Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gratzner

    tag

    válasz tom120514 #30720 üzenetére

    Jah, semmi gáz :) Csak hirtelen azon agyaltam, hogy mekkora láma vagyok, eladok mindent, mert ez nekem nem megy úgy, ahogy kellene :D

    Na szóval csak ETC-t bányászva a hw:
    2017. 07. 26. - 2 db RX 470 4GB
    2017. 08. közepe - még 2 db RX 470 4GB
    2017. 10. eleje - még 1 db RX 470 4GB
    2017. 10. végén a 6. ugyanilyen kártyát már a ténylegesen kibányászott coin-ból vettem. Illetve közben riser-eket, dummy-t is coinból.
    Jelenleg a befektetett HUF minden kiegészítővel (táp, PSU, rignek való keret, alaplap, memória, proci, hdd, 5 db VGA) kb. 520e Ft. Ehhez jön a coin-ból vásárolt 6. VGA és 6 db riser és 1 dummy. Ez durván 600e Ft összesen. Plusz rendre havi 6000-12000-15000-18000 Ft áram (összesen 51e) amit Ft-ban fizettem nyilván.

    Tehát 570 befektetés kb. mostantól fejleszti saját magát havonta-másfél havonta 1-1 új kártyával, amíg annyi nem lesz, hogy még tudok velük foglalkozni időben és amennyi elfér :D
    Megtérülés így 570-hez (befektetett HUF) viszonyítva 3 hónap alatt 23%.

    Ha egyszerre veszel meg mindent az elején, ez az arány nyilván sokkal jobb, illetve nem kényszerülsz arra, amire pl én is, hogy 17-18 USDT-s ETC árfolyam előtt 1 héttel kb 12 USDT-s árfolyamon add el a coinod és vegyél belőle kártyát... Ez akkor lesz kiküszöbölhető, ha már nem kell minél előbb folyamatosan visszaforgatnod a kibányászott kripto-t.

    Kiegészíteném mindenképpen azzal, hogy amikor kezdtem, tudtam, hogy az épp lecsengő, jó pár hónapig tartó, ennél sokkal nagyobb haszonnal már nem lehet számolni, de a terv az volt, hogy decemberre meglesz a 6. kártya coinból. Ez bőségesen összejött.

    Fontos, hogy a 23% megtérülés kicsit azért hazugság, mert ha 3 éb garis cuccokat veszel (VGA-k), és vigyázol rájuk, akkor 2 évente garisan simán eladhatod őket 2/3 áron szerintem. Az így már talált pénz lesz, persze ezt is bele lehet kalkulálni az elején, de én nem teszem. Az borravaló lesz, illetve fejlesztési alap.

    Remélem segíthettem.
    Jó szerencsét! :)

Új hozzászólás Aktív témák