Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ff-thomas

    aktív tag

    válasz golya87 #26832 üzenetére

    Hosszú távon és/vagy nagyobb coin mennyiségnél a váltó az egyik legrosszabb döntés, már ami a biztonságot illeti. Egyrészt a titkos/privát kulcsot ők tárolják, gyakorlatilag a coin-okat nem te birtoklod. Ezért, ha bármit "kitalálnak", hogy miért nem adják/adhatják ki a coinjaidat, vagy valamilyen feltételhez kötik, akkor kiszolgáltatott/tehetetlen vagy. Másrészt, ha meghekkelik a váltót, akkor vagy bukod a coinjaidat, vagy "jobb esetben" az ellopott coinokat levonják mindenkitől (az adott user coinjainak arányában osztják szét a buktát).

    Váltó akkor jó, ha a kibányászott coinokkal kereskedsz, vagy egyszerűen/gyorsan át akarod váltani pl. bitcoinba a bányászott altcoin-t, esetleg átváltani és kiutalni bankszámlára (Kraken tud ilyet). Ha bitcoinra váltod és abban tartod, akkor a váltás után a váltóról bizonyos mennyiségenként vagy időközönként érdemes kiutalni saját wallet-be

    Webes és egyéb szoftveres wallet kényelmes és ott már te birtoklod a privát kulcsot és ezáltal a coinjaidat. De a privát kulcsot még el tudják lopni tőled (pl. malware, stb.)

    Ha a legbiztonságosabb megoldást keresed, akkor vegyél egy hardware-es wallet-et. (pl. ledger, trezor, keepkey). Ezeknél a privát kulcs a kis USB-s kütyün tárolódik és nem kerül a gépedre, így nem tudják ellopni. Most eléggé felment a hw wallet-ek ára a nagy kereslet miatt (legalábbis én 30-40$-okra emlékeztem), de szerintem 70-80$ -t megér, amennyiért most árulják, ha nem 5$-nyi coint tárolsz rajta, ha hosszú távra befektetsz (tartod), stb.

    Ja és ha altcoint bányászol és azt akarod tartani (nem váltod btc-be), akkor felesleges váltóra küldeni, egyből mehet a coin a saját tárcádba.

    [ Szerkesztve ]

    find a way or make one..

Új hozzászólás Aktív témák