Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ff-thomas

    aktív tag

    válasz P3Dr0 #25969 üzenetére

    ez egy nagyon jó kérdés.. felmerült bennem is, hogy eladni és ráülni a BTC-re. ez amúgy is - a múlt eredményeit alapul véve - nagyon jó döntés. (persze a múlt nem garancia a jövőre nézve, de elég jók az esélyek jelen szituációra vetítve)

    főleg amiatt is rágódtam az eladáson, mert Polaris alapú a bányám. remélem kitalál valamit Kléjmór bácsi. :)

    de minek siránkozni, még most is jobb a helyzet, mint áprilisban volt, és akkor is nagyon megérte bányászni (8 hó megtérüléssel) és mennyivel jobb, mint januárban volt? akkor is megérős volt (10-12 hó megtérüléssel). aki pedig áprilisban, vagy régebben vásárolt kártyát, azoknak már megtérült a beruházás, tehát megtérüléssel nem is kell foglalkozni.

    meg ugye a hatalmas ICO-őrület után egyszer csak jönnek az új coinok, ha jól értem, azok egy részét szintén GPU-val lehet majd bányászni. vagy rosszul gondolom?

    én kíváncsian várom, mit hoz a következő 1-2 hónap, a Segwit2x, hogyan változik a piac (diff, árfolyamok, piaci kapitalizáció, speciális bányász kártyák, DAG fájl növekedés, stb.), mit tartogat számunkra az ősz, újabb ICO őrületek, új coinok, technológia elterjedése, annyi lehetőség van növekedésre, annyira gyerekcipőben jár még mindig ez az egész, viszont most már nem csak egy vízió, mint ami volt a bitcoin és a blokklánc technológia 5-6 éve.

    a dilemma nálam is előjött:

    jó döntésnek érzem azt is, hogy most instant eladni a kártyákat (az "alap" gépeket nem adnám) és btc-ben tartani, de azt is jónak érzem, ha maradnak a kártyák és termelnek még, mert akármikor jöhet egy újabb boom. vagy nem jön. de addig termelnek még a kártyák, azt pedig (az üzemeltetési költség levonása után) tartom ETH-ban/BTC-ben. és nem számít, hogy később nem tudom majd olyan jó áron eladni a kártyákat, mint most.

    (btw én döntöttem, nem adom el a kártyákat, de nyilván mindenki azt csinál, amit akar :) )

    ui: Ha már ilyen hosszúra sikerült, akkor megragadom még az alkalmat, hogy a kezdőknek is tanácsoljak valamit: Szeretem-imádom Robit (Székely Vegánt), kövessétek, nézzétek a videóit, de ez a 3-4 slotos workstation gépes taknyolás, meg RX 460/560 kártyák.. come on, man?!.. még ha meg is térül, csak a szemétkupac növekszik az ember körül. miért nem lehet hosszú távon is értelmes és használható rig-eket építeni, mint eddig? Asrock H81 Pro BTC, 6 kártya, 1000+W Gold tápegység. és mi van akkor, ha most nem lehet megfelelő kártyát venni? komolyan számít 2-3 hét várakozás? jönnek lassan a kártyák újra, és már a küszöbön vannak a spec. bányász kártyák is. minek bevásárolni a bányászásra alkalmatlan kártyákból csak azért, mert épp mást nem lehet kapni - vajon miért csak ilyeneket lehet kapni??!?!?! meg azért vásárolni őket, mert a pillanatnyi profitábilitás számítás szerint 2 hónap alatt megtérül(het) ??!!?! dzsííízász..

    [ Szerkesztve ]

    find a way or make one..

  • Gh0sT

    addikt

    válasz P3Dr0 #25969 üzenetére

    Én személy szerint egy erős BTC korrekcióra számítok SegWit előtt. Na akkor szeretnék bevásárolni belőle 1000$ környékén. ;]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák