Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz Janou #35433 üzenetére

    Igyal paleszt es fingd teli a szobat a meccs elott ulve, az adomentes, ha hasznosan toltod az idod, arra buntetoado van :D

  • felhőváltás

    kezdő

    válasz Janou #35433 üzenetére

    Nekem van legális ötletem is, egy könyvelővel vesztességbe viszel egy bt-t majd megszünteted. így adómentes és legális is. Biztos láttál már bukott vállalkozót aki sírva furikázik a BMW-jével.

  • cuko

    aktív tag

    válasz Janou #35433 üzenetére

    Kizárólag feltételes módban beszélve engem ez a helyzet érdekelne:

    Tegyük fel, hogy valaki a munkája mellett belevág a bányászatba.
    Szeretné hazavinni a pénzt belőle, fehéren, leadózva.
    Vállalkozáson keresztül tenné meg, és egyszerűsített egyéni vállalkozói, KATÁs formát (Kisadózó vállalkozások tételes adója (kata)) választ.
    A KATA 50ezer forint havonta, ha van más főállása és amellett másodállásként csinálja, 25ezer forint.
    Ezért cserébe lehet havi 666, vagy 333 ezer forint bevétele/jövedelme, amit az átalányadóval fedez, mást nem kell fizetnie utána (van még iparűzési adó évi 40ezer forint talán).
    Ha az IPÁ-tól eltekintünk és az emberünk kimaxolja az extra adó nélkül hazavihető pénz keretét, akkor 7,5%-ot kell adóznia belőle.

    Egy példa: ha hősünk vett 1db 150MH/s körüli teljesítményű gépet és átlag hozott fél ETH-t havonta, akkor beszélünk évi 1,5 millió forintról (egyszerűség kedvéért számoljunk így, fejben/kockás papíron mindenki pontosíthat).
    Ezt mellékállásként 5 hónap alatt tudja kiszámlázni, a többi hónapban szünetelteti a vállalkozást.
    Ez esetben 1,5 milió forintra esik 5x25 (+40 IPA) = 165ezer forint adó, ami 11%-ra jön ki (ugye az eltérés az IPÁból adódik).

    Amennyiben hősünk amúgy is KATÁs, egyéni vállalkozó és "belefér a keretébe", hogy ezt még kiszámlázza, akkor gyakorlatilag 0 forint pluszköltséggel juthat hozzá a pénzhez.

    Na már most, ez így szabályos volna? Olvastam néhány blogposztot, fórumos hozzászólást a témában, de nem értem pontosan, hogy mikori, milyen árfolyamok alapján és mikori keletkezéssel kell elszámolni a bányászott bevételt.

    Még egy érdekes elméleti kérdés is felmerül bennem: tegyük fel, hogy hősünk nem csak bányászik, de a bányászott (a példa kedvéért legyen) ETH-t más altcoinokra váltja és ezt jó érzékkel téve csinál a 1,5 millió forintból 3 millió forintot.
    Na de ő a bányászatot vallja be, az alapján számlázik ki 3 milliót.
    Ezt bárki megnézné? Meg tudná nézni? Ha nem számol el a géppel a vállalkozáson belül, mint költség, úgy nincs információ a bekerülésről. Nincs információ arról sem, hogy milyen coint bányászott, simán lehet, hogy jó érzékkel nyúlva nagyobb hozamot tud realizálni ugyanazzal a géppel. Így emberünk adózott is, meg nem is.

    Szóval ezek elméletileg működhetnének, vagy valami nincs a sztoriban?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák