#36728) Danex MIért ég le a pincéből felhozott gép? Nekem van még vagy 10 db. 2 bányagápem is ezekből van építve. Jó lenne tudni mire figyeljek oda...

    (#36730) st3v3np3t3r Palit 1060/3G Stormix 62,500 FT, (volt) de talá lesz is még. Ieális.
    Vagy használtan egy jó 7950,, R9 280

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák